poster

Moje sestra vlkodlak 2

 • Kanada

  Ginger Snaps 2: Unleashed

 • Slovensko

  Moja sestra je vlkolak 2

Horor / Drama

Kanada, 2004, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GigaPudding
  ****

  Po událostech prvního dílu Brigitte lítá všude možně s taškou, která sice není plná hulení, ale plná jedu a knížek o pouštění žilou a jediným společníkem na útěku před dalším vlkodlakem a před vlastní proměnou jsou vidiny její sestry Ginger. Stejně jako první Ginger snaps je i další díl horor kombinovaný s nějakým dalším žánrem a tentokrát je to o feťácích a životě v léčebně pro drogově závislé, kam Brigitte zavřou, když ji najdou v šoku a s rozpíchanýma žílama a taškou plnou lahviček s tou její "drogou". Řeší se jak se dostat ze závislosti, Brigitte mezitím řeší jak se dostat z bezvýchodné situace a vlkodlak mezitím řeší jak se dostat k Brigitte a do toho se připlete nový "sidekick" v podobě další divné holky jménem Ghost, která čte hororové komiksy a stará se o popálenou babičku. Motivace Brigitte je v příběhu asi ta jediná jasná, protože o co jde vlkodlakovi a některým dalším postavám není zrovna dvakrát průhledné, přinejmenším ne ze začátku, což dělá film zajímavějším. Pěkně a poměrně svižně je tu ta zoufalost léčebné kliniky pro feťáky a zoufalost Brigitte, která se mění rychleji čím déle jí chybí jed co si píchá do žil. Oproti prvnímu dílu je to mnohem temnější a víc zaměřené na tu hororovou stránku věci a krom špatně osvětleného šedivého prostředí kliniky se tomu přizpůsobuje i hudba, která už není takovéty standardní hororové smyčce, ale takový nervózní industriální noise. Násilné a strašidelné scény jsou natočené docela slušně a hlavně už tolik neukazujou vlkodlaka přímo ve světle a v pohybu i když má výrazně lepší masku než v prvním dílu. Závěr filmu je takový smutně bizarní a rozhodně originální, což platí vůbec pro celou Ginger snaps sérii mezi vlkodlačími filmy. A Emily Perkins byla zase dobrá :) A Katharine Isabelle taky i když tam byla asi jen proto aby si prostě mohla zase zahrát Ginger. :)(14.11.2010)

 • Paldini
  ****

  O hodně lepší než první díl. Vlkodlak vypadá skvěle, prostředí psychiatrické léčebny je v hororu vždy potěšující, stupňované napětí, grandiózní finále s nečekanou pointou (fakt jsem to do poslední chvíle nevytušil), Emily Perkins hraje moc dobře a jako třešnička na dortu je skupinová léčba drogově závislých hromadnou masturbací :-). Jediné, co mi vadilo byla postava Ginger, která byla do filmu naroubována opravdu dost násilně. Doporučuji všem, kteří mají rádi horory s tím, že můžou klidně vynechat první díl.(19.3.2005)

 • monolog
  ****

  Tento díl se mi líbil nejvíc. Nešlo tu o vyvražďování beze smyslu, kterýho s každým dalším natočeným filmem mám plný zuby, ani nastavování ředěné kaše. Celkem jsem byl i napjatej, jak to bude pokračovat. A, což je dnešní dobou více než neobvyklé, měl jsem dokonce pocit stísněnosti, ne přímo obav, ale nemělo to k obavám daleko a obavy nemají daleko ke strachu. Považuju to za dobrej horor a možná i jeden z nejlepších natočených za posledních pět let. A určitě mě to navnadilo na první a třetí díl. Líbilo se mi tu hlavně, že postavy jsou propracovaný a dobře zahraný a že tu nejde jen o lekačky a vraždy těma nejnechutnějšíma způsobama, ale i o něco víc. Tedy o psychiku hlavní hrdinky a její snahu zabránit své přeměně a ponechat si ještě aspoň stopu lidskosti, přestože ve srovnání s ostatníma postavama (kromě Alice, která byla tam kde jsi teď ty ;) je mnohem lidštější.(5.5.2006)

 • fcreading
  ***

  Pokračovanie, ktoré je priemernou záležitosťou, máme tu možnosť pozorovať Brigette ktorá sa nakazila od svojej sestry Ginger, ktorá ju občas navštevuje ale ako duch a vraví jej čo má robiť. Brigette sa tomu všemožne podáva, potrebuje nato jed, ktorý si vpichne do ruky a tým zastaví, aby sa nepremenila na vlkodlaka besniacom po krvi 60 percent.(29.1.2009)

 • d-corso
  ***

  Každý určitě zná ono přísloví o pletení biče z jistého objektu... Tento film (opět velmi povedený český distribuční název) by mohl být takřka ukázkovým příkladem pravdivosti této pranostiky-stačí dvě náležitě omšelé budovy, temná a mrazivá noc, nečekané rozuzlení, no a pochopitelně režijní um a překvapení v podobě velmi povedeného horroru s náležitě hustou atmosférou je na světě. Je tu však jedno ale. Tvůrci se do role vlkodlaka rozhodli angažovat jakéhosi plyšového huskyho, kterému značně horkou jehlou přilátli nějaký ten ostřejší zoubek navíc. Ke cti se jim musí jednoznačně přičíst, že si tuto věc zřejmě uvědomovali a s přímými záběry na "monstrum" výrazně šetřili. Nicméně v oněch okamžicích, kdy jsem byl vystaven, abych tak řekl, plnočelné vlkodlačí nahotě, jsem si nemohl nevzpomenout na Temný úplněk. A to není dobrá vizitka. Hodnocení je tím pádem poněkud složité-film o vlkodlacích, jehož nejslabší stránkou je vlkodlak. Takže spíš tři než čtyři.(14.11.2006)

 • - Pracovní názvy: Ginger Snaps 2, Ginger Snaps: The Sequel. (Stocki)

 • - Jak kruté může být natáčení v Kanadě si mohli herci a štáb vyzkoušet 21. února 2003. Natáčelo se i ve dvě hodiny ráno, přičemž venkovní teplota v Edmontonu byla mínus 32 stupňů Celsia. (Stocki)

 • - Aby Tatiana Maslany (Ghost) vypadala ještě více mladě, filmaři ji dali na horní zuby rovnátka. (Stocki)