Mrcha

Fešák Joe

Drama / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie, 2000, 102 min

• Terva

Poslední, co Joe právě teď potřebuje, je další smůla. Bohužel ji zrovna potkal ve ztělesněné podobě. Opět dvě ** za Sharon.(24.5.2011)

• igi B.

Hloupoučká a místy až otravně užvaněná romance s neuvěřitelně blbou a zbytečnou gangsterskou zápletkou (nebo spíš záplatkou absence nějakého smysluplného dějového nápadu a scénáristické invence vůbec). Za každou cenu >hrající< Sharona S. s neustále krvavýma očima působí, jako kdyby byla na nějakých trifácích a opět dokazuje velikost svého hollywoodského íkvé. A tak vedle své stárnoucí kůže předvádí škálu svých neodolatelných kukučů a emocí - falešných tak, jako celá tahle vypocená a průhledně předvídatelná story. Nakonec se pak dočkáte i toho celou dobu očekávaného zázraku s (navíc ještě nechutně mudrlantsky) promluvivším chlapečkem a je hepíend. Zaplaťpámbů za to... A tak doufejme, že tento první režijní (a zde i scénáristický) počin jakéhosi hw čudlaře Stephena Metcalfa je snad i tím posledním. - - - P.S. Co však myslel debilní distributor tohoto filmu (SPI) českým názvem "Mrcha" mi zůstává záhadou. Možná tím chtěl naznačit, jakou zmršenost uvedl na i tak blbostmi přeplněný tuzemský trh... :-((10.12.2006)

• ScreamJay

Elegantní ukázko co všechno nedokážou zachránit půvabné nožky a tvář Sharon Stone. Nevím jak v civilu, ale tady pěkná mrcha je spíš nevypočitatelnou rašplí, se kterou vydržeti v jedné místnosti jest učiněný zázrak. Vliv britské tvorby je na snímku jasně patrný, ovšem ne co se dialogů týče, pouze co se týče záběrů a jejich stylistiky. Billy Connolly pak spíš než jako filmová postava vypadá jako metalový hudebník, no a tudíž ty „dojemné“ sekvence vyznívají na prázdno. A tak v rozhodování se jestli se smát či plakat, pomalu ale jistě upadáte k tomu druhému, ale nikoliv díky ději, nýbrž díky jeho zpracování. Dvě hvězdičky tak jsou maximem kam můžu jít, aniž bych nebyl tou pěknou mrchou sám, no ale Sharon fakt kus i po tý 40tce!(12.9.2004)

• Slarque

Hlavním tahákem tohoto filmu má být Sharon Stone, ale Billy Connolly hraje lépe a ve vypjatějších situacích nepůsobí směšně. Uvažoval jsem i o třech hvězdičkách, ale to by se autor nejdříve musel rozhodnout, jestli míní točit zcela vážně míněnou romanci, melodrama či krimikomedii. Takhle to prostě jen střídá a výsledek na nadprůměrné hodnocení nemá nárok.(12.9.2004)

• Radyo

Kromě zjištění, že Sharon Stone vypadá docela dobře i po čtyřicítce, tenhle film nepřináší zhola nic nového, ani zajímavého.(15.10.2002)

• - Natáčené probíhalo v kanadském Vancouveru. (Terva)

• - Zatímco v USA byl film distribuován rovnou na kabelovou sít společnosti Cinemax, v Evropě byl promítán nejdříve v kinech. (Terva)