Epizody(12)

Po více jak 400 let stojí v Tokiu svatyně Takamimi, kterou obývá zdejší božstvo, nesmrtelná elfka Elda, kterou kdysi za pomoci magie povolal z jiného světa samotný Iejasu Tokugawa. Elda sledovala, jak se vše kolem ní mění, co nového jí svět nabízí a postupně propadla hraní videoher, sledování anime a sbírání nejrůznějších předmětů a figurek. Během těch 400 let se po jejím boku vystřídalo několik kněžek a každá to s ní neměla lehké. Nyní tento úkol připadá na šestnáctiletou Koito, která bude muset dohlédnout na to, aby Elda náležitě plnila všechny své povinnosti. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Nečekal bych, že si Otaku Elfa budu tak skvěle užívat a že se z něj stane seriál, na který se budu v tak široké páteční konkurenci nejvíc těšit. Po pravdě jsem měl ze začátku i trochu strach, že to bude zase nějaká zvrhlá blbost ve stylu Kumamiko a tak mě hodně potěšilo, když mi došlo, že zdejší otaku elf je vlastně sympatická elfka Elda. Poměrně rychle jsem se utvrdil v názoru, že tohle bude jeden z těch milých seriálů, u kterého budu mít úsměv na tváři každý díl a který mě prostě zahřeje u srdíčka a občas i rozesměje různými drobnostmi a popkulturními narážkami. Líbilo se mi i občasné používání nejrůznějších komických výrazů obličeje u naší elfky a i čibi, které mi trošku připomínalo Himóto Umaru-čan, i když tady nemělo žádnou důležitou roli, sloužilo spíš jen jako prostředek, jak udělat scénu zábavnější. Co jsem si tu však zamiloval byly všechny ty drobnosti kolem, které dávali seriálu nový rozměr. Si řeknete, že Otaku Elf bude o elfce co je otaku a ano, ovšem to není všechno. Otaku Elf je naučný pořad plný různých zajímavých informací o životě v japonském období Edo, který vám přináší Red Bull! Zamiloval jsem si styl, s jakým Elda popisovala některé ty poznatky ze života v Edu, strašně mi to připomínalo momenty, kdy mi moje vlastní babička povídala o tom, jak se žilo za „tatíčka Masaryka“, mělo to ten samý procítěný nádech a člověk Eldě věřil, že tam byla. Stejně tak mě zboural tak okatý produkt placement hned v první epizodě a endingu. Ovšem narozdíl od reklamy na Skittles v novém Shazamovi, zdejší reklama na Red Bull je nenásilná, naprosto sedí k postavě i prostředí, a hlavně u mě fakt vzbudila chuť si jít nějaký ten Red Bull koupit. Stejně tak jsem si strašně oblíbil i další drobnosti kolem, miluju třeba zdejší opening, jsem schopný ho poslouchat hodiny v kuse jako podkres při práci a ani za tři měsíce se mi zatím neoposlouchal. Je to krásná kombinace moderní hudby a tradičních japonských prvků a hudebních nástrojů a ta kombinace tradičního a moderního a její perfektní sladění se promítá i do celého seriálu. Sakra já mám rád i to zdejší elfí logo a kdyby nebylo tak roztáhle do stran, tak jsem si ho dal na chvíli i jako profilovku. Ale nejsou to jen drobné věci, co se tu povedli, seriál má i další zajímavé téma, s kterým zlehka pracuje, a to je kontrast lidské smrtelnosti a nesmrtelnosti zdejší elfky. Tohle téma je zde cítit třeba vždy, když se mluví o mamince Koito, je i provázené s mnohými narážkami na minulost a tradice, jeho zpracování, toho že vše kolem elfky se mění, lidé dospívají, jen ona zůstává stejná, si můžete všimnout i v samotném openingu. Ale není to tu nějak hluboce probíráno, nemáte z toho nějaké deprese, které by vám kazily tu úžasnou, milou a zábavnou atmosféru, prostě si jen uvědomujete, že tam tohle téma je přítomné a je na vás, jak moc o něm chcete přemýšlet, seriál to dělá, ale velmi nenápadně. Animace se mi hodně líbila, doprovodná hudba taky věděla, co dělá, postavy mi přirostly k srdci, bavila mě interakce mezi Eldou a její miko. I to vyobrazení elfky jako otaku a hikikomori a s tím souvisejícíh návyků se tu dle mého povedlo. Když přemýšlím o nějakých těch negativech, o něčem, co bych měl vytknout, tak mě napadá akorát to, že ostatní elfky a jejich miko v tomto seriálu dostaly tak málo prostoru, že to na mě až působí, jestli vlastně nebyly skoro až zbytečné… Za mě se Otaku Elf povedl v mnoha směrech, nabídl to, co jsem od něj očekával, ale i něco navíc, včetně pár skvělých drobností, a tak ho náležitě ocením. 8/10 () (méně) (více)

