poster

Dokonalé manželství

 • Západní Německo

  Van de Velde: Die vollkommene Ehe

Erotický

Západní Německo, 1968, 92 min

Scénář:

Franz Seitz

Hudba:

Peter Thomas

Střih:

Jutta Hering

Zvuk:

Max Galinsky

Scénografie:

Walter Kutz, Wilhelm Vorwerg

Kostýmy:

Ingrid Zoré
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • Eddard
  **

  Ve své době u nás populární dokumentární snímek, o čemž svědčí přinejmenším účast slavných herců na jeho dabingu (mj. Kostka, Munzar, Vinklář, ...). Pěkný příklad toho jak se může potkat fikční, narativní film s výukovým dokumentem. V zásadě se jedná o moderně natočený, seriózně pojatý "výcvikový materiál" pro budoucí manžele, ukazující, do jakých úskalí se můžou muž se ženou dostat a jak z nich ven. V dnešní době už ne tak potřebné a zdaleka ne tak šokující, ale přesto jistým způsobem zajímavý a poučný. A nejenom s ohledem na žánr odvážným zobrazení sexu.(9.4.2007)

 • Fabienne
  ***

  Osvětový německý film Dokonalé manželství vznikl v době sexuální revoluce šedesátých let a snažil se především přesvědčit manželské páry o tom, že kvalita jejich vztahu je závislá na oboustranné spokojenosti v sexu více než si dosud mysleli. Snímek kombinuje dokumentární styl s názornými fikčními příběhy. Nejprve mluví odborník sexuolog (například ukazuje divákovi možná schémata dominance partnerů, což působí značně komicky a ještě vtipnější je, že se podobná schémata opravdu používají) a posléze přichází vzrová situace. Uvedu jednu z nich - mladá manželka je nespokojená s pasivitou svého manžela a po radě přítelkyně se rozhodne (v té době) netradičně převzít dominantní roli a svého muže svést. Následuje pro (některého) diváka nekonečná sekvence záběrů na nahá těla, přičemž se nekonečnost umocňuje ještě zvolenou hudbou - tou je neuvěřitelně monotónní uspávačka ve smyčce. Měla jsem pocit, že v mnohém byl snímek trochu odvážný i dnes. Poučný už byl méně, ale bylo příjemné podívat se na něco, na co lidé opravdu ve své době do kina chodili. A k tomu se dobře pobavit...(24.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace