Cirque du Soleil: Alegria (divadelní záznam)

Slnečný cirkus - Alegria

Dokumentární / Hudební / Rodinný

Kanada, 2001, 93 min

Nick Morris

Na rozdíl od představení Kooza je zde méně artistických vystoupení, ale o to zase více různých dalších vystoupení - z řady neuvěřitelné. Opět skvělé kulisy, kostýmy, vystoupení, v podstatě celkové pojetí cirkusu. Tentokrát naprosto fantastická hudba a doprovodný zpěv, které se mi zdály lepší než v Kooza. Tyto dvě vystoupení jsou každé jiné, ale obě skvělé. Je neuvěřitelné, co někteří lidé dokáží. Howgh!(24.12.2012)

Alegria znamena radost, veselost. A radost vyzaruje zo vsadial. Radost publika nad dych vyrazajucimi akrobaciami, radost artistov s potlesku a radost z vystupenia. K tomu nadherna choreografia a kostymi. A uzasny hlas Francesci Gagnon s nadhernou hudbou. Ja som letmo dychal iba pri DVD, co museli robit ti, ktori to videli nazivo.(28.1.2011)

Óda na silu mladosti, čírej energie a moci v barokovom prevedení. Až sa hanbím priznať, kedy som to videla prvý raz. Neuveriteľne známy cirkus, ktorý poznajú snáď všade stvoril pred dvanástimi rokmi dielo Alegría a ja som to prvý raz videla... no včera aj to len čírou náhodou. A som z toho (ako to slušne povedať?) mimo... Pre mňa vrchol krásy a náročnosti skĺbený v 90 minútach absolútneho úžasu. Práve teraz si neviem spomenúť, aký film či vystúpenie malo pre mňa vyššiu umeleckú hodnotu ako Alegria. Totálne som sa do toho zamilovala a nevychádzam z údivu, kedže mňa dokáže na týždeň vyradiť aj obyčajná hodina ľahkej gymnastiky. V septembri sú v Bratislave...to aby som začala zháňať lístky...=)(27.12.2012)

Sluneční cirkus dovedl, dnes již starodávný, světský kumšt do dokonalosti. Naštěstí nezapomínajíc na kořeny a tradice starých předků, nám zde předvádějí naprosto neoddiskutovatelné akrobatické, vizuální a hudební umění. To vše doprovázené bizarním principálem a parodujícími klauny, kteří potvrzují úctu k tradicím. Naprosto výborně navozená atmosféra, živá hudba i zpěv a nadlidské výkony účinkujících. Do posledního detailu připravené a to je potřeba ocenit.(26.12.2012)

• Yarwen

Zatímco Quidam byl pro mě nádherný zážitek, Alegria mi přišla nezábavná, místy nudná a rovněž artisticky méně výkonná. Nelze však říct, že by byla špatná - po stránce kostýmů a umu většiny účinkujících je zde stále slušná kvalita. Jen kdyby tomu dali podobný lyrický příběh, proplétající se coby červená niť představením, jako ve Quidamu. Každopádně, pokud bude dvojka vysílat Sluneční cirkus příště, určitě se podívám.(23.12.2012)