m4xp4yn3

Silně ovlivněné dobou vzniku - tedy pronikavě naivní až legrační - ale některé společenské fenomény se Carpenterovi povedlo pojmenovat docela přesně. Pro až dojemně dětské nadšení tématem mu odpustím i nemálo logických nesmyslů a děr ve scénáři. ()

mogul01

Jak ohodnotit film, který má několik úžasných scén a zbytek je strašná nuda? Kdyby to měla být satira s maximální stopáží 25 minut tak dávám plný počet. ()

Demonic189

Ani neviem čo tu vlastne napísať... Takúto sračku som od slávneho Carpentera ozaj nečakal. Totálne bečko so zaujímavým námetom, no veľmi DIVNYM dejom, strašnými hercami, nezvládnutou réžiou a otrasnou "hudbou". Toto musel "karpy" natáčať pod nejakými drogami, inač si tento fail neviem vysvetliť... ()

Likan7

Tahle satira, nebo jak to pojmenovat, mě úplně minula. Johna Carpentera mam za frajera, co nám přinesl nesmrtelnou Věc, ale tady jsem vůbec nepochopil důvod proč tohle natočil. První polovina je šíleně nudná kravina, kde je nejakčnější scéna přepadení policie. To jsem občas přemýšlel, jestli se dívám na správný film a byl jsem jistý, že to pošlu do odpadu. Ve druhé polovině se to přece jen trochu rozjelo, proměnilo se to přece jen ve sci-fi (i když pěkně hloupý) a splnilo to účel "dělání si srandu ze sebe sama". Co mě ale točilo celou dobu byla příšerná hudba, za kterou by se pánové Carpenter a Howarth měli stydět a nakopat jeden druhého do zadku. Ztráta času. ()

Lupes

Ono je to vlastně docela dobré "akční" béčko. Přímočaré, bez zbytečností, psychologických profilů, tklivých rodinných scén. Nicméně, je to béčko. Herecké výkony neexistují, logika konspirace má značné trhliny, hodně prostoru je věnováno osmdesátkovému chlapáctví, "vtipným" hláškám a wrestlingu. Což je dost hrůza. Ale dokoukal jsem a ocenil (sic naivní) ne úplně pitomý útok na sobectví kapitalismu. Na béčko slušný pokus o metaforu. Proto ** ()

Psycho.R

Přišel jsem si sem zažvejkat a nakopat vam prdel... Bohužel mi došla žvejkačka! Devadesatiminutovka, která mě fakt bavila, spousta hlášek a dobrej sekáč v hlavni roli. Další dobrej Carpenterův film. ()

xladojx

Velmi zajímavý ani ne horror, spíš sci-fi thriller, ovšem s dobrým nápadem a ať si říká kdo chce, co chce, mě se tam Roddy Piper líbil (faktem však je, že ta wrestlingová scéna mohla být kratší). Začátek je celkově slabší, který spíš buduje atmosféru, ale od chvíle, kdy si hlavní hrdina vezme poprvé "kouzelné" brýle na oči, začne parádní kolotoč akce, nápadů a dobrých hlášek. Závěrečná akce mohla být o něco lepší ,ale celkové vyústění to docela napravilo. Já se bavil. OBEY ... ()

celticek

Hodně silné 3. Až na zbytečně dlouhou mlátičku (+ nasaď si ty brejle, kámo), mě to mile překvapilo. Chvílemi strašná sebeparodie, ale má to něco do sebe. Paralela s 1984, mamonem a mimozemšťany mě dostane vždycky, námět je prostě dle mého gusta. A konečně jsem zjistil z kterého filmu má intro punkový track Weight of the world od Good Riddance. The feeling is definitely THERE, it´s a new morning in America... ()

masekjc

Tohle dílo, se zajímavým námětem, hororem rozhodně nikdy nebylo a ani nebude. Je to hodně průměrný až podprůměrný mix scifi a thrilleru s klasicky naprosto nevyužitým potenciálem.4/10 ()

