• slovenský

• slovenský

Muž z inej hviezdy

Romantický / Sci-Fi / Drama

USA, 1984, 115 min

Vúbec mi nevadilo, že je tenhle sci-fi příběh jednoduchý a předvídatelný. Já ho mám strašně ráda. Film sice pořádně zestárl, ale já se k němu pořád vracím. Jeff Bridges byl výborný jako mimozemšťan. Ty jeho zvláštní pohyby byly nezapomenutelné. Docela rychle se naučil být člověkem. Velmi mě překvapilo, že tenhle film má na svědomí John Carpenter, přece jenom se tenhle člověk věnoval úplně jinému žánru.(22.1.2012)

Pokiaľ nás má zaujať sc-fi s nepravdepodobnou zápletkou a ťažko uveriteľnou logikou, malo by to byť silou ústrednej myšlienky, alebo emóciami. Myšlienka Starmana o vyspelejších mimozemšťanoch, ktorí sa zaobídu bez vojen je snáď stará, ako najstaršia sci-fi poviedka, takže Starman má silu skôr v tých emóciách. Kto by to o Carpenterovi povedal, že ich tak skvelo zvládne. Starman je E.T. pre dospelých. Rovnako rozprávka, ale namiesto detskej fantázie tu máme intergalaktický sex.(31.7.2012)

Naprostá nádhera,kterou jsem od Johna absolutně nečekal. Že mě dokáže pobavit,dojmout a udržet ve mě napětí zárovneň po celou dobu filmu, to jest hodno velké poklony. Starman je nečeknaně emotivní film,plný faktů, že jsme jen havěť a zasloužíme si jen další meteorit!A dvouhvězdičkáři na čsfd to jen potvrzují.Ubozí malomyšlenkáři.....Pokud se někomu líbí hlavní song tohoto dílka.......kdo to slyšel hrané symfonickým orchestrem......musel brečet....lidi......já řval jako malé dítě......to je prostě něco,co se musí cítit a slyšet na pořádný aparatuře!!!(9.8.2009)

80-te roky ako sa patrí a ešte jeden Carpenter k tomu. Super syňtáková hudba a k tomu skvelý Bridges. Trošku mi svojimi pohybmi inak pripomenul Prota z K-Paxu :). Napriek tomu, že je to celé "mierne" pritahnuté za vlasy a ku koncu aj zbytočne presladené, vôbec mi to neprekážalo. Príjemná sci-fi romantika s originálnym námetom. 8/10(15.3.2010)

Starmana jsem poprvé viděl tak 15 let zpět, takže druhé shlédnutí jednou přijít muselo. Naštěstí po tolika letech jsem v něm našel mnohem více, nejen co do poetiky jednoduchého příběhu (správně vyvolané emoce), ale také co do Carpenterových hororových kořenů (typické děsivé světlo v pozadí noci). Scifi a romance se nespojují lehce, hlavně obavy z kýče byli veliké, ale film dokáže příjemně chytit za srdce i pohladit. Určitě tomu pomáhá jemná hudba s dobrými motivy, ale především vynikající Jeff Bridgess, který z role nevypadne ani na sekundu a je radost se dívat na jeho přeměnu z "nepopsaného" mimozemšťana do člověka. Ve zkratce je to méně epická a více civilní verze Blízkých setkání třetího druhu s love story.(5.1.2006)

• - Fenomenální úspěch snímku E.T. – Mimozemšťan (1982) zapříčinil odsunutí natáčení tohoto filmu až na rok 1984. (Olík)

• - Starmana měl původně hrát Kevin Bacon. (D3VIL)

• - Jeff Bridges byl za svůj výkon nominován na Oscara za nejlepšího herce, což je u sci-fi žánru skutečně rarita. (ClintEastwood)