poster

Someone's Watching Me! (TV film)

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1978, 97 min

 • kaylin
  ****

  John Carpenter natočil sice snímek „Someone's Watching Me!“ jako televizní, ale dokázal do něj dát tolik napětí, že v mnohých jiných podobných thrillerech tohle prostě nenajdete. Ta atmosféra by se dala krájet, má to trochu něco z italského gialla, což je příjemné, ale zároveň to v sobě má náznaky realisticky drsného hororu jako je „Halloween“, který Carpenter natočil ve stejném roce.(28.6.2019)

 • majo25
  ***

  Vydarený triler od hororového majstra Carpentera. Síce chvíľu trvá, kým sa rozbehne, úvod sa trochu vlečie, ale po čase to začína mať peknú atmosféru a v závere aj gradáciu. Bolo mi sympatické, keď hlavnej akterke, príliš sebavedomej a cynicky vtipkujúcej, začal niekto zrezávať hrebienok. Zaslúžila si to, aj za to, aká bola hlúpa - niekto ma sleduje a ja ani nezatiahnem žalúzie, niekto mi neustále volá (mimochodom, neustále zvonenie ma už riadne iritovalo) a mňa nenapadne zvesiť slúchadlo, nájdem v dotyčného byte zápisky o telefonátoch a nevezmem ich + niekoľko ďalších drobnejších. Páčil sa mi ale záver, to vyšetrovanie, kto je za tým všetkým. Trochu som čakal v závere aj nejaký prekvapivý zvrat, prípadne nečakané objavnenie sa Adrienne Barbeau, to však nevadí, triler fungoval aj tak. A na televízne spracovanie dupľom.(14.8.2019)

 • Cushing
  **

  Dá se to vidět, i když na to, jak je to komorní a jak málo zajímaví herci tam vystupují, se to vleče k neukoukání. 75 minut by bylo myslím snesitelné maximum... Pro mě byl přitažlivý jen ten feel sedmdesátých let: móda, účesy, make-up, auta, design nábytku a jeho uspořádání v bytě, přenosná televizka u postele... Nostalgie... Ale podruhý na to čučet ani náhodou nebudu.(24.1.2009)

 • okkac
  ***

  Takový skromný TV film od Carpentera. Nečekejte žádnou brutalitu, spíše pomalé napětí ve stylu Alfreda Hichcocka. Carpenter byl vždy minimalistický režisér a tady na tom ještě přidává, takže to stylem režie opravdu připadá jako něco z 50. let. Zamrzí absence jeho syntezátorové hudby, místo toho je tady takový ten klasický orchestr, který podbarvuje, ale na žádnou melodii si nevzpomenete. Ale absence hudby ve finále dokonce k napětí ještě přidávala. 6/10(29.8.2010)

 • aLPaC
  **

  Na Carpentera dost nuda. Kor když si představíte, že ve stejném roce spatřil světlo světa legendární Halloween. Tady se jedná o opravdu triviální příběh roztažený do hrozných 97 minut. Navíc to není vůbec napínavé. Vlastně kromě úplného závěru se tam naprosto nic neděje, jen oplzlé (no vlastně ani ne) telefonáty a jinak kecání. Horor to tedy rozhodně není. Jinak je zajímavé sledovat, jak jasný stalking na konci 70. let byl ještě neznámý pojem a hříšníkům za něj tenkrát ještě nic nehrozilo.(23.8.2019)