poster

Starman

 • anglický

  Starman

 • slovenský

  Starman

 • slovenský

  Muž z inej hviezdy

Romantický / Sci-Fi / Drama

USA, 1984, 115 min

Komentáře uživatelů k filmu (193)

 • GigaPudding
  ****

  Příběh o hodném mimozemšťanovi, co přiletí na Zemi, aby tu něco udělal nebo aby odsud aspoň úspěšně odletěl, už tu byl mockrát a několikrát se taky zadařilo, aby z toho byl zábavný film :). A zadařilo se i když točil John Carpenter. Mimozemšťan sice nemá masku a kuchyňský nůž, ani pásku přes oko a ani nemá chapadla a několik hlav, ale protože ho hraje Jeff Bridges, tak je to sympaťák i když úvodní scény filmu (ne ty vtipné kdy sonda letí vesmírem za zpěvu Micka Jaggera) vypadají skoro až zlověstně asi jako kombinace Věci a Terminátora :). Jeff Bridges zahrál klasicky fajn a jeho mimozemšťan byl takovej roztomilej :), ale občas to jeho mimozemšťanské hraní působilo trochu moc "hraně", jindy ale působilo přirozeně vtipně, třeba když se ufoun učil reakcím na různá gesta nebo fráze a zvlášť s tím přihlouple zvědavým výrazem, co měl Jeff Bridges na tváři pořád :). Příběh je takové roadmovie s mimozemšťanem a Jenny, která ho má odvézt na místo, kde na něho čekají další mimozemšťani a po cestě krom různých zvláštních a vtipných situací se mezi nimi taky vytvoří stejný vztah jako měla Jenny se svým zesnulým manželem, jehož podobu mimozemšťan převzal. Je tady vidět, že Carpenter je mnohem jistější spíš v úplně jiných žánrech, ale taky je znát, že umí natočit i romantickou road movie, která s minimem efektů (ale s fajn využitím světla, když je to potřeba) působí pořád dojemně a trochu sentimentálně a hlavně nenudí a správně tam vybrali Jeffa Bridgese :). Asi jako E.T. nebo Den kdy se zastavila země, akorát bez nějaké přílišné citové ždímačky (jenom trošku), takže svým civilnějším pojetím působí mnohem blíž běžnému životu a je to zábava :).(1.10.2010)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Herec HR - Jeff Bridges(1.4.2004)

 • Galadriel
  ****

  Zajímavě zpracované sci-fi, trošku jinak než většina filmů daného žánru, což rozhodně není naškodu, pokud to vyjde. Což se v tomhle snímku podle mě povedlo. Navíc velmi příjemně hrající Jeff Bridges.(13.4.2005)

 • Gemini
  ****

  Nějakým způsobem, přes ten primitivní a nevěrohodný děj, mám z tohohle filmu skvělý pocit. Optimismus a tak vůbec, znáte to... Zřejmě to bude kombinace perfektního umělého (a uměleckého, ano, pane profesore, výron tvůrčího umělce, jistě, jistě...čert vem celé právo duševního vlastnictví a celého prof. Telce a jeho právo od přirození i s všeobjímajícím vesmírným řádem lásky...) výkonu Jeffa Bridgese a skvělé, romantické syntetizátorové hudby Jacka Nitzscheho (pokud vám to nic neříká, tak je to ten co skládal hudbu k Vymítači Ďábla, Přeletu Nad Kukaččím Hnízdem a 9 a 1/2 Týdne). Opovažte se někdo říct, že je Starman béčko jako spousta jiných.(3.1.2006)

 • Djkoma
  ***

  Starmana jsem poprvé viděl tak 15 let zpět, takže druhé shlédnutí jednou přijít muselo. Naštěstí po tolika letech jsem v něm našel mnohem více, nejen co do poetiky jednoduchého příběhu (správně vyvolané emoce), ale také co do Carpenterových hororových kořenů (typické děsivé světlo v pozadí noci). Scifi a romance se nespojují lehce, hlavně obavy z kýče byli veliké, ale film dokáže příjemně chytit za srdce i pohladit. Určitě tomu pomáhá jemná hudba s dobrými motivy, ale především vynikající Jeff Bridgess, který z role nevypadne ani na sekundu a je radost se dívat na jeho přeměnu z "nepopsaného" mimozemšťana do člověka. Ve zkratce je to méně epická a více civilní verze Blízkých setkání třetího druhu s love story.(5.1.2006)

