Shen tou miao tan shou duo duo

Lacike

Richard Ng tu hrá zlodejíčka, ktorý sa od detských čias neustále naťahoval s Roy Chiaom. Potom čo dospeli, tak sa z Roya stal policajt, ktorý sa za každú cenu snažil dostať Richarda do basy, až sa mu to napokon podarilo. Akonáhle si Richard odsedel svoj trest, si predsavzal, že už bude čestný. Lenže kvôli kráske (Cora Miao) sa zapletie do krádeže šperkov a aby dokázal svoju nevinu a objasnil skutočného páchateľa, sa bude musieť spojiť so svojím odvekým nepriateľom Royom. Je to taká pohodová komédia s celkom vydarenými vtipmi. Len ich kadencia mohla byť vyššia. Takisto herecké obsadenie okrem ústrednej dvojky za veľa nestojí. Škoda, že viac nevyužili Richardovú zlodejskú partu, ktorá mala určitý potenciál, ale má tu len malý priestor. Viac ma bavila prvá polovica v ktorej sa neustále naťahuje ústredné duo. Akonáhle spoja sily, tak už to je oveľa menej vtipné a aj tá lupičská epizódka s vykradnutím trezoru mohla byť vynaliezavejšia. Takže celkovo to je solídny priemer určený hlavne pre fanúšikov Richarda Nga, ktorý sa tu na začiatku objaví aj bez svojich typických fúzov. 5/10. ()