Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Na samém konci druhé světové války nechce německý dezertér už nic jiného než být doma. Místo toho se ale musí postavit esesákům, kteří pasou po ukrytém zlatém pokladu. (Netflix)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (148)

mira007 

všechny recenze uživatele

Německý válečný film z konce války, kdy parta esesáků s bondovským záporákem v čele nahánějí dezertéra Roberta Maasera a domorodkyni Marii Hacke ve městě, kde navíc hledají cihly zlata po jednom Židovi. Tarantinovsky násilně černohumorné, svižné, kdy to míchá žánry jak v mixéru od válečného filmu po western s bitkami jak z hongkongských akčňáků a s feelingem parodie na sebe samu. Možná je ten film průměr, ale dobře se na to kouká a je to zábava. ()

jack_scott 

všechny recenze uživatele

Velké překvapení, takřka překvapení roku. Snímek je povedený, mnohem lepší než konkurenční ptákovina Sisu, realistický, dobře zahraný, dobře vedený....a tak by se dalo pokračovat. natáčení v obci Výsluní, kde to dobře znám, pak je třešnička na dortu. Hluché místo u filmu jsem nenalezl, a dávám mu ***** a 90%. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Tarantinovská řežba, v níž si to na konci války rozdá dezertér wehrmachtu s jednotkou SS, která jde po ukrytém zlatu. Co film sliboval, to jsem dostal. Vedle obligátních samopalů, pušek a pistolí tu jako zbraň slouží všechno co je po ruce od vidlí až po pánvičku, gore je na slušné úrovni a neupadající tempo poporuje fajn muzika. Příběh, byť nijak objevný, neurazí, protože o něm to zase tolik není a co se herců týče, nemám nejmenších námitek. Potěší i výrazný český podpis a člověk si chtě nechtě musí položit otázku, proč něco podobného neumíme u nás. Lidské zdroje na to evidentně máme. 75% ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $-miliónov║ Tak aj Nemčúri sa pochlapili a konečne ponúkajú spoločne s upadajúcim Netflixom poriadnú vojenskú rezbu. Pošmáklo a veľmi, podobne ako Sisu to išlo v podobných uletených kontúrach. Chytľavý krvavý masaker. Ten Tarantino ovplivnil veľa filmárov. /80%/ ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Film, který každou scénou, postavou, humorným momentem, bitkářskou choreografií či nečekaným zvratem ví, co dělá. A přes mix vážného tématu s komickou abstrakcí ani na vteřinu nesklouzne k lacinosti či přepálenosti. Scenáristicky tři krát propracovanější než Sisu a režijně vkusné a svěží jako málokterý film bez větších hereckých jmen. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • Ve filmu je skrytá pocta americkému režisérovi, producentovi a milovníkovi westernů Walteru Hillovi, viz náhrobek u hrobu, kde trojice hledala zlato. (SsgtJira)
  • Afroamerická jednotka amerických vojáků s buvolem ve znaku na konci filmu vychází ze skutečnosti, jednalo se o 92. peší divizi, která byla jedinou afroamerickou jednotkou přímo bojující na evropském kontinentu. Nebojovala však v Německu, ale v Itálii. (Všežrout)

Reklama

Reklama