Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Život je krásný! Všechna zvířata jsou si rovna a žijí podle teorie dvě nohy špatné, čtyři nohy dobré. Jak dlouho může vydržet jejich ráj na zemi? (oficiální text distributora)

Recenze (31)

diodoros 

všechny recenze uživatele

Ďalšia filmová verzia Orwellovej zvieracej farmy - tentoraz so živými hercami a zvieratami. Efekty sú dostačujúce (aj keď v pár scénach skôr komické), hudba veľmi dobrá a dej viac-menej verný predlohe - až na záver, ktorý je opäť takmer happy-endový a s predlohou nemá nič spoločné. Otravne pôsobí aj poučný voice-over a zbytočné začiatočné dejové vsuvky. Naopak výborným nápadom sú nahrávky a filmy zvierat nahrané prascami, ktoré majú byť väčším odkazom na éru stalinizmu a kvalitné pôvodné anglické nadabovanie - ani tie ale film nevytiahli zo všedného priemeru. ()

Tayen 

všechny recenze uživatele

Všichni jsme si rovni, ale někteří si jsou rovnější - heslo politiků a taky obyvatel téhle filmové farmy. Film rozhodně není bratříčkem Prasátka Babe, ani se neinspiruje písničkou O'MacDonald farmu měl, jako že se spíše blíži Pánu much, protože tolik narážek na lidské vlastnosti - hlavně prasečí chování - jsem neviděla ani v hraném filmu. Co začíná jako komedie, končí jako tragédie ( z hlediska žánru, ne kvality) a my se můžeme přesvědčit, o tom co konzumní společnost udělá i s těmi nejnevinějšími a nejčistšími tvory. ()

Reklama

jasme 

všechny recenze uživatele

moc pěkný, což je škoda. děj má vykreslit zrůdnost stalinismu, jenže tady se to hemží rozkošnejma čumáčkama, takže místo na "ježiš to je tak odporný prase!" jsem myslela na to jak má ten čuník roztomilý vočíčka. Ostatních zvířátek mi sice bylo líto, ale mrazivé atmosféře z knížky se to ani zdaleka nepřiblížuje. a koncem to uplně zkurvili. ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Báječná kniha, kterou jsem (doposud) nikdy nečetl... Ovšem filmové zpracování mne nadchlo. Film má chyby a je na něm znát, že je jen z televizní produkce, ale na druhou stranu je stále cítit kvalita předlohy - krásná kritika totality, touhy po moci schované za ideály rovnosti, které tak dobře známe... ()

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Upřímně si moc nepamatuji původní verzi z roku 1954, ale plánuji i to brzy napravit. Knižní předloha mi také unikla. Ale přítelkyně tvrdí, že se jí film drží celkem dobře. Mě teda dostaly efekty. Zvířata neměla chybu. Zanimováno to bylo opravdu výborně. Jen osel se jim moc nepovedl. Zvláště mrazivé byly scény, kdy zvířata zpívají. Moc se mi to líbilo. Píšete, že se to animované verzi nevyrovná... Na mě to zapůsobilo ... a hodně! Silný příběh, hrozně moc. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se od 25. srpna do 6. listopadu 1998 v Irsku. (Varan)

Související novinky

Andy Serkis zamíří na Farmu zvířat

Andy Serkis zamíří na Farmu zvířat

22.04.2022

Herec, režisér a producent Andy Serkis (Batman, Válka o planetu opic) po komiksovém blockbusteru Venom 2: Carnage přichází zřejmě našel svůj následující režijní projekt a nemá jít o nic jiného než… (více)

Reklama

Reklama