Reklama

Reklama

Neviditelný na útěku

  • USA Memoirs of an Invisible Man (více)
Trailer

Nick Halloway se večer opil a druhého dne přišel na konferenci v magnetoskopickém ústavu s třeskutou kocovinou. Vědecké referáty mu jen přitížily, a tak se z jednacího sálu vytratil. Zatímco si dával šlofíka, došlo v objektu k havárii. Ústav byl vyklizen, o Nickovi na pánské umývárně však nikdo nevěděl. Řetězová reakce narušila molekulární pole a budova se vším, co v ní bylo, zmizela lidským zrakům. Na místo se dostavil agent CIA Jenkins, aby případ ututlal. Když zjistil, že neviditelným se stal i jeden muž, dostal šílený nápad: udělá z něj nepolapitelného atentátníka! Od té chvíle se z Nicka stává lovná zvěř. Není sice vidět, ale nebezpečí na něj číhá na každém kroku. Tam, kde má tělo, vidí chodci i řidiči jen vzduch. A zkuste si představit, jak to vypadá, když se Nick nají a potrava putuje zažívacím traktem! Navíc se ještě zamiloval... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (117)

Ex_Machina 

všechny recenze uživatele

„O všetko som prišiel, okrem svojej duše“. Byť neviditeľný. Koho by táto myšlienka spočiatku nenadchla. Aj mňa. Tie ponúkajúce sa možnosti. Až neskôr si uvedomím, že som o všetko prišiel. O prácu, priateľov, rodinu a stáva sa zo mňa štvanec po ktorom idú všetky vlády a keď ma dostanú tak skončím v tom lepšom prípade do konca života v hermeticky uzavretej cele pre účel skúmania. Ale kým sa tak stane, tak budem utekať, urobím kariéru ako bankový lupič a možno tajne navštívim dámske šatne. Šoférovať by som mohol len v noci a zrejme by som nejako precestoval kus sveta. Býval by som v osamelých domoch na plážach, popíjal rum a našiel si ženu, ktorá by bola fascinovaná mojou inakosťou a spolu by sme zvládali spoločné tak nevšedné dni. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Carpenter skutečně je všestranným režisérem, nicméně tahle polodisneyovská zábavka se plácá mezi komedií s jakýmsi romantickým jiskřením a napínavou sci-fi naháněčkou takovým způsobem, že se na ni podívám tak jednou za pět let, čistě pro zajímavost jestli se můj názor nezměnil. Zatím se nezměnil, ale třetí pokus se blíží:) ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála Carpenterových filmů, které si zaslouží pozornost. Mezi Chevym a Daryl to jiskří a snímek má pěkně pohodovou a ve správných chvílích správně napínavou atmosféru... ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Docela slušné - Muž bez stínu v komediálním a romantickém balení. Výborné triky jsou tím nejlepším, co film nabízí. Docela příjemný film, poslední vzchopení se kdysi zajímavého režiséra, který dnes točí odpad (Duchové Marsu). ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Super Sam Neill jako záporák, dobře promyšlené nesnáze když jste neviditelný, (to jak nastupoval do taxíku bylo k popukání) jenom jedna věc mi tam nehrála...a to že když někdo rozlil kafe tak to hned vyvolalo kolaps...:-) ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ten bol neviditeľný už predtým, ako sa ním naozaj stal.“ Viete čo, ani sa mi to tu nechce detailne rozpisovať, každopádne Carpenter zažil svoje najsilnejšie obdobie v 70. a 80. rokoch 20. storočia, kedy robil kultové horory HALLOWEEN, VEC, HMLA a VLÁDCA TEMNÔT. „Mimo svojho žánru“ sa už až tak dobre necítil (STARMAN, VEĽKÉ PROBLÉMY V MALEJ ČÍNE), ale i tu sem-tam stvoril kult (ÚTEK Z NEW YORKU, PREPADNUTIE 13. OKRSKU). Bohužiaľ, s experimentovaním so žánrami neprestal ani v 90. rokoch. To, že dostal veľké peniaze na trikovú romantickú sci-fi komédiu o neviditeľnom mužovi (Chevy Chase), na úteku pred zlým agentom CIA (Sam Neill), znamenalo v prvom rade to, že TEN Carpenter musel ustúpiť do úzadia a nahradil ho „úsmevný John“ – aby na film mohli chodiť aj deti, tínedžeri, dievčatá, ženy... a vôbec. Výsledok nemá s Carpenterom nič spoločné, napriek tomu to nie je až také zlé a musím uznať (tento komentár oprašujem v máji 2010), že triky sú dodnes obdivuhodné. Tiež sa mi páčilo, že na rozdiel od iných „neviditeľných“ (napr. Verhoevenov drsný triler z r. 2000) sa Carpenter nebojí neviditeľného umiestniť do reálneho veľkomesta (a nie medzi štyri steny podzemného laboratória), vďaka čomu scenár hýri nápadmi (ako si ako neviditeľný objednáte taxík?). Samozrejme, scenár je veľmi štandardný (zlý agent CIA, dobrý vedec, ktorý je ale v poslednej chvíli zavraždený). ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Obsazení Chevyho Chase je možná trochu matoucí. Neviditelný na útěku není bláznivá komedie, jak by se mohlo čekat, dokonce bych ho ani k žádnému žánru neřadil. Šlo zjevně spíš o to najít příběh dostatečně fantaskní, aby se v něm daly předvést tehdy přelomové triky. Pár vtipných a nápaditých míst se najde, to ano. Nevzpomínám si třeba na jiný film, kde by neviditelný muž řešil tak pragmatické problémy (jak se najíst, když si nevidí na ruce, jak si obléct šaty, které měl na sobě při nehodě a tím pádem jsou taky neviditelné...). Několik roztomilých gagů ale nedokáže zalátat absenci zajímavého příběhu a postav. 60% ()

