• slovenský

• slovenský

Muž z inej hviezdy

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 115 min

Naprostá nádhera,kterou jsem od Johna absolutně nečekal. Že mě dokáže pobavit,dojmout a udržet ve mě napětí zárovneň po celou dobu filmu, to jest hodno velké poklony. Starman je nečeknaně emotivní film,plný faktů, že jsme jen havěť a zasloužíme si jen další meteorit!A dvouhvězdičkáři na čsfd to jen potvrzují.Ubozí malomyšlenkáři.....Pokud se někomu líbí hlavní song tohoto dílka.......kdo to slyšel hrané symfonickým orchestrem......musel brečet....lidi......já řval jako malé dítě......to je prostě něco,co se musí cítit a slyšet na pořádný aparatuře!!!(9.8.2009)

Skvělý herec Bridges, nezvykle krásná a dobrá herečka Karen Allen, takřka geniální režisér Carpenter, romantika a sci-fi. Smícháte-li to dohromady, z toho prostě nemůže vzniknout špatný film a Starman je více než dobrý. Trošku neobvykle pojaté sci-fi s dobrými hereckými výkony a zajímavým příběhem. Je to trošku pozvolnější, nijak akční, ale to není vůbec na škodu. Tak dojemné sci-fi jsem ještě neviděl.(17.11.2008)

Romantický film jsem od Johna Carpentera asi ještě neviděl, ale zvládl to jedničku. Úvodní přeměna z hrozivého mimina do Jeffa Bridgese je silně znepokojující, ale pak už to jede na klasickou notu ufona dobráka, co zažívá patálie. Jeff Bridges je perfektně toporný a Karen Allen velice sympatická. Moc se mi to líbilo.(10.9.2016)

Příběh o hodném mimozemšťanovi, co přiletí na Zemi, aby tu něco udělal nebo aby odsud aspoň úspěšně odletěl, už tu byl mockrát a několikrát se taky zadařilo, aby z toho byl zábavný film :). A zadařilo se i když točil John Carpenter. Mimozemšťan sice nemá masku a kuchyňský nůž, ani pásku přes oko a ani nemá chapadla a několik hlav, ale protože ho hraje Jeff Bridges, tak je to sympaťák i když úvodní scény filmu (ne ty vtipné kdy sonda letí vesmírem za zpěvu Micka Jaggera) vypadají skoro až zlověstně asi jako kombinace Věci a Terminátora :). Jeff Bridges zahrál klasicky fajn a jeho mimozemšťan byl takovej roztomilej :), ale občas to jeho mimozemšťanské hraní působilo trochu moc "hraně", jindy ale působilo přirozeně vtipně, třeba když se ufoun učil reakcím na různá gesta nebo fráze a zvlášť s tím přihlouple zvědavým výrazem, co měl Jeff Bridges na tváři pořád :). Příběh je takové roadmovie s mimozemšťanem a Jenny, která ho má odvézt na místo, kde na něho čekají další mimozemšťani a po cestě krom různých zvláštních a vtipných situací se mezi nimi taky vytvoří stejný vztah jako měla Jenny se svým zesnulým manželem, jehož podobu mimozemšťan převzal. Je tady vidět, že Carpenter je mnohem jistější spíš v úplně jiných žánrech, ale taky je znát, že umí natočit i romantickou road movie, která s minimem efektů (ale s fajn využitím světla, když je to potřeba) působí pořád dojemně a trochu sentimentálně a hlavně nenudí a správně tam vybrali Jeffa Bridgese :). Asi jako E.T. nebo Den kdy se zastavila země, akorát bez nějaké přílišné citové ždímačky (jenom trošku), takže svým civilnějším pojetím působí mnohem blíž běžnému životu a je to zábava :).(1.10.2010)

• Madsbender

Premýšľam, kde sa stala chyba. Alebo skôr, ako napadlo Carpentera ujať sa takéhoto námetu. Čakal som všeličo, ale rodinné sci-fi zmiešané s červenou knižnicou a "veľkým optimistickým posolstvom" nie. Je však zaujímavé pozorovať Carpenterov rukopis v inom druhu látky, ako sú, preňho azda najtypickejšie, horory. Celých prvých 10-15 minút filmu totiž využíva hororových propriet a trikov, od kamerového nájazdu à la Raimiho kultový Evil Dead, cez desivú premenu ľudského tela až po funkčnú ľakačku. Škoda zbytku, ktorý je len predvídateľnou kombináciou klišé z niekoľkých žánrov a je dosť necitlivým narušením režisérovej filmografie. Ani hudobne ma Starman neočaril, zato technicky už skôr - niekto si s tým dal prácu a remaster vyzerá (mimo počítačových trikov a ľudskej techniky) skôr na roky 90., ako 80. Za to však nie je zodpovedný Carpenter, takže to filmu k dobru pričítať nemôžem. Robotický Jeff Bridges so skleným pohľadom je celkom zábavný (počas natáčania úvodných scén sa na tom museli na pľaci dobre baviť). Inak však film neskutočne zostarol, a ani v dobe premiéry by ma zrejme neočaril. 40%(18.10.2014)

• - Jeff Bridges byl za svůj výkon nominován na Oscara za nejlepšího herce, což je u sci-fi žánru skutečně rarita. (ClintEastwood)

• - Na začátku osmdesátých let se ve stejnou dobu objevily ve studiu Columbia dva scénáře o mírumilovné návštěvě z kosmu, a to k filmu Starman a E.T. – Mimozemšťan (1982). Columbia se nakonec rozhodla pro realizaci Starmana a druhý scénář pustila studiu Universalu. (Olík)

• - Starman (Jeff Bridges) se v hotelovém pokoji dívá na film Odtud až na věčnost (1953). (Vlk17)