poster

Someone's Watching Me! (TV film)

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1978, 97 min

 • killerbean
  ****

  Tento mrazivý thriller s prvkami horroru len dokazuje, že na prelome 70 a 80 rokov bol Carpenter naozaj nezastaviteľný. Dokonca aj v tomto TV filme dokázal priam s chirurgickou presnosťou narábať s atmosférou a postupne a nenásilne ju gradovať. Lauren Hutton zahrala svoju postavu ženy ktorej zmena z emancipovanej, úspešnej televíznej režisérky na trosku na hranici zrútenia bola pre film kľúčová naozaj brilantne. Filmu možno vytknúť niektoré príliš zdĺhavé pasáže ale napriek tomu ho hodnotím veľmi pozitívne. 75 %(6.11.2008)

 • Cushing
  **

  Dá se to vidět, i když na to, jak je to komorní a jak málo zajímaví herci tam vystupují, se to vleče k neukoukání. 75 minut by bylo myslím snesitelné maximum... Pro mě byl přitažlivý jen ten feel sedmdesátých let: móda, účesy, make-up, auta, design nábytku a jeho uspořádání v bytě, přenosná televizka u postele... Nostalgie... Ale podruhý na to čučet ani náhodou nebudu.(24.1.2009)

 • okkac
  ***

  Takový skromný TV film od Carpentera. Nečekejte žádnou brutalitu, spíše pomalé napětí ve stylu Alfreda Hichcocka. Carpenter byl vždy minimalistický režisér a tady na tom ještě přidává, takže to stylem režie opravdu připadá jako něco z 50. let. Zamrzí absence jeho syntezátorové hudby, místo toho je tady takový ten klasický orchestr, který podbarvuje, ale na žádnou melodii si nevzpomenete. Ale absence hudby ve finále dokonce k napětí ještě přidávala. 6/10(29.8.2010)

 • Bloody13
  ***

  Nepříliš vydařený televizní thriller z Carpenterovo stáje. Proč zrovna nevydařený? Protože se celý film vyloženě táhne jako roztavený sýr na římských orgiích. Tuhle voyeurovinu, která má základ podobný jako Hitchcockovo Okno do dvora, beru jako nutnou a poslední rozcvičku před legendárním Halloweenem, u něhož se John stal konečně svým vlastním pánem. Díky bohu za krásnou hrdinku s mezírkou mezi zuby a posledních 15 minut, kde to celkem graduje. Proto ta třetí, ale pořád slabší hvězda.(3.6.2011)

 • Koly
  *****

  Bezchybný Carpenter. Ten chlap byl prostě koncem 70. a v 80. letech v neuvěřitelné formě a skoro všechno, na co šáhnul, dopadlo skvěle. Ani tentokrát tomu není jinak. Leigh Michaels (Lauren Hutton) je žena, která má svůj život naprosto pod kontrolou a přesně ví, co chce. Co se ale stane, když se na ní pověsí maniak, který se baví tím, že svým obětem neustále dává najevo, že ví o všem co dělají a snaží se je tím dohnat až k sebevraždě?(15.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace