Dům 3

Horror Show, The

House III: The Horror Show

Horor

USA, 1989, 95 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,738,897Tržby Celosvetovo $-(14.7.2009)

• petero

Neviem či to malo byť pôvodne pokračovanie skvelej série prvích dvoch častí House a výsledok producentov dosť sklamal a samotný scenárista nakoniec použil pseudonym tvorcu nepodarkov Alan Smithee, ale je pravda že dej je tuctový, réžia a herecké obsadenie slušné, no na prvé dva Domy to ani ZĎALEKA nemá. Dej je o vrahovi zašitom v nejakom dome a tuším je aj duch a detektív Henriksen sa ho snaží zneškodniť.(3.1.2006)

• Campbell

U Dumu 4 jsem si říkal že jsem to už viděl a pak to přišlo nebyl to Dům 3 ale Shocker od Cravena. Akorát že kraven byl 100x vizuálněji a zábavněji stvárněn.(18.12.2008)

Lance Henriksen a tradičně skvělý Brion James spolu s několika podařenámi triky dělají z tohoto nepříliš zajímavého horroru alespoň mírně nadprůměrnou podívanou. Atmosféra mě příliš nedostala a z děje jsem taky nebyl zrovna napjatej. Slabší tři si to ale díky zmíněnému hereckému duu a pár skvělým scénám zaslouží, dívat se na to znovu mě ale nejspíš nikdo nedonutí. Cravenův SHOCKER s podobným námětem je opravdu znatelně zábavnější věc. [5.5/10 listopad 2010](1.11.2010)

Není to až také zlé ako som si myslel, áno z Dúm 1,2 to nič spoločné nemá, ale ako béčko to postačuje a zážitok sa nám dostaví priemerný. Máme tu masového vraha, ktorý zabija svoje obete malým sekáčkom, a Lance henriksen v roli policajta sa ho snaží zneškodniť. Masového vraha, posadia do elektrického kresla, no a on prisahá že sa vráti. Vráti sa, ale ako duch, a Lance bude musieť ochrániť svoju rodinu 60 percent.(25.1.2009)

• eraserhead666

Občas si tak postesknu, že nejedu v nějakých těch obveselovacích látkách. To bych si možná tenhle film s přehrávajícím Henriksenem (ale díky cthulhu alespoň za něj), v přehrávání ho ještě trumfujícím záporákem, naprosto šíleným dabingem a neskutečně šílenými dětmi (ten kluk byl fakt jetej, opět díky cthulhu, že móda těch krátkých triček u kluků k nám nikdy nedorazila, a pokud ano, že mě to minulo širokým obloukem), dokázal náležitě užít. Ale čistá mysl je mi přednější.(5.12.2014)

• Jimmi

Po zisteni ze tento film sa uvadza aj ako House 3 som si ho urychlene "pozidil" a s vidinou dobrej zabavy som sa do neho aj hned pustil.Po pol hodine som si bol isty ze zabava asi nehrozi jelikos tento film nema s house 1 a 2 absolutne nic spolocne.Na nestastie sa v tomto pripade tvorcovia pokusili o cistokrvny horor namiesto mnou ocakavanej hororovej komedie(ako bolo House 1 a 2).Za zmienku stoji "skvela" teoria o vzniku hlavneho nepriatela a Lance Hendrikse, ktory v poslednom suboji rozdal nespocetne vela uderov( zaujimalo by ma ze ci sa ich niekomu podarilo zratat):))(25.12.2005)

Třetí díl se ubírá daleko temnějším a brutálnějším směrem než původní dva (fantasy/dobrodružný/komedie) díly. Lance Henriksen se do takových rolí víceméně hodí, ale do tohoto obchodu přišel "bohužel" pozdě. Film sice vyzařuje akční zápletkou už od začátku a kupodivu až do samého závěru, ale (to už sem avízoval) předchozím dílům nemůže konkurovat. 60%(17.10.2012)

• Martin741

Vela to nema spolocne ani s jednickou ani s dvojkou, ale ten Lance Henriksen /Terminator/ ma dost bavil. Horor je to pre mna vsak uz podpriemerny. Stvorku som dodnes nevidel. 40 %(4.11.2014)

Po lehkce komediálním hororu a ulítlé dobrodružné fantasy přichází opět nový žánr v sérii - temný thriler. Policajt dostane masového vraha a ten se mstí jeho rodině. Něco jako desítky podobných thrilerů z 90. let. Jediná změna je, že vrah je mrtvý, ale totéž natočil ve stejném roce Wes Craven. Je to zkrátka klišé jak námětem tak zpracováním a všemi zvraty (ohrožená rodina, falešné obvinění z vraždy, ztráta parťáka, finální souboj). Nicméně koukalo se mi na to slušně, je tu pár pěkných nechutností (krocan) a samozřejmě výborní herci. Jak Henricksen v hlavní roli tak brutální hnusák Brion James si film evidentně užili a já si ho užil s nimi.(2.10.2015)

• Jayem

Film podla tuctového scenára aj keď nie úplne zle natočený. Herci boli fajn ale aj napriek tomu som sa pri tom nudil.(22.5.2011)

Ale jo ještě celkem dobrá podiváná co si budem nalhávat mohlo to dopadnout mnohem hůř. Pro mě jasnej průměr.(30.12.2009)

Tak s prvymi dvoma dielmi to nema nic spolocne,uplne o niecom inom a samozrejme aj kvalitou to slo smerom nadol,chybal tomu nejaky napad,ktory by tento film ozivil,no nebolo to tak,dam tri hviezdicky,ale len vdaka tym zopar scenam ako napriklad ta na elektrickom kresle,ta bola fakt super...:-)(2.2.2018)