 • T2
  ****

  Rozpočet $24miliónovTržby USA $28,744,356Tržby Celosvetovo $31,700,000║ Film sa vezie na vlne príchodu mimozemskej civilizácie na planétu Zem, ktorá bola na prielome 80.rokov moc obľúbená(Blízke stretnutie tretieho druhu, E.T.) a darí sa mu ponúknuť celkom príjemný miestami odľahčený príbeh, kde svoje čaro spraví ústredná dvojica Jeff Bridges-Karen Allen, trikovo tiež zvládnuté k spokojnosti, film v podstate nemá ani nejakú slabšiu chvíľku a ubehne ako voda. /75%/(13.11.2009)

 • Radek99
  **

  Starman po těch letech zestárl jako málokterý film, dnes už je vyšumělý jako dlouho odstátá limonáda, na tak primitivním scénáři prostě nejde stavět, ani kdyby se Jeff Bridges třeba uhrál k smrti. Daný žánr pozitivně laděných sci-fi má řadu mezníků, ale snímek Johna Carpentera k nim tedy rozhodně nepatří, jede sice na vlně Spielbergem odstartované kasovními trháky jako E.T. - Mimozemšťan a hlavně Blízká setkání třetího druhu, Starman pak svým zasazením do krajiny a celkovým vyzněním nejvíce připomíná mix obou, ale narozdíl od Pana Režiséra Spielberga John Carpenter namíchal jen řídce bublinatou limonádu plnou logických lapsů, nevěrohodných scenáristických berliček a laciného příběhu. Jeden z nejvíce přeceňovaných film na tomto webu... Podobné filmy a seriály: E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu(7.8.2010)

 • Pohrobek
  ****

  Oproti ETemu a jiným mimozemským oblbovačkám brilantně zvládnutý, romanticky vyhovující snímek, který dokázal citově zaujmout dokonce i mě. Velkým plus je samozřejmě i nenapodobitelný výkon Jeffa Bridgese, jenž dokázal neobyčejně lidsky ztvárnit svoji robotickou roli.(24.3.2005)

 • Superpero
  ****

  Romantický film jsem od Johna Carpentera asi ještě neviděl, ale zvládl to jedničku. Úvodní přeměna z hrozivého mimina do Jeffa Bridgese je silně znepokojující, ale pak už to jede na klasickou notu ufona dobráka, co zažívá patálie. Jeff Bridges je perfektně toporný a Karen Allen velice sympatická. Moc se mi to líbilo.(10.9.2016)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $28,744,356(24.1.2007)

 • Subjektiv
  **

  Carpenter přinesl do našich srdcí strach a antarktický mráz svou Věcí, Carpenter přinesl do našich srdcí prázdnotu a vesmírnou nudu, aniž by nudil, svou Dark Star. A tenhle Carpenter nám nyní přináší lásku a mír? Kdo mu ta slova přes jeho překrásně cynické pysky tlačil? Dolary? Smlouva? Takový úpadek! Vždyť Starman se svému míčovitému mimozemskému bratranci z Dark Star nerovná ani zábavností, ani charismatem, ba ani fyzickou krásou! Koho to napadlo svěřit těmhle rukoum standardizovanou rodinnou podívanou s polotovarovitými postavami?(9.2.2009)

