Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Když je během sedmihodinového letu KA29 z Dubaje do Londýna uneseno letadlo, úspěšný korporátní vyjednavač Sam Nelson se pokouší pomocí svých profesionálních dovedností zachránit všechny na palubě. Stane se jeho vysoce riskantní strategie jeho zkázou? (Apple TV+)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak vzhledem k námětu jsem se na to tak nějak musel automaticky podívat, ale i přes některý nadšený komentáře v tom žádnej zázrak nevidím. První díl vyloženě na rozjezd druhej to zajímavě nastartoval, ale pak už se s každým dalším na sebe vrší další zvraty a nové zápletky plus jak už někdo napsal tak je tu vždy nějaký zázračný únik z bezvýchodné situace na poslední chvíli. Únosci jsou totální idioti a od začátku jim nic nejde podle plánu. Navíc některý věci jsou fakt zarážející. Únos letadla se slepými náboji to jako vážně?! Aspoň, že Elba to uhrál a nemám problém mu věřit toho macho borce co si ví v každý situaci rady. Tak za něj ta třetí hvězda.50% ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Tohle pro mě bylo velké překvapení! Na seriál jsem se začala dívat díky Idrisovi, jinak by mě to ani nenapadlo pustit a už od prvního dílu jsem sedělala přilepená na sedačce s otevřenou pusou. A co víc, díl od dílu je to lepší a lepší. Ano, má to své nelogičnosti, ale ten příběh je tak napínavě napsaný a natočený, že to se vše skvěle vyváží. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl on brutálně natahované a řádně narkoleptiké mrdky Silo najmuli tentokráte soudruzi z manipulativního prodeje židopředražených nahryznutých jablek snobským kokotům za cenu dvou až tří stejně červených, avšak netknutých, dramaturga i scénáristu, kteří si nelibují v sáhodlouhém čumění do špajzu na to, jak jim plesniví džemy a tvrdne pečivo. Výsledkem jsou Negři v letadle aneb Čaukluku, parádně to odsejpající, napínavý, zábavný a vcelku originální seroš s veskrze sympatickým, charismatickým a solidně hrajícím Ydrysem. Seroš natolik záživný, že jsem mu schopen velkoryse odpustit těch pár s kokotismem hraničících logický lapsů, a dokonce i to, že do velkobritské tajné služby opět přiletovali dost odporný tranzistor, přičemž trestuhodně zdiskriminovali všechny amputáty, rozštěpáře i hermafrodity. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Ovocná TV zase jednou vydala tabulkovou frašku, díky které se cítím provinile, že také nežiju v etnicky smíšeném partnerství (protože v každém seriálu je to standard). Stevardi hrají všemi barvami, pohlavími (a určitě minimálně jeden neví jaké má), v kopitu sedí pilot a pilotka… pohled do letadla hraje všemi barvami tak morbidně, že na to určitě měli zasedací pořádek, aby to vypadalo “rovnoměrně”. To co mi také hlava nebrala, je co budou řešit (nějaké) 5,5 hodiny. A přitom už od první epizody “něco smrdí”. Drobnosti nedávají smysl (výstřel v letadle bez následků?). Vůbec se neřeší příčina únosu. Zhruba v polovině přijde vycpávková natahovaná nuda (božínku - papírek… šišinku - řekni sýr… proč?). Pak se provalí ta trapárna s municí a další “drama” (kdy supervyjednavač měl najednou asi výduť). Pak najednou má výduť policajt co hlídá bábu, prostě každé pozitivum dostane facan jako kráva. Každá epizoda má něco (a kéž by jen jednou). A poslední epizoda mě vyloženě rozčilovala. Tam těch idiocií bylo víc než v celém seriálu dohromady. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Krasojízda Applu pokračuje! Apple aktuálně kraluje a po kvalitativní stránce převyšuje už Netflix. Po letošním parádním Silu je tu další velký hit a pořádný nářez, který v ranku Strhující napínavý breathless Thriller nemá letos konkurenci. Hodně se mi při sledování vybavila britská minisérie Bodyguard, která v jednotlivostech je Hijack velmi podobná. Jsem rád, že Idris Elba má konečně slušnou roli šitou na míru a nehraje v dalším propadáku. Hijack těží z atraktivního námětu, kde únosci unesou letadlo a na palubě je náhodou i vyjednavač Idris Elba, který se bude snažit celý únos rozvrátit. Téměř do konce seriálu netušíme, za jakým účelem únosci letadlo unesli a co vše je ve hře a v sázce, což je fajn. Divák může celý seriál hádat a vymýšlet si různé varianty. Seriál má velmi dobré tempo, sympatické postavy, výborně gradované napětí, je tu spousta cool a inteligentních nápadů a šlape jak linie v letadle, tak i linie na zemi, kde ministři celou tuhle situaci řeší. Finále je hodně satisfakční tečka po všech stránkách, zvrat na zvrat, samotný účel únosu je perfektně vymyšlený a napětím jsem pomalu začal šilhat ( fungují i emoce), hodně mě seriál vzal za koule a je velmi návykový. Rozhodně je zajímavé, že celý seriál se odehrává v reálném čase, tedy 6 hodin letu. 9/10. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (4)

  • Při únosu komerčního letadla mají piloti možnost vyslat do éteru kód 7500 značící únos letadla, aniž by museli cokoliv slovy hlásit řízení letového provozu. Kapitán ani první důstojnice takto však zcela nepochopitelně neučinili. (machonza)
  • Letiště Győr-Pér v Maďarsku, kde měl letoun nouzově přistát, není schváleno pro provoz velkých dopravních letonů kategorie D, kterým Airbus A330 je. Nemá dostatečnou délku ani šířku dráhy pro přistání. (pocket22)
  • Palubní připojení Wi-Fi není ve skutečnosti ovládáno přepínačem nad hlavami pilotů v kokpitu, nýbrž lze ovládat palubním personálem na dotykovém počítači u předních nástupních dveří letadla CIDS (Cabin Intercommunication Data System). (machonza)

Reklama

Reklama