Přežít

Alive

Prežiť

Drama / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1993, 122 min

Filmy podle skutečných událostí vyhledávám a mám je moc ráxd a vždy než je začnu sledovat tak se snažím zjistit jak to ve skutečnosti vlastně bylo abych mohl pak posoudit "originál" s filmem. U tohoto filmu jsem znal skutečnost již dávno, neboť jde o poměrně známou tragédii. Ve filmu mě upoutalo několik věcí , tou nejpříjemnější byl výkon Ethana Hawka, který byl naprosto přesvědčivý a bezchybně vyplňoval občasnou mezeru při přechodu na ostatní hůř hrající členy rugbyového týmu. SKutečnost byla zde ukázána v dost jasném světle a nebýt pár závěrečných sáňkových srandiček dal bych plný počet.(24.11.2004)

Myslím si, že nebýt to ragbisté, kteří mají pokoru, sounáležitost a odhodlanost v krvi, tak by to nikdo nepřežil. Například kdyby tam spadli fotbalisté. Na tomhle parádním skutečném příběhu mi ale vadila stopáž, se kterou to Marshall docela přehnal, což se logicky negativně podepsalo na celém zážitku. 70%(20.7.2017)

Tak tohle je opravdu drsný příběh, o to víc, že je podle skutečné události. Uchvátili mě především ti, kteří i v takovémto stavu a v dané situaci dokázali myslet rozumně a svojí silou a vírou v úspěch si zachránili život.... Je to už delší doba, co jsem ten film viděl, ale pořád mám v hlavě některé silné momenty z tohoto filmu. Na ty se prostě nezapomíná.(17.7.2006)

Film jsem viděl už asi potřetí, ale poprvé jako dospělý, ty dvě reprízy jsem zvládl, když mi bylo nějakých 12 let, a logicky ten film ve mne zanechal nějakou stopu. Tehdy jsem tento film svým dětským zrakem považoval za horor a bál jsem se na něj dívat sám. Nyní tento film považuji za zajímavé drama plné skvělých hereckých výkonů a hlavně založené na pravdivé události, což ho činí ještě děsivějším. A překvapením pro mne bylo, když jsem teď při té mé třetí repríze zjistil, že jednu z hlavních rolí tamn hraje Ethan Hawke, kterého považuji za kvalitního herce. Prostě tenhle film považuji za vynikající kousek a nutno dodat, že filmaři odvedli velmi dobrou práci. Tanhle snímek se mi snad nikdy neomrzí. Takže je to za čtyři hvězdičky.(24.6.2008)

Velice dobrý film podle skutečné události. Když jsem to viděla poprvé, nemohla jsem se odpoutat. Je strašlivé ve filmu pozorovat den za dnem a čekat, jestli přežijí. Ještě horší ale je, že to všechno se doopravdy stalo. Myslím, že je dobře, že byl film natočen. Pro všechny, co tam byli, to muselo být něco strašného. Film je natočen velice dobře, vžijete se do účastníků neštěstí a prožíváte to s nima. Skoro žádné herce z tohoto filmu neznám, ale hráli to dost dobře. Doporučuju.(1.1.2007)

• - Každé ráno muselo letět pět helikoptér, aby dostalo štáb a herce na místo natáčení. (Morien)

• - Spoiler: Ve filmu je přílet helikoptér podáván jako velké překvapení pro trosečníky, ve skutečnosti o něm ale věděli, protože o Nandově a Robertově příchodu do civilizace slyšeli v rádiu. (Morien)

• - Spoiler: Ve filmu přežije 17 trosečníků, skutečná katastrofa si ale vzala ještě o jeden život víc. Hugo Diaz - postava Dannyho Nucciho - zemřel při lavině. (Morien)