poster

Přiznání

 • USA

  Tape

 • Slovensko

  Priznanie

Drama

USA, 2001, 86 min

Scénář:

Stephen Belber (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Maryse Alberti
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  ***

  Tak tenhle film jem viděl už podruhé a podruhé jsem ho dokoukal až do konce. Ale napodruhé se mi to líbilo méně, asi proto, že jsem už věděl, co se bude dít, znal jsem zvraty ve scénáři, a tak už mne film neměl čím oslovit. Nebylo to jako u některých filmů, ve kterých jsem objevoval nové a nové věci ještě při vícerém zhlédnutí (takovým filmem byl například třetí díl Harryho Pottera, kde jsem objevoval napodruhé a napotřetí nové a nové detaily). Takže proto budu hodnotit film podle dojmů, jichž jsem nabyl po prvním zhlédnutí. Naprosto originální film, který se celý odehrává jen v jediné malé místnosti, jíž je motelový pokoj, film, v němž se objeví pouze tři herci a film, který dokáže udržet divákovu pozornost po celých 80 minut. Film plný zvratů a zajímavých poznání, ve kterém se projevuje vynikající filmařských um všech zúčastněných (včetně režiséra a scénáristy), pěkně se tu vyřádil především Ethan Hawke. Jedná se o film, který mne bavil, který mne zaujal a který mne v mnoha věcěch překvapil. Dávám tři hvězdičky za výše zmíněná pozitiva. Na pět hvězdiček to nebylo, čtyřem hvězdičkám se to blížilo, ale to by ten film musel být ještě delší, aby se skutečně projevila scénáristova fantazie. Tři hvězdičky jsou i přesto velmi dobré hodnocení, ale jak jsem psal již na začátku, jakmile se na tento film podíváte podruhé a případně ještě vícekrát, tak vám už ten film nepřijde tak geniální, jako napoprvé. Proto si příště rozmyslím, jestli se naň podívám znova. Ale jedná se jistě o pozoruhodný filmový zážitek pro filmové labužníky...(1.6.2007)

 • numi
  **

  Když se ve dvou třetinách filmu Ethan Hawke zeptal: "Můžeš mi říct, o čem to, kurva, mluvíš," mluvil mi z duše. Celý film je založený na tom, že se dva kámoši ze školy potkají po letech a zřejmě trpí chorou představou, že ukazovací zájmena rulez a že ta podstatná jsou out. Jo, je to možná cool, ale sledovat tohle představení je místy utrpením. Herecké výkony ujdou, ale vyloženě nenadchnou, takže film o třech hercích prostě neutáhnou. Zvláště pokud je jeho děj a poselství snadno popsatelné jednou větou. Ale ať jen nekritizuju, tak se mi líbila laciná kamera, která k filmu a ději celkem ladila... [květen 2008](31.5.2008)

 • nascendi
  **

  Moje druhé stretnutie s Linklaterom a Hawkeom. Zatiaľ čo Before Sunset ma dostalo do kolien a vkráčalo do mojej Top 100, u tohto filmu som bol rád, keď už odkráčal. Aj preto, že odkráčal so skladbou malej-veľkej Brendy Lee. Filmy s dvoma-troma hercami sú nesmierne náročné na kvalitu scenára. Ale tu mi viaceré dialógy pripomínali amarouny z Návštevníkov, kamera poletujúca od jedného k druhému zasa domáce video a musím sa priznať, že ani Uma Thurman mi nepripadala dvakrát presvedčivá, a to sa na ňu pozerám celkom rád.(3.9.2009)

 • Rimsy
  *****

  Něco takového se jen tak nevidí. Předchozí Linklaterovy filmy jsem neviděl, takže nemám s čím srovnávat, ale todle je prostě veledílo. Jen jedinou drobnou pihou na kráse je přílišná hustota stále se opakujících otázek, což jen zbytečně natahuje film (ale to zřejmě bylo nutné, neboť jinak by se dlo těžko přehouplo přes 70 minut...). Herci výborní, v takovýchto filmech s jejich výkonem stojí či padá celý výsledek. Zde však stojí a to opravdu bytelně:-), a tak se nám nabízí pohled na základní drobný konflikt, zpočátku o ničem a zároveň o vše, který se postupně přehoupne do pekelně konkrétní události ze střední školy. Člověk místy souhlasí s každou ze tří postav (i když u Hawka si to málokdo přizná:)) a sleduje, jak situace nakonec vygraduje. Je opravdu fascinující a o Linklaterových kvalitách přesvědčující, že člověk celou skoro hodinu a půl sedí a čučí na 2-3 lidi v jednom pokoji, napjatě čeká, co dál a nemůže se od toho odtrhnout. Geniální, GENIÁLNÍ!!!(14.8.2006)

 • genetique
  ***

  Netradičné! Divák má pocit, akoby pozeral skrytú kameru, domáce video zachytávajúce ozajstný život. Pútavosť a kvalita je teda vložená čisto na ramená hercov, ktorí vedú spolu dlhý hodinový, dobre napísaný, ale cez to všetko pomerne nudný dialóg bez upútania napätia. Záver trošku zvýšil atraktivitu, ale som rád, že Linkater už sa do podobných projektov nepustil. 60%.(16.8.2006)

 • - Film se nenatáčel v opravdovém motelovém pokoji, jak se často uvádí. Stephen Beatrice byl pověřen pečlivým sestavením co nejautentičtěji vypadající kulisy - výsledný "pokoj" tak obsahuje vybledlé obdélníky na zdi, které prozrazují chybějící obrazy, nebo záclonu vystříhanou podél klimatizace. (Morien)