Přežít je film, který především bojuje o život sám se sebou. Po velmi působivé, a na tu dobu skvěle natočené letecké katastrofě, která možná doposud nebyla překonána, nastává propad v ději, je to dáno tím, že hercům jsem ani na chvíli nevěřil, že mohou pojídat lidské maso jako čokoládu, dramatu neprospěla ani častá modrá obloha, nebo ryzí romantika zasněžených And. Film by se dal rozdělit na tři dějství rozdělená oponou: letecká havárie-kanibalismus-lavina. Závěrečné zachránění, trocha emocí a opona padá. Za ojedinělý počin dávám 70%(22.2.2009)

Skvělé dobrodružné drama, na které se podívám vždycky rád zas a znovu. Film se na jednu stranu snaží co možná nejlépe vystihnout hrůzy, které museli ti lidi prožít ( pád letadla, smrt blízkých - přátel, lavina, hlad atd...) a na tu druhou v něm lze nalézt i spoustu humorných situací, které film do jisté míry odlehčují. Přece jenom jde o vyprávění jednoho z těch co přežili a ten si přece nezapamatuje jen to nejhorší.....(3.11.2010)

Celkom surová dráma a navyše slušne natočená. Nie, že by som bol nejak ohúrený, ale páčilo sa mi to. Nepríjemná situácia pre mladíkov z rugbyového týmu. Boj o holý život v takých podmienkach je obdivuhodný. Fajn herci, fajn scény aj atmosféra ušla. No dalo sa ešte viacej zdramatizovať a chýbalo mi hlbšie spútanie s postavami. Tiež aj pútavejšie kamerové zábery a celkové vizuálne spracovanie mohlo byť o niečo lepšie. Hodnotenie znižujem o 1*, ale stále ostáva dobrých 70%(3.4.2010)

Tak do takové situace by se asi nechtěl dostat žádný člověk - když navíc k tomu víte, že je snímek inspirován pravdou - zamrazí vás v zádech. Dle toho, co jsem četl, film docela věrně popisuje tuto událost. Ti lidé tam v horách prožili asi neskutečně krušné chvíle, ve kterých se museli řídit pravidly přírody a zároveň museli bojovat s tím, aby si zachovali lidskou tvář nestala se z nich zvěř..(18.3.2013)

Myslím si, že nebýt to ragbisté, kteří mají pokoru, sounáležitost a odhodlanost v krvi, tak by to nikdo nepřežil. Například kdyby tam spadli fotbalisté. Na tomhle parádním skutečném příběhu mi ale vadila stopáž, se kterou to Marshall docela přehnal, což se logicky negativně podepsalo na celém zážitku. 70%(20.7.2017)

• - Spoiler: Ve filmu je přílet helikoptér podáván jako velké překvapení pro trosečníky, ve skutečnosti o něm ale věděli, protože o Nandově a Robertově příchodu do civilizace slyšeli v rádiu. (Morien)

• - Každé ráno muselo letět pět helikoptér, aby dostalo štáb a herce na místo natáčení. (Morien)

• - Herci, kteří představovali ragbyové hráče, museli držet drastickou dietu. Aby na začátku vypadali mohutný a na konci kost a kůže, museli zhubnout okolo 20 kg. Jejich denní příjem byl 1100 kalorií, přičemý běžný člověk potřebuje zhruba 2900. Jejich jídelníček sestával z misky pšeničné kaše, 1 dcl pomerančového džusu a sklenice mléka. Oběd zahrnoval 2 šálky zeleniny a celozrnný rohlík a večeře 10 bobulí vína, plátek sýra a 4 keksy. Herci se tak alespoň chodili dívat do cateringového stanu, jak si dávají do nosu ostatní členové štábu. (Babba)