 • tron
  ***

  Prepáčte, ale strašne blbý film. Nesympatický Bridges to hrá ako pokazené hodiny skrížené s nadržaným kohútom a máte chuť mu fyzicky a duševne veľmi ublížiť (ak za TOTO dostal nomináciu na Oscara, tak to je fakt drsné). Je tam plno šialených, nezmyslených, miestami až výslovne hovadských scén (odkrágľovať rukojemníka namiesto únoscu? Policajtom?! Dole klobúk, fakt rafinovaný postup.) a scenár je strašné klišé na tému „cudzinec v Amerike“ (Pán šeliem, Univerzálny vojak, Číslo 5 žije). Nepomáha ani hystericko-čudná hlavná hrdinka, ktorá zjavne nevie, čo chce, čo je vždy veľmi otravná záležitosť. Má to niekoľko dobrých scén (tehotenstvo, finále), peknú kameru a pôsobivú atmosféru, ale inak som Starmana nikdy nemal rád a Carpenter mal rozhodne zostať pri hororoch. Na E.T. – Mimozemšťana alebo Zámotok sa to nechytá. Nakoniec sa mi tu asi najviac páčil Charles Martin Smith, ktorý, hoci ide po hrdinoch, je vlastne najsympatickejšou postavou široko ďaleko (vrátane nich). Produkcia: Michael Douglas.(1.1.2005)

 • B!shop
  ****

  Od Carpentera bych cekal nejakej horor nebo nakou uchylarnu, ale to se tentokrat nekona a ani mi to nevadilo. Pribeh je sice trochu jako E.T., ale pojatej krapet jinak. Prvni zhruba hodina je fakt dobra, vsemozny vysvetlovani mimozemstanovy je celkem zabava a diky dobre hudbe film hezky odsejpa. Jenze pak se do vseho zacnou michat city a film tak na tempu trochu ztraci. Navic to zamilovani hlavni hrdinky do Starmana je dost neverohodny. Celej film tahne hlavne naprosto vyborne vytuhlej Jeff Bridges, kerej mi krapet pripomnel Arnieho z Terminatora. Slabsi 4*.(25.9.2006)

 • Chupacabre
  *****

  Skvělá návštěva z hvězd, se skvělým příběhem, doplněná skvělou hudbou a natočená - opět skvělým Johnem Carpenterem.(25.11.2007)

 • Jossie
  ****

  4* za to, že cestou z kina jsem měla z tohohle filmečku o mimozemšťanovi skvělou náladu. Jeff Bridges byl jako Starman naprosto neodolatelný.(8.10.2005)

 • EdaS
  ****

  Pozapomenutá, ale dodnes fungující Carpenterova romantická variace na E.T. se sympatickým obrazením, dojímavou atmosférou a působivou hudbou Jacka Nitzscheho.(6.9.2015)

 • RHK

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.9.2012)

 • dobytek
  **

  Od Carpentera jsem zvyklej na poněkud drsnější filmy. Nečekal jsem romantickej blábol o tom, jak se pozemšťanka zamiluje do mimozemšťana. Kdyby aspoň ten mimozemšťan třeba někoho rozkuchal nebo tak něco. Ale on akorát oživí mrtvou srnku, žere koláče, vyhrává na automatech a do toho mele nějaký kraviny. 40%(21.4.2014)

 • Shit
  ****

  Jeden z mála Carpenterových filmů, kerej se prostě jako horor nedá označit, i kdybych sebevíc chtěl a přesto se jedná o fakt výbornej sci-fi mix filmů ET a Číslo 5 žije, kde exceluje zejména perfektní Jeff Bridges(10.12.2008)

 • whack
  **

  Čo je to? –Mŕtva srnka. Ľudia ich lovia kvôli potrave. –Srnky jedia ľudí? –Nie. –Ľudia jedia ľudí? –Nie. Pravdaže nie! Čo si o nás myslíš?! –Myslím si, že ste veľmi primitívny druh. ...Ale ten superburger, ktorým sa o pár minút neskôr napchával, mu náramne chutil. Jedna plus jedna je koľko...? Rád by som vedel, ako bola natočená scéna s tou srnkou, ktorú akože oživil. Prežila natáčanie? Neviem, možno áno, len pointa... Ten film sa strašne vlečie, je to totálne béčko.(14.3.2018)

 • xxmartinxx
  ****

  Perfektně mimózní Bridges v mírně naivní sci-fi, která má svoje kouzlo. Možná trochu odhadnutelné a přímočaré, takže ty čtyři hvězdy mají pěkně odřené cípy, ale proč ne. Pěkné to bylo.(9.8.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace