Reklama

Reklama

Tři fúrie

VOD (1)

Obsahy(1)

Prequel filmu Furie, ve kterém tři pěkně naštvané strážkyně zákona spojí síly, aby v ulicích vietnamského Saigonu 90. let zarazily řádění zločineckého gangu. (Netflix)

Recenze (12)

xxmurphyxx 

všechny recenze uživatele

Vietnamský pokus o akčný masaker s atribútmi Johna Wicka, či každým druhým Kórejským nárezom na poli akčnej scény. Lenže Vietnamci nie sú ani Američania, Číňania, či dokonca Filipínci a kvalite Kórejcov sa nepribližujú ani len na na vzdialenosť svetelného roku. Ale tak snaha tu bola, pár súbojov vrátane finálneho je fajn, nejaké pekné výmeny lakťov, kolien práca s nožmi tu je, ale nič, čo by už človek niekde inde nevidel. Príbeh je tupý jak Plačkovej pohľad, herecké výkony presne také, aké by človek v podobnej cenovej kategórii čakal, takže žiadne prekvapenie sa v tomto ohľade nekoná. Čo mi ale odjebalo dekel na Bajkonur bola práca kostymérov, za toto by sa malo chodiť na tvrdo sedieť. Asi to najhoršie, čo som v živote videl. Ak sa Vietnamci takto reálne obliekajú, tak tam už pomôže len meteorit. Jo, skoro zabudol. Hudba. Éra magičov na kazety s hudbou z Rumunských kolotočov zrejme niekde ešte neskončila. ()

babuška 

všechny recenze uživatele

Veitnamská nudlová polévka Pho je složená ze spousty surovin, a přesně tohle je tento film, od andílků přes billa a matrix k dnešním vybíjecím akčákům, se spoustou debilních filozofií a idotských dialogů, se spoustou chyb v trikových záběrech, viz. skoky a střílení a nabíjení ručních zbraní, snaha tu ovšem je to se ťongům upřít nedá, kratší stopáž by rozhodně pomohla, hudební doprovod vyloženě neuráží, ale i u nás jsou čistý veitnamky hezčí, ale ta polévka PHO je furt za 4* navíc, tak jen jednu ()

Reklama

AnanAss 

všechny recenze uživatele

Momentálně se o vyřešení problému s přelidněností světa nejvíce pokouší John Wick, v devadesátkách o to však usilovaly i tři fúrie z Vietnamu. Bohužel docela bezúspěšně, i když v rámci počtu mrtvol se možná ještě trošku chytaly, v tom ostatním ale selhaly na plné čáře. A to i přesto, že komiksová stylizace se docela daří, pastelové barvičky zde dýchají na každém rohu a neony se pomalu valí i ze záchodové mísy. Avšak co naplat, když postavy i vztahy mezi nimi, jsou divákovi úplně ukradené a dialogy nestojí, slušně řečeno, za nic, stejně tak jako šusťákové soupravy protagonistů. Navíc hrající vietnamský synťácký pop tomu moc nepřidá a hlavně akce je docela průměrná. V rámci kontaktních soubojů to ještě jde a trio meger se umí docela solidně ohánět pistolemi, mačetami a karambity. Ale když se snaží o něco víc, výsledek je přímo tragický - například kamerový průlet městem, současně s probíhající motocyklovou honičkou, na jeden dlouhý záběr, který vypadá jak ze špatné videohry. Pokud přestylizovanou komiksovou rubačku z východní Asie, tak doporučuju toto město násilí. ()

animario 

všechny recenze uživatele

Prequel k první Furii z Vietnamu, s poetickým názvem 3 Furie, je hodně svěží překvapení ze země nekvalitního textilu. Progresivní, stylizovaná akční jízda se třema sympatickýma roštěnkama lehce evokuje čínský akční kousky z 90.let s ženskýma hrdinkama v hl.roli. Proti prvnímu filmu nabízí (mininálně 3x) víc furiózní akce/krve, přesvědčivější herecký výkony, v rámci žánru i slušnej příběh s artovou nadsázkou (..kostýmy, barvy, CGI prvky a záměrná expresivnost některých scén..viz digitální pasáž na motorkách,top), choreografii na úrovni a především suverénnější režii představitelky první furie Veronicy Ngo. Právě expresivnost se místy bije s příběhem, kterýmu by slušel i komornější háv a naturálnější prostředí ale co, barvy dělaj Netflix. Bavil jsem se a film považuju (i s ohledem na zemi původu!) za podhodnocenej. Vietnam banzai. ()

Dukekuky 

všechny recenze uživatele

Bohužel čekal jsem víc. Film tři fúrie není film pro každého, já jakožto člověk který nemá rád přehnaný akční filmy si film neužije a není to jenom tohle. Po celém filmu panují naprosto nefungující emoce a to je u mě velké -. Když už se film snaží být trošku drama tak by se měl snažit dost a já si také nemyslím sypat drama do směsi ve které je akční a thriller. Jak už jsem říkal, film není pro každého, věřím že si určitě najde své fanoušky ale já trvám na svém zklamání. 4/10 ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama