Moje rodina - Série 2 (2001) (série)

Škoda, že byla děvka (S02E10)

(epizoda)
  • Velká Británie 'Tis Pity She's a Whore

Jsou jedinci, kteří se do historie lidstva zapíší nesmazatelným písmem. Jedinci, kteří tvořili dějiny, bez jejichž přičinění by svět nebyl tam, kde je. Není to samozřejmě dáno každému, mnozí z nás – ba troufám si říct, že drtivá většina – životem propluje, aniž by si jejich existence kromě jejich nejbližšího okolí někdo povšiml. Citlivému, vnímavému člověku ovšem takováto prázdnota začne dříve nebo později vadit. Benovi nemůže ke spokojenosti stačit vědomí, že je nezbytným kolečkem v promazaném soukolí jménem Anglie. On cítí, že musí něco udělat. Něco říct, něco sdělit. Co lidem připomene, že na tomto světě byl. Něco, o čem si budou vyprávět vnoučata jeho vnoučat. A od myšlenky ke skutku je u správného chlapa, jak známo, vždycky jen krůček. (Česká televize)

chrispe

,,Tak hele! Rodina Harperů není nudná. Věděl jsi, že po tvém pradědečkovi málem pojmenovali jeden uzel? No jo! Harperův uzel! Tam kde normálně králík oběhne strom šup do nory a zas oběhne strom, u Harperova uzlu králík oběhne strom šup do nory na strom střed s králíkem v opačném směru pam wau! Byl to šlágr! Než se Albert Munchkin na své svatbě zadusil. Hm.. jo... každý věděl, že se zalkl plněným vajíčkem, ale kdepak... tamní zlí jazykové to hodili na uzel. Nemilostrdný business. Galanterie!" - ,,.............promiň tati, řekl jsi něco po větě: Harperové nejsou nudní?" ()