Warning to the Curious, A (TV film)

Drama / Horor

Velká Británie, 1972

Horor či spíše duchařský příběh stavějící hodně na atmosféře a pomalém budování napětí. Jinak, o povědomí povinnosti natolik silném, že nutí zasahovat i ze záhrobí. Literární předloha je napínavější.(14.5.2017)

Filmový prepis príbehu od M.R.Jamese.Je to dobrý film,ale neuškodilo by mu viac napätia.Film sa nedrží celkom písaného príbehu.Zaujímavý je záber neznámej osoby,dosť vzdialenej,ktorá sleduje smerom priamo k divákovi.Dej filmu je v malom britskom mestečku Seaburgh a pozdĺž pobrežia Norfolku.Jedná sa o starú saskú korunu,ktorá je zakopaná hlboko v zemi pri pobreží.A nikto ju nesmie vykopať lebo zomrie.Stráži ju totiž duch.Nenáročný dobrý príbeh bez násilnosti.(1.2.2010)

70%. Klasická staroanglická duchařina (co také čekat od filmu natočeném podle M. R. Jamese), kde nezažijete lekačky, useknuté končetiny a po mozcích toužící zombies, ale kde na vás dolehne tíživá atmosféra a tajemno takřka pustého anglického venkova, kde se dlouhé písečné pláže střídají s borovými lesy a vřesovišti za neustálé přítomnosti ostrého větru. Za vidění to rozhodně stojí.(23.5.2014)

Přesně to, co člověk od britské televizní duchařiny ze 70. let čeká. Pomalý, atmosférický kousek, bez intenzivních děsů, všeobecně zapomenutelný.(14.3.2013)

Po vynikajícím THE SIGNALMANovi se mi dostala do rukou další duchařská adaptace od BBC. Opět to režíroval Lawrence Gordon Clark a opět mě celou atmosférou filmu dokonole uzemnil. Clarka jako režiséra moc neznám, ale z toho mála co jsem zatím zjistil vím, že natočil ještě nějaké adaptace duchařských povídek, což znamená, že vynaložím všechny své síly, aby se mi dostaly do rukou. Po tom co jsem dosud víděl mám totiž od Clarka jenom ty nejvyšší možná očekávání.(17.4.2009)