• slovenský

• slovenský

Muž z inej hviezdy

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 115 min

Carpenter po Temné hvězdě natočil další sci - fi tentokrát rozhodně lepší než Dark Star. Na první pohled mě zaujal vynikajicí námět a možnost vidět mladého Jeffa Bridgese. Příběh je sice jednoduchý, ale za to hodně silný a zajímavý. Jeff Bridges v roli Starmana byl vynikající stejně jako hudba od Jacka Nitzsche.(7.6.2010)

Vůbec nic jsem od toho snímku nečekal, ale John Carpenter mě opět jednou pořádně překvapil. Kromě toho, že si vybral na sebe celkem zajímavý námět, který je hlavně romancí, i když i společenskou kritikou, tak humor, který je zde podáván, je milý, ladný, což v případě Johna ne vždy platí. Jeff Bridges a Karen Allen jsou skvělý pár, který úchvatně funguje. Jeff zde pak předvádí jeden z mnoha svých neuvěřitelných výkonů.(28.3.2015)

Vúbec mi nevadilo, že je tenhle sci-fi příběh jednoduchý a předvídatelný. Já ho mám strašně ráda. Film sice pořádně zestárl, ale já se k němu pořád vracím. Jeff Bridges byl výborný jako mimozemšťan. Ty jeho zvláštní pohyby byly nezapomenutelné. Docela rychle se naučil být člověkem. Velmi mě překvapilo, že tenhle film má na svědomí John Carpenter, přece jenom se tenhle člověk věnoval úplně jinému žánru.(22.1.2012)

Carpentera s výnimkou Halloweenu a Vládcu temnôt nemám veľmi v láske ale toto nízkorozpočtové romantické "E.T.ovské" sci-fi mi sadlo. Jednoduchý príbeh, sympatické obsadenie, pekná ústredná melódia, občas veľmi pôsobivé a citlivé dialógy + feeling 80tych rokov ....Starman je síce film na jedno pozretie no miestami dokáže pohladiť po srdci(7.1.2009)

• Subjektiv

Carpenter přinesl do našich srdcí strach a antarktický mráz svou Věcí, Carpenter přinesl do našich srdcí prázdnotu a vesmírnou nudu, aniž by nudil, svou Dark Star. A tenhle Carpenter nám nyní přináší lásku a mír? Kdo mu ta slova přes jeho překrásně cynické pysky tlačil? Dolary? Smlouva? Takový úpadek! Vždyť Starman se svému míčovitému mimozemskému bratranci z Dark Star nerovná ani zábavností, ani charismatem, ba ani fyzickou krásou! Koho to napadlo svěřit těmhle rukoum standardizovanou rodinnou podívanou s polotovarovitými postavami?(9.2.2009)

• - Starmana měl původně hrát Kevin Bacon. (D3VIL)

• - Jeff Bridges byl za svůj výkon nominován na Oscara za nejlepšího herce, což je u sci-fi žánru skutečně rarita. (ClintEastwood)

• - Starman (Jeff Bridges) se v hotelovém pokoji dívá na film Odtud až na věčnost (1953). (Vlk17)