poster

Starman

 • USA

  Starman

 • slovenský

  Starman

 • slovenský

  Muž z inej hviezdy

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dobytek
  **

  Od Carpentera jsem zvyklej na poněkud drsnější filmy. Nečekal jsem romantickej blábol o tom, jak se pozemšťanka zamiluje do mimozemšťana. Kdyby aspoň ten mimozemšťan třeba někoho rozkuchal nebo tak něco. Ale on akorát oživí mrtvou srnku, žere koláče, vyhrává na automatech a do toho mele nějaký kraviny. 40%(21.4.2014)

 • Campbell
  ****

  Abych se přiznal Carpentera moc rád nemám, hlavně kvůli extrémnímu zklamání z filmu Věc, Halloween je samozřejmě geniální. A proto jsem do Starmana moc nečekal, a ano jak už to bívá byl jsem překvapen. Výtečná atmosféra nás provází ještě lepším příběhem, který je jak sci-fi tak romantická, a protože romantiku nemám moc rád, tak tady byla skvěle napsaná. Ještě musím zmínit geniální hudbu, hlavně na konci když Starman odchází. Film doporučuji, je to dílo na které budete vzpomínat.(28.5.2010)

 • petero
  *****

  Carpenterove najkrajšie dielko. Romantických sci-fi nie je veľa, navyše toto s poctivou dávkou tajomna. Pre mňa taktiež pôsobivejšie ako Spielbergov príliš sladký E.T. Je jasné, že Jeff a Arnie boli v tejto dobe dobrý kamaráti a mám ich spolu na jednej fotke ako Arnie zasvedcuje Jeffa do cvičenia. Keď práve vyvinutý mimozemšťan stáva zo zeme samozrejme nahý, nápadne to pripomína vstávajúceho T-800 z Terminátora (1984). Pekné a ešte aj to jeho hláškovanie. =)(7.7.2006)

 • GodComplex
  ****

  Kdyz se John Carpenter snazi, tak dokaze natocit vyborny film, ktery neni horor. Straman je dokonaly priklad, ktery ve sve kategorii valcuje i pojmy typu ET. John si ocividne vsiml neuveritelne typove a oblicejove podoby mezi svym oblibence Kurtem Russellem a Jeffem Bridgesem a pro tentokrat vyzkousel vyuzit sluzeb toho druheho. Funguje to, Jeff sice bude uz naveky Dude, ale kdyz chce, tak ocividne umi byt i schopny mimozemstan. Po cely film ho navic podporuje sympaticka Karren Allen (neplest si s Woody Allen) a predevsim genialni synth hudba, kterou slozil Jack "The Exorcist" Nitzsche. Mozna o tom ani nevite, ale tenhle main theme zna zarucene kazdy! 7/10(13.5.2010)

 • rockwoman
  *****

  Starman = před x lety mé první setkání s Jeffem Bridgesem a i když poté ztvárnil další skvělé role, tak já nikdy nezapomenu na jeho roztomile se pohybujícího mimozemšťana s kuličkama v záloze, co měl rád jablečnej koláč & zpěv & kuchaře & Jenny ve vagóně. :-) ♪♬♫ Jeff Bridges & Karen Allen - All I Have To Do Is Dream ♪♬♫(17.11.2014)

 • - Jeff Bridges byl za svůj výkon nominován na Oscara za nejlepšího herce, což je u sci-fi žánru skutečně rarita. (ClintEastwood)

 • - Jediný film Johna Carpentera, který obdržel nominaci na Oscara (Jeff Bridges - Nejlepší herec v hlavní roli). (D3VIL)

 • - Na začátku osmdesátých let se ve stejnou dobu objevily ve studiu Columbia dva scénáře o mírumilovné návštěvě z kosmu, a to k filmu Starman a E.T. – Mimozemšťan (1982). Columbia se nakonec rozhodla pro realizaci Starmana a druhý scénář pustila studiu Universalu. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace