Moje sestra vlkodlak 2

Ginger Snaps 2: Unleashed

Moja sestra je vlkolak 2

Horor / Drama

Kanada, 2004, 94 min

Báječně pokleslá zábava pro dlouhé večery, líbí se mi to stejně jako první díl. Ruku na srdce - je to hrozná ptákovina a vnitřně rozpolcená měnící se Brigitte je na konci už vyloženě k smíchu, ale na druhou stranu je ta ptákovina svým způsobem hrozně zábavná. Prostě si podobné filmy k smrti rád pouštím a baví mě. A navíc v porovnání s podobnými "teenagerskými" horrůrky má tahle série takovou příjemně vážnou atmosféru... Emily Perkins je skvělá a role jí sedne, její rašplování zubů i střihání ušisek je fajn, ale nejlepší postavou filmu je určitě ošklivá odbarvená trpaslice Ghost s rovnátky, se zálibou v comicsech a s notně narušenou psýchou. (A moc mě pobavila Polly Ester, respektive to její úžasně šílené jméno...)(26.8.2014)

Brigitte s vlkodlačím virem v krvi se snaží bojovat nejen s blížící se proměnou, ale i s vlastními démony duše. Ginger je sice po smrti, ale stále jí zůstává na blízku jako její temné druhé já (aneb jak chytře dostat K. Isabelleovou do pokračování). V momentě, kdy se předávkuje smrtící omějí, vše se změní. Nedobrovolné probuzení v léčebně a nemožnost dostat se k další dávce oměje jsou jen začátkem hrůz, které ji čekají. A jak se nakonec ukáže, tím nejhorším nebude ani vlkodlak, co jde v jejích stopách, ani personál léčebny. Zlo, jak už víme na příkladu Satana, mívá často krásnou nebo alespoň příjemnou tvář. Postupná proměna Brigitte odpovídá přesně divným filmům z Kanady, jejichž vlnu zahájil s největší pravděpodobností D. Cronenberg. Kromě studie rozpadu osobnosti jde i o varování pro nesoudné příznivce comicsu, že hranice mezi světem skutečným a fantastickým může být velmi tenká. Ještě lepší než jednička.(2.10.2018)

Každý určitě zná ono přísloví o pletení biče z jistého objektu... Tento film (opět velmi povedený český distribuční název) by mohl být takřka ukázkovým příkladem pravdivosti této pranostiky-stačí dvě náležitě omšelé budovy, temná a mrazivá noc, nečekané rozuzlení, no a pochopitelně režijní um a překvapení v podobě velmi povedeného horroru s náležitě hustou atmosférou je na světě. Je tu však jedno ale. Tvůrci se do role vlkodlaka rozhodli angažovat jakéhosi plyšového huskyho, kterému značně horkou jehlou přilátli nějaký ten ostřejší zoubek navíc. Ke cti se jim musí jednoznačně přičíst, že si tuto věc zřejmě uvědomovali a s přímými záběry na "monstrum" výrazně šetřili. Nicméně v oněch okamžicích, kdy jsem byl vystaven, abych tak řekl, plnočelné vlkodlačí nahotě, jsem si nemohl nevzpomenout na Temný úplněk. A to není dobrá vizitka. Hodnocení je tím pádem poněkud složité-film o vlkodlacích, jehož nejslabší stránkou je vlkodlak. Takže spíš tři než čtyři.(14.11.2006)

S touto kanadskou vlkodlačou horrorovou sériou som sa pred časom zoznámil prostredníctvom tretej časti. Bol to prequel ku prvým dvom dielom, preto som sa v deji ľahko zorientoval. Teraz sa mi do rúk dostala časť s poradovým číslom dva. Takže som zasa o niečo viacej prenikol do príbehu dvoch vlkodlačích sestier Brigitte a Ginger. Tento krát sa dej točí hlavne okolo tmavovlásky Brigitte. Zo všetkých síl sa snaží bojovať proti svojej neodvratnej premene v krvilačnú beštiu. ***(23.4.2016)

O hodně lepší než první díl. Vlkodlak vypadá skvěle, prostředí psychiatrické léčebny je v hororu vždy potěšující, stupňované napětí, grandiózní finále s nečekanou pointou (fakt jsem to do poslední chvíle nevytušil), Emily Perkins hraje moc dobře a jako třešnička na dortu je skupinová léčba drogově závislých hromadnou masturbací :-). Jediné, co mi vadilo byla postava Ginger, která byla do filmu naroubována opravdu dost násilně. Doporučuji všem, kteří mají rádi horory s tím, že můžou klidně vynechat první díl.(19.3.2005)

• - Brigitte (Emily Perkins) sleduje v léčebně televizi, kde běží film Nothing (2003), režisérem filmu je výtvarník storyboardů k filmu Moje sestra vlkodlak (2000) Vincenzo Natali. (Stocki)

• - Aby Tatiana Maslany (Ghost) vypadala ještě více mladě, filmaři ji dali na horní zuby rovnátka. (Stocki)

• - Film se natáčel 40 dní od 3. února do 14. března roku 2003. (Stocki)