Handvoll Helden, Eine

• Západní Německo

Eine Handvoll Helden - Die letzte Kompanie

Válečný

Západní Německo / Itálie, 1967, 94 min

Škoda, škoda, škoda!!! Fritz Umgelter by zasloužil na zadek - zničil totiž skvělý historický akční film řadou naivních a doslova nesmyslných momentů/akcí, zejména těmi, kde jsou francouzští vojáci prezentováni jako úplní idioti. Výborná výprava a nádherné exteriéry(větrný mlýn a jeho okolí). Povedené vykreslení krutostí války - zde války prusko-francouzské z období napoleonských válek. Tvrdé zacházení s końmi ve jménu co nejvěrohodnějšího ztvárnění válečného utrpení je občas pro citlivějšího diváka na hranici únosnosti...Řada pohledných mužských aktérů a velmi sympatická Valeria Ciangottini v roli Angeliky...Tady opravdu závidím všem, kteří dokáží překousnout/přehlédnout filmové nesmysly, já to prostě nedokáži a v případě tohohle filmu mám na sebe docela vztek, ale proti nátuře nezmůže nikdo z nás vůbec nic...Bez oněch nesmyslů by tohle dílko bylo nejen na pět ale dokonce na deset hvězdiček.(17.4.2018)