Someone's Watching Me! (TV film)

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1978, 97 min

John Carpenter natočil sice snímek „Someone's Watching Me!“ jako televizní, ale dokázal do něj dát tolik napětí, že v mnohých jiných podobných thrillerech tohle prostě nenajdete. Ta atmosféra by se dala krájet, má to trochu něco z italského gialla, což je příjemné, ale zároveň to v sobě má náznaky realisticky drsného hororu jako je „Halloween“, který Carpenter natočil ve stejném roce.(28.6.2019)

Vydarený triler od hororového majstra Carpentera. Síce chvíľu trvá, kým sa rozbehne, úvod sa trochu vlečie, ale po čase to začína mať peknú atmosféru a v závere aj gradáciu. Bolo mi sympatické, keď hlavnej akterke, príliš sebavedomej a cynicky vtipkujúcej, začal niekto zrezávať hrebienok. Zaslúžila si to, aj za to, aká bola hlúpa - niekto ma sleduje a ja ani nezatiahnem žalúzie, niekto mi neustále volá (mimochodom, neustále zvonenie ma už riadne iritovalo) a mňa nenapadne zvesiť slúchadlo, nájdem v dotyčného byte zápisky o telefonátoch a nevezmem ich + niekoľko ďalších drobnejších. Páčil sa mi ale záver, to vyšetrovanie, kto je za tým všetkým. Trochu som čakal v závere aj nejaký prekvapivý zvrat, prípadne nečakané objavnenie sa Adrienne Barbeau, to však nevadí, triler fungoval aj tak. A na televízne spracovanie dupľom.(14.8.2019)

• Cushing

Dá se to vidět, i když na to, jak je to komorní a jak málo zajímaví herci tam vystupují, se to vleče k neukoukání. 75 minut by bylo myslím snesitelné maximum... Pro mě byl přitažlivý jen ten feel sedmdesátých let: móda, účesy, make-up, auta, design nábytku a jeho uspořádání v bytě, přenosná televizka u postele... Nostalgie... Ale podruhý na to čučet ani náhodou nebudu.(24.1.2009)

Takový skromný TV film od Carpentera. Nečekejte žádnou brutalitu, spíše pomalé napětí ve stylu Alfreda Hichcocka. Carpenter byl vždy minimalistický režisér a tady na tom ještě přidává, takže to stylem režie opravdu připadá jako něco z 50. let. Zamrzí absence jeho syntezátorové hudby, místo toho je tady takový ten klasický orchestr, který podbarvuje, ale na žádnou melodii si nevzpomenete. Ale absence hudby ve finále dokonce k napětí ještě přidávala. 6/10(29.8.2010)

• aLPaC

Na Carpentera dost nuda. Kor když si představíte, že ve stejném roce spatřil světlo světa legendární Halloween. Tady se jedná o opravdu triviální příběh roztažený do hrozných 97 minut. Navíc to není vůbec napínavé. Vlastně kromě úplného závěru se tam naprosto nic neděje, jen oplzlé (no vlastně ani ne) telefonáty a jinak kecání. Horor to tedy rozhodně není. Jinak je zajímavé sledovat, jak jasný stalking na konci 70. let byl ještě neznámý pojem a hříšníkům za něj tenkrát ještě nic nehrozilo.(23.8.2019)