Hees

Edomae Elf vo mne nakoniec zanechal dobrý pocit po dopozeraní celej série, lebo posledné tri diely boli naozaj kvalitné a konečne som sa začal baviť, ale bohužiaľ tie predošlé nemôžem označiť za dobré. Ak by som to mal nejako hodnotiť, tak prvých deväť dielov je na dve hviezdy a posledné tri diely sú na štyri. Edomae Elf je určite anime, ktoré nikoho neurazí a dá sa pozerať kedykoľvek a kdekoľvek. Mierne môže byť chyba vo mne čo vlastne pozerám anime ako celok a nie po jednotlivých dieloch, keď týždenne vychádzajú a toto ak som pozeral viac dielov za sebou ma proste nenapĺňalo a pozeralo sa to dosť ťažko. Plusy anime určite sú, že Vás toto anime môže nejakým spôsobom učiť históriu Japonska, ale oveľa viac to vlastne učí zvyklosti daných ľudí v období Edo z čoho asi aj vychádza názov celého anime a možno dokonca, aj meno hlavnej hrdinky Eldy, ktorá je Elfka. Elda je Otaku (fanúšik anime a mangy) a zároveň fanúšik rôznych hier a dokonca zbiera, aj rôzne bizarné figúrky, jedným slovom som to vlastne ja, ale keby som nesmrteľný. Elda mala zrejme nalákať mladšie publikum, lebo sa správa tak nezodpovedne ako to len ide a chová sa občas ako dieťa, ale milé roztomilé dieťa. Komediálna časť anime, kedy Elda vlastne niečo vyvádza dosť funguje, ale nápady, ktoré sa používajú sa väčšinou používajú len v jednom diely a anime síce nie je scénkovité, ale zachováva si integritu jedného dielu (väčšinou), kedy sa v jednom diely zaoberáme nejakou témou, alebo nejakým kratším príbehom, o ktorom sa rozprávame a niekedy to je dokonca len pol dielu. Horšie je to s Koito, lebo tá vtipná vôbec nie je a pôsobí ako mladá dospievajúca žena, ktorá chce byť čo najskôr dospelá a tak bohužiaľ hrá Elde len istým spôsobom matku, ktorá ju drží na uzde a našťastie sa táto dynamika, aspoň v posledných dieloch trocha mení. Jediné vtipné veci čo sa mali týkať Koito boli proste tie, kde sa snažila vyzerať ako žena a nehodilo sa jej to a za mňa je to teda veľmi málo na jednu postavu, aby bola takto nezaujímavá. Nové ďalšie postavy sa pridávajú bezmyšlienkovito a vytvárajú len akési "krovie" a nemajú žiadnu hĺbku. Ak chcete poučné anime, kde sa dozviete zaujímavé veci ako sa chovali ľudia v minulosti, kde sa občas zasmejete a s milou hlavnou hrdinkou, ktorá sama ťahá celé dielo, tak toto by mohlo byť pre Vás. ()