Moje sestra vlkodlak 2

• slovenský

Moja sestra je vlkolak 2

Horor / Drama

Kanada, 2004, 94 min

Každý určitě zná ono přísloví o pletení biče z jistého objektu... Tento film (opět velmi povedený český distribuční název) by mohl být takřka ukázkovým příkladem pravdivosti této pranostiky-stačí dvě náležitě omšelé budovy, temná a mrazivá noc, nečekané rozuzlení, no a pochopitelně režijní um a překvapení v podobě velmi povedeného horroru s náležitě hustou atmosférou je na světě. Je tu však jedno ale. Tvůrci se do role vlkodlaka rozhodli angažovat jakéhosi plyšového huskyho, kterému značně horkou jehlou přilátli nějaký ten ostřejší zoubek navíc. Ke cti se jim musí jednoznačně přičíst, že si tuto věc zřejmě uvědomovali a s přímými záběry na "monstrum" výrazně šetřili. Nicméně v oněch okamžicích, kdy jsem byl vystaven, abych tak řekl, plnočelné vlkodlačí nahotě, jsem si nemohl nevzpomenout na Temný úplněk. A to není dobrá vizitka. Hodnocení je tím pádem poněkud složité-film o vlkodlacích, jehož nejslabší stránkou je vlkodlak. Takže spíš tři než čtyři.(14.11.2006)

Ginger po konflikte so sestrou je mŕtva. Jej sestru však čaká taký istý osud pretože boj s vlkodlakom sa nezaobišiel bez zranení. Priskyrica (droga, ktorou sa lieči) premenu nezastaví úplne a tak sa dostáva do liečebného ústavu. Tu stretáva dievčatko Ghost, ktorá v jej živote zohrá dôležitú úlohu. Naviac ju ešte prenasleduje nejaký vlkodlak, ktorý by sa s ňou najradšej ... spáril. Tak ako sa jednotka vyhla zaradeniu ako obyčajné vlkodlačie béčko, tak sa jej vyhlo aj jej pokračovanie. No opäť iným spôsobom. To, že sa režisér snaží napodobniť Finchera (a celkom sa mu to darí) je poznať hneď z úvodných titulkov a dopomáha mu k tomu aj depresívny hudobný doprovod. No to, že nakoniec z neho vyjde ako nejaký klon Fight Clubu som fakt nečakal a vo výsledku ma to i zarazilo. Premena hlavnej predstaviteľky tentoraz nie je podaná tak pôsobivo, proste kašle sa na malé detajlíky (žiadneho narastajúceho chvostu sa tu nedočkáme), ktoré práve z jednotky urobili to pravé orechové. Odpadáva tu pocit ohrozenia premenenej Ginger k jej sestre. Hrozba voči ostatným ľuďom je bezvýznamná, pretože sú to v postate nesympatické postavy a Ghost je tak tajomná, že fakt neviete, čo si o nej myslieť. A tým pádom držíme palce iba meniacej sa Brigitte pred neznámym vlkodlakom. Pokles napätia je znateľný hlavne v liečebni a finále nie je tak vybičované ako v jednotke, preto o hviezdičku menej.(18.7.2006)

Druhy dil me zaujal jeste vice nez prvni.Zde plne prevzala oteze skvele hrajici Emily Perkins a prostredi lecebny mi prislo daleko lepe vypracovane ,nez byt u prerodu v lykantropa ve stredni skole a sledovat problemy tenegeru!Rozhodne zdejsi meditace jsou lepe vygradovany,zvlaste ta hromadna terapie o lecebnem ucinku orgasmu!:) Brigit prcha pred vlkodlakem,ktery se s ni rozhodl sparit,tak pokud mate zajem zjistit ,zda k tomu dojde,smele do toho!(14.9.2009)

Od série Moje sestra vlkodlak jsem čekal dementní videobéčka, k mému překvapení však jde o jedny z nejpovedenějších vlkodlačích filmů jaké jsou vůbec k vidění. A druhý díl je ještě o notný kus lepší než první, protože ono mizerně namaskované monstrum je zde spíše tušené než viděné... a tudíž divákův jemnocit vkusu tolik netrpí. Obzvlášť když se většinou filmu rozvíjí spíše psychologické téma jak postavy sympatické hlavní hrdinky čelící nezastavitelné mutaci, tak její nové (a neméně sympatické) kamarádky z psychiatrické léčebny. 8/10(15.5.2011)

Tenhle dil se podle me moc s prvnim porovnavat neda. Prvni dil je hodne cerna komedie, kdezto tady se tvurci snazili o cistokrevnej horor, jen s par vtipnejsima scenama, jako je hromadna terapie. V hlavni roli je tentokrat Emily Perkins, ktera mi prisla lepsi jako postava i po herecke strance nez jeji sestra, ktera je sem nacpana krapet zbytecne. Emily vypada fakt spravne odporne a prisla mi naprosto perfektni. Co se tyce pribehu, presunuti deje do lecebny byl dobrej napad a po uvodnich brutalnich titulcich jsem cekal poradny maso. Ze zacatku to melo fakt perfektni atmosferu, ale kdyz se furt nic nedelo, tