Vražedné přátelství (TV film)

• Kanada

Kanada, 2003, 90 min

Norayr Kasper

Scénografie:

Louise Middleton

Tak ony jsou ty čtyři hvězdičky trochu moc, jasně, ale pro mě velké noční překvapení. Na televizní film velmi přesná a pečlivě budovaná atmosféra, překvapení z animovaných pozadí u vzpomínek od jezera. Žádný chytrák tady nemůže napsat, že po první minutě filmu věděl, kdo je vrah - všichni vědí - ale není to Colombo ;-). Ne, opravdu jsem na TV Barrandov nečekal ve čtvrtek kolem půlnoci takhle vydařený film...(8.3.2013)

Pro mě až nečekaně zajímavý film. Nečekal jsem to, co jsem nakonec viděl. A role Andrewa byla zahraná parádně. Je to opravdu o zamyšlení co dělat s takto psychicky narušenými osobami, když se jejich chování otočí během pár sekund o 360 °. Nikdy nevíte co se takovým lidem honí v hlavě.(15.2.2015)

• Tommassi3

"Někdy, když vám chybí slova, najdete jiný způsob, jak rodičům sdělit, co vás trápí.." Jako by si tenhle Ciccorittiho dramaturgicky a režijně nezvládnutý, proto nemá zrovna dvakrát smysl hodnotit ani herce, kanadský snímek zcela si vědom své doslovnosti, až otravné polopatističnosti, sám s úsměvem podrážel nohy, když jeho zprvu zajímavá narativní konstrukce postupně rezignujíc ztrácí veškerý smysl.. Nakonec typická javořina plná zhovadilých dialogů ohánějící se příběhem podle skutečných událostí..(24.6.2015)

Překvapivě slušnej film, kór na to že je to nějakej bůch ví odkud, bůch ví od koho televizní film. jo jo, možná jsem ho mírně nadhodnotil, ale nedivte se... Začal ve 2:20 nenechal mě usnout a navíc mě bavil až do konce. A to většina filmů, které mají hodnocení 50% nedokázala. Takže proč né. Za mě 68%(23.9.2014)

Celkem zajímavý film. Působil na mě ale poměrně depresivně, převážně až ke konci. Obecně to vyvolává myšlenku o takovýchto lidech, kteří mají psychické problémy a není jim už pomoci jiným způsobem, nežli je dát do léčebny.(8.3.2013)