choze 

všechny recenze uživatele

Jednou za dekádu si Carpenter vybere projekt, který se k němu vůbec nehodí. V osmdesátkách to byl STARMAN, v devadesátkách NEVIDITELNÝ NA ÚTĚKU. A dopadly stejně - jako solidní řemeslo, které ale mohla odvést hromada jiných režisérů. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně srdeční záležitost a nostalgie z dětství. Sympaťák Chevy Chase, jako neviditelný uprchlík před mocnou rukou americké vlády, milující krásnou Daryl Hannah, se prostě zapsal do mé mysli už dávno a když jsem si teď snímek připomněl, musím uznat, že neztratil nic ze svého kouzla. I ty triky vypadají pořád skvěle a i když film obsahuje několik nelogičností, tak přivřu oči. Stejně jako jsem dlouho film neviděl, tak dlouho jsem nevěděl, že ho režíroval John Carpenter. Jsem rád, že tento režisér pro mě tolik kultovní a výborné podívané The Thing, umí natočit i takovýhle sci-fi kousek pro pobavení. Na plný počet to sice není, ale čtyři hvězdy dávám s čistým svědomím. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Naštěstí to i po letech stále funguje!! I když už spíš „jen“ na tři hvězdy. Lehce arogantní starý mládenec Chevy Chase se opil natolik, až zaspal svoje vlastní zmizení. Částečně se totiž vypařila nejen budova se supermoderní laboratoří, ale také on sám. Kdo by čekal opak, mýlil by se, protože život neviditelného podle legendárního Johna Carpentera není ani trochu jednoduchý. To Verhoevenova verze „neviditelného muže“ byla drsnější a nesmírně zajímavý Holanďan léta páně 2000 solidně poškádlil cenzory – hlavní „oběť“ v jeho variaci likvidovala nepřátele a po svém laškovala s opačným pohlavím, vše v umné kombinaci sci-fi, dramatu, thrilleru – to vše říznuté zvráceným smyslem pro humor. Ani tady se divák nenudí, potěší na svou dobu znamenité triky, naopak si nelze nevšimnout lehce jalového příběhu i méně výrazných vedlejších postav. Daryl Hannah k zulíbání, některé gagy nezestárnou, přesto se to celé houpe na docela průměrné vlně!! ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Pri fatálnej nehode vo výskumnom ústave utrpel Nick Halloway vážnu ujmu. Kvôli narušeniu molekulárnej štruktúry sa stal neviditeľným. To zásadným spôsobom obrátilo jeho život naruby. Snímok "Neviditeľný na úteku" (Memoirs of an Invisible Man) natočil v roku 1993 môj obľúbený americký režisér John Carpenter. Do hlavnej úlohy obsadil komika Chavyho Chaseho. Ten síce nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale v tomto filme mu to išlo veľmi dobre, predviedol jeden z najlepších svojich výkonov. Zvlášť keď mu perfektne sekundovala Daryl Hannah a Sam Neill. Je to komediálne ladený sci-fi thriller s akurátnou dávkou romantiky. Takže v podstate rodinný mainstream, pri ktorom sa takmer každý divák dokáže pobaviť. *** ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Tohle mě ke Carpenterovi moc nesedělo. Také jsem hodně dlouhý čas váhal, zda-li dát vůbec Neviditelnému na útěku šanci. Nakonec jsem tak samozřejmě učinil, nicméně jsem nedostal kromě romantického fláku, který je hlavně v první polovině alespoň občas vtipný, nic navíc. Sam Neill záporák jak bič, Daryl Hannah předpisově krásná a Chevy Chase, kterého jsem nikdy nemusel. 50% ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Jeden z najúžasnejších filmov mojich mladých rokov, kedy som ešte ako chlapec stále trávil čas vo videopožičovni. To bolo ešte v čase, keď sa požičiavalo ako o život a neexistoval internet. Každopádne Memoirs of an Invisible Man je výborný. Chevy Chase vtedy strašne letel, takže tento film bol jednoducho hit. A je parádny aj dnes. Najväčšia sila filmu spočíva v hereckom obsadení (Chevy Chase a skvelý záporák Sam Neill) a šikovnom scenári. Chevy Chase ukázal, že dokáže zahrať aj niečo iné, než vyloženú komédiu a triky na svoju dobu boli naozaj veľmi dobré. Vo svojej dobe to bol trikovo jeden z najväčších filmov. Dnešným mladým to asi tak nepríde, ale natočiť tie neviditeľné scény v roku 1992, to bola veľa prelomová práca. Okrem Chevyho bola skvelá samozrejme sexi Daryl Hannah, medzi nimi to príjemne iskrilo a to dodávalo filmu romantický nádych. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Mám rád Johna Carpentera. Mám rád Chevyho Chasea. Čože? JA ICH ZBOŽŇUJEM! Lenže spojiť tieto dva živly je až samovražedné. Oba predstavujú úplne protiklady geniálnych 80tch rokov. Kým Carpenter je "seriózny" majster úžasných béčiek; Chase je kráľ dokonalej partie zo Saturday Night Live. Oba prúdy 80s zábavy milujem, ale spájať to asi moc nejde. A veru že nejde. Do tohoto filmu každý dal niečo zo seba a to je ten problém. Ak by Carpenter nakrútil sci-fi dobrodružný film o Neviditeľnom mužovi bez "uvoľňujúcich vtipných scén", mohla to byť ďalšia klasika. Ak by Chase nakrútil bláznivú komédiu o neviditeľnom mužovi, taktiež by to asi bola klasika - lenže spolu to nefunguje. Humoru bráni napínavosť a seriózne pasáže a naopak. Zostávajú nám tu iba skvelé efekty. ()

Reklama

Reklama