DzejjPii

"I have come here to chew bubblegum and kick ass... and I'm all out of bubblegum!" Jsou Mezi Námi je scifi, které mi celkově trošku připadalo "béčkově" - možná to bylo levnými triky a také celkovým umístěním mezi nejchudší lidi z města, musím ale říct, že mě celý film úplně neskutečně ďábelsky bavil. Ve filmu se děje to, že Země je pod invazí mimozemšťanů, kteří ovšem vypadají jako normální lidé. Invaze neprobíhá násilně, ale probíhá tak, že se mezi normální lidi snaží vmísit a postupně si všechny podmanit tím, že se dostanou na vysoké politické pozice. Pokud mimozemšťany chcete vidět, musíte nosit speciální brýle, na které hlavní postava narazí takřka náhodou. Když jsem viděl ty mimozemský xichty poprvý, tak mi trošku zatrnulo. Musím říct, že masky byly absolutně parádní. Mimozemšťani vypadali opravdu neskutečně odporně. Každopádně, je zcela evidentní, že film se snaží kritizovat americkou společnost osdmdesátých let a konzumerismus. Nicméně, těžko říct, jakou službu tomu dělá chování hlavní postavy, která si zjednodušeně řečeno vezme brokovnici a začne mimozemšťany prakticky střílet na potkání. Je jasný, že díky takové taktice mnoho porozumění od ostatních občanů mít nebude, zvlášť, když oni ty mimozemšťany nevidí. Film obsahuje několik zlidovělých hlášek, které byly recyklovány dále ať už v jiných filmech nebo seriálech, ale i třeba ve hrách jako Duke Nukem. Film má ale také pár hluchých míst - jako třeba rvačku mezi dvěma hlavními postavami, kdy se jeden z nich snaží nasadit brýle tomu druhýmu. Vím, že Roddy Piper dělal wrestling, tak se asi chtěl předvést, ale rvačka mi připadala, že snad nikdy neskončí a ke konci už působila dost směšně. Každopádně, pokud vám nevadí vypnout mozek a užít si silácký akčnější scifi, tak Jsou Mezi Námi můžu rozhodně doporučit. Navíc některé věci, které film kritizuje, jsou aktuální i dnes. ()

G04T

Carpenterovy socioekonomický názory mi nejsou známy, ale todle bych označil buď jako a) antikonzumní propagandu nebo za b) antikapitalistickou propagandu. Přikláním se spíš k tomu prvnímu, jelikož ukazovat chyby kapitalismu pomocí sci-fi je poněkud zvláštní a hodně neefektivní. Pokud to ale bylo myšleno antikapitalisticky, je mi to u prdele, protože na mě ta propaganda nezapůsobila. Konzum je velice vážná věc, můžeme to ostatně vidět hlavně dnes, v době, kdy radikální ultralevičáci vypalují obchody, mlátí slušný lidi na ulici, média jedou svoji levicovou propagandu a nikomu to vlastně bohužel nevadí. Tomuhle podléhají hlavně mladí a blbí. Konzumují cokoliv, co jim přijde pod ruku a podrobují se trendům, s demokracií naprosto neslučitelnejm a pak se vesele na sociálních sítích, které mimochodem ten konzum ještě urychlily, chlubí tím, jak nahlásili někoho v zájmu demokracie. Dnešní doba je k poblití, ale nejspíš vždy ve společnosti bude určitá sorta lidí, kteří prostě nepřemýšlí. Tenhle film taky upozorňuje na sílu monopolů. Nejvíc se mi líbila scéna, kdy se John mlátí s negrem. Negr ho několikrát položí na zem, ale John se nevzdává a pořád do něho jde. Tomu říkám prvotřídní bílá síla! Jako scifi horor je tenhle film přijatelnej a vůbec mě nenudil, jak tady někteří píší. Hodně dobrej Carpenter. ()

departed

Zápletka mi přišla zajímavá od chvíle, co jsem se o tomhle filmu dozvěděl. A jelikož si chci nakoukat celýho Carpentera, tak jsem sáhl po téhle cheesy jednohubce, která má na takhle krátkou stopáž sice dlouhý rozjezd, nicméně v tomhle případě to neškodí, protože se seznamujeme s protagonistou a jsme v tom stejně ztraceni jako on, když začíná poodhalovat, co že se to vlastně podivného všude děje. Neškodilo by tomu extra dvacet minut, kdy bychom mohli vidět následky zrušeného signálu, který by vyvoval určitě chaos, ale i dost potencionálně vtipných situací. Nejvydařenější scénou bylo určitě dávání si do držky za účelem donucení nasadit si brýle. Hlavní myšlenka celého filmu je nicméně zajímavá a na svou dobu určitě i jaksi nadčasová, i přestože se film snaží záměrně (nebo nesnaží?) působit spíš sebeparodicky v přiblblém satirickém hávu. ()

PeterFLJilek

Na to, že scenár, ktorý adaptuje originálnu tému románu, sa veľmi nevydaril, Carpenter vie vytvoriť atmosféru, pre mňa nostalgickú, kvôli osemdesiatym rokom, okrem toho film má v sebe alegorické posolstvo, silnejšie než siláckochlapské repliky, scény a podobne trápne lapsusy tejto snímky. ()