poster

Něžné sestřenice

 • francouzský

  Tendres cousines

 • německý

  Zärtliche Cousinen

 • slovenský

  Nežné sesternice

 • anglický

  Cousins in Love

 • anglický

  Tender Cousins

Romantický / Drama

Francie / Západní Německo, 1980, 92 min

 • Volodimir2
  **

  Leto 1939, 2. svetová vojna je na spadnutie, v rádiu je počuť Hitlerov hlas a v provincii Provence zatiaľ prebieha kľudný mierový život. Nepohne s nimi ani 1. september a prepadnutie Poľska, aj keď vtedajšie mocnosti Francúzsko a Británia 3.9.1939 vyhlásili vojnu Nemecku, ani jeden z nich nezačal významnejšie operácie. Zastaralé mobilizačné mechanizmy francúzskej armády sa rozbiehali príliš pomaly. Nakoniec po 15 dňoch mobilizačného trápenia sa 9 francúzskych divízii pokúsilo dostať na poľské územie ale neúspešne. A tak operácia „Cár“ skončila skôr, ako začala.Toto obdobie bojov od 3.9.1939 až do 10.5.1940, bez veľkých bitiek, išlo len o pár potýčok medzi prieskumnými hliadkam bolo úplne pasívne. Západné mocnosti viedli tzv. „Čudnú vojnu“ alebo „Predstieranú vojnu“ alebo „Vojnu po sediačky“ respektíve „Smiešnú vojnu“ toto všetko sú prívlastky fázy bojov na západnom fronte na začiatku 2. svetovej vojny. Ale späť k filmu, keď došlo k všeobecnej mobilizácii, vyprázdnili sa domy a hospodárstva od schopných chlapov a tak úlohu vo všetkom prevzali dorastenci.(24.10.2017)

 • Vančura
  *

  Protivně užvaněný film, který na mě působil amatérským, téměř až diletantským dojmem. Nikde žádný náznak příběhu ani psychologie postav, místy nechtěná komičnost a prapodivné balancování mezi několika žánry. "Něžné sestřenice" jsou jakýmsi (pseudo)poeticko-historickým softpornem, které se snaží jednu chvíli zabrnkat i na vážnou strunu. Fungujícího poetična i erotiky je zde však pomálu, nemluvě o absenci jakékoli tvůrčí invence ze strany herců i scénáře. "Něžné sestřenice" snesou srovnání s podobně laděným snímkem J. Jireše "Helimadoe" z r. 1992, Jireš však nad Hamiltonem vyhrává na celé čáře. Ve výsledku je tento film těžká nuda, u které jen těžko nacházím jiné klady než pár záběrů na hezké holky, což přiznávám i byla hlavní motivace, proč jsem si tuto blbost pustil :) Z rozmazané kamery filmu mě ale teď bolí oči, a tak jediné, co mohu každému doporučit, je obloukem se tomuto nepodařenému filmu vyhnout.(11.6.2011)

 • Siegmund
  **

  Film, od kterého jsem si celkem hodně sliboval. Skutečnost však za mým očekáváním silně pokulhávala. Podle mne chtěl režisér natočit erotický film. Aby však netočil jen erotické scény, pokusil se je propojit nějakým dějem. Bohužel nesmírně plytkým. Přitom se při tak zajímavém tématu, jakým touha po prvních sexuálních zkušenostech bezesporu je, nabízí bezpočet variant, jak touhy a očekávání mladých aktérů děje zobrazit; případně jak vyjádřit jejich nenaplnění. Nemilým překvapením pro diváka může být i skutečnost, že obraz filmu je z uměleckých důvodů a z důvodu speciálního režisérova stylu záměrně rozostřen. Jinými slovy: film s nijakým dějem a neostrým obrazem. Za zmínku stojí, že v době natáčení filmu bylo Julianovi [Žilienovi] (Thierry Tevini) ve skutečnosti dokonce o něco méně než ve filmu. (sobota 17.10.2009)(5.6.2008)

 • Antonius
  ****

  Celkem příjemná, jemně erotická oddechovka o milostném dospívání patnáctiletého Juliena (Thierry Tevini), který je zamilovaný do své o rok starší sestřenice Julie (Anja Schüte). Nejdříve si ho ženy a dívky na rodinném statku moc nevšímají, ale pak začne válka a všichni dospělí muži odejdou na frontu...(4.4.2005)

 • dopitak
  *****

  Co na tomhle chcete kritizovat? Kouzelný film o dospívání, erotice, létě a sexu, navíc z mého nejmilejšího období, meziválečné Evropy. Něco mezi Saturninem a Helimadoe, jenže explicitnější. Každej pořádnej chlap musel Julienovi závidět, tolik zářezů během jednoho léta, ve čtrnácti, a ještě s většinou nedospělými. První polovina filmu je čistá komedie s mnoha milými vtipnými detaily, lehce obrušující až groteskní žánr, se začátkem druhé světové války ustupující do vážnějších vod. Erotika je tu vkusná, kamera úmyslně mázlá, hudba kouzelná, cvrčci hlasití a seno voňavé. Malinko se mi zprvu pletly postavy, i přes to, že jsou v úvodu hezky představeny. Služky to chtěj taky, a nedělají cavyky. Podle nejmenovaného serveru se ve filmu objeví hned pětice svlečených hereček, a to (věk v závorce): Anne Fontaine (21) - služka, Gaëlle Legrand (19) - služka, Anja Schüte (16) - šestnáctiletá sestřenice Julie, do které je Julien zamilovaný, Fanny Bastien (18) - služka, Elisa Servier (25) - Julienova sestra Claire. Já bych ale ještě přidal i mladičkou Carmen Weber v roli služky, na kterou zjevně zapomněli.(6.2.2014)

 • - Představiteli hlavní role bylo v době natáčení čtrnáct let, stejně jako jeho postavě. (Folky)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace