• slovenský

• slovenský

Muž z inej hviezdy

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 115 min

Rozpočet $24miliónovTržby USA $28,744,356Tržby Celosvetovo $31,700,000║ Film sa vezie na vlne príchodu mimozemskej civilizácie na planétu Zem, ktorá bola na prielome 80.rokov moc obľúbená(Blízke stretnutie tretieho druhu, E.T.) a darí sa mu ponúknuť celkom príjemný miestami odľahčený príbeh, kde svoje čaro spraví ústredná dvojica Jeff Bridges-Karen Allen, trikovo tiež zvládnuté k spokojnosti, film v podstate nemá ani nejakú slabšiu chvíľku a ubehne ako voda. /75%/(13.11.2009)

Starmana jsem viděl před nějakými patnácti lety a když jsem si ho teď připomněl, musím uznat, že jde stále o velice zajímavou a pěkně natočenou podívanou. Ještě jsem si pamatoval scénu se vztyčeným prostředníčkem a dojemný závěr filmu. Jeff Bridges zahrál moc dobře, jeho mimika a pohyby byly úžasné. John Carpenter natočil kvalitní sci-fi podívanou, která má na svou dobu ucházející triky a i přes trochu klišovitý příběh a pomalejší tempo se na ni hezky kouká.(10.9.2010)

Naprostá nádhera,kterou jsem od Johna absolutně nečekal. Že mě dokáže pobavit,dojmout a udržet ve mě napětí zárovneň po celou dobu filmu, to jest hodno velké poklony. Starman je nečeknaně emotivní film,plný faktů, že jsme jen havěť a zasloužíme si jen další meteorit!A dvouhvězdičkáři na čsfd to jen potvrzují.Ubozí malomyšlenkáři.....Pokud se někomu líbí hlavní song tohoto dílka.......kdo to slyšel hrané symfonickým orchestrem......musel brečet....lidi......já řval jako malé dítě......to je prostě něco,co se musí cítit a slyšet na pořádný aparatuře!!!(9.8.2009)

Ďalšia sci-fi klasika, ktorú mám rád aj po rokoch. Charizmatický Jeff Bridges, napínavý dej, vtip, fakt skvelé efekty na svoju dobu a zaujímavý príbeh. Škoda možno, že ostatné postavy sú skôr do počtu a tiež, že hl. ženská postava nie je veľmi dobrý výber. Carpenter si síce odskočil od hororrových tém, ale sci-fi zvládok po režisérskej stránke veľmi dobre. Hodnotenie: 80%(19.4.2014)

Vůbec nic jsem od toho snímku nečekal, ale John Carpenter mě opět jednou pořádně překvapil. Kromě toho, že si vybral na sebe celkem zajímavý námět, který je hlavně romancí, i když i společenskou kritikou, tak humor, který je zde podáván, je milý, ladný, což v případě Johna ne vždy platí. Jeff Bridges a Karen Allen jsou skvělý pár, který úchvatně funguje. Jeff zde pak předvádí jeden z mnoha svých neuvěřitelných výkonů.(28.3.2015)

• - Starman (Jeff Bridges) se v hotelovém pokoji dívá na film Odtud až na věčnost (1953). (Vlk17)

• - Fenomenální úspěch snímku E.T. – Mimozemšťan (1982) zapříčinil odsunutí natáčení tohoto filmu až na rok 1984. (Olík)

• - Starman ve filmu kupuje Cadillac, a to hotově. Ve filmu Thunderbolt a Lightfoot Jeff Bridges v roli Lightfoota sní o tom, že se jednou koupí Cadillac "cashem" (hotově). (D3VIL)