• slovenský

• slovenský

Muž z inej hviezdy

Romantický / Sci-Fi / Drama

USA, 1984, 115 min

Naprostá nádhera,kterou jsem od Johna absolutně nečekal. Že mě dokáže pobavit,dojmout a udržet ve mě napětí zárovneň po celou dobu filmu, to jest hodno velké poklony. Starman je nečeknaně emotivní film,plný faktů, že jsme jen havěť a zasloužíme si jen další meteorit!A dvouhvězdičkáři na čsfd to jen potvrzují.Ubozí malomyšlenkáři.....Pokud se někomu líbí hlavní song tohoto dílka.......kdo to slyšel hrané symfonickým orchestrem......musel brečet....lidi......já řval jako malé dítě......to je prostě něco,co se musí cítit a slyšet na pořádný aparatuře!!!(9.8.2009)

Moc dobré a neprávem zapadlé sci-fi o kterém jsem v životě neslyšel a nebýt náhody, ani bych se k němu nejspíš nedostal. Herecké výkony jsou skvělé, zejména Jeff Bridges v roli emzáka je výborný a uvěřitelný. Starman je takové to klasické sci-fi z 80. let, které se dnes bohužel už netočí. Velké plus za velmi atmosférickou hudbu. Silné 4*(27.2.2012)

Prepáčte, ale strašne blbý film. Nesympatický Bridges to hrá ako pokazené hodiny skrížené s nadržaným kohútom a máte chuť mu fyzicky a duševne veľmi ublížiť (ak za TOTO dostal nomináciu na Oscara, tak to je fakt drsné). Je tam plno šialených, nezmyslených, miestami až výslovne hovadských scén (odkrágľovať rukojemníka namiesto únoscu? Policajtom?! Dole klobúk, fakt rafinovaný postup.) a scenár je strašné klišé na tému „cudzinec v Amerike“ (Pán šeliem, Univerzálny vojak, Číslo 5 žije). Nepomáha ani hystericko-čudná hlavná hrdinka, ktorá zjavne nevie, čo chce, čo je vždy veľmi otravná záležitosť. Má to niekoľko dobrých scén (tehotenstvo, finále), peknú kameru a pôsobivú atmosféru, ale inak som Starmana nikdy nemal rád a Carpenter mal rozhodne zostať pri hororoch. Na E.T. – Mimozemšťana alebo Zámotok sa to nechytá. Nakoniec sa mi tu asi najviac páčil Charles Martin Smith, ktorý, hoci ide po hrdinoch, je vlastne najsympatickejšou postavou široko ďaleko (vrátane nich). Produkcia: Michael Douglas.(1.1.2005)

Starman = před x lety mé první setkání s Jeffem Bridgesem a i když poté ztvárnil další skvělé role, tak já nikdy nezapomenu na jeho roztomile se pohybujícího mimozemšťana s kuličkama v záloze, co měl rád jablečnej koláč & zpěv & kuchaře & Jenny ve vagóně. :-) ♪♬♫ Jeff Bridges & Karen Allen - All I Have To Do Is Dream ♪♬♫(17.11.2014)

• gudaulin

V polovině 80. let už byl John Carpenter dobře zavedený režisér stylově natáčených béček, které měly v rámci svých možností velmi slušný komerční ohlas, a tak dostal příležitost natočit pro velké studio velkoryse pojaté sci-fi o příchodu mimozemšťana na naši planetu. Jakkoli Carpentera beru jako solidního režiséra a slabinu filmu nevidím v režijním pojetí, snímek mě tehdy v kině nenadchl. Problém je ve scénáři a vůbec v přístupu k tématu. Takový neslaný nemastný sci-fi slaďák, který ve mě několikrát vzbudil spíš shovívavý úsměv a v jednom případě dokonce i chechot - to v momentě, kdy se Karen Allen dovídá, že jejich syn bude jednou inženýr. Celkový dojem: 45 %.(23.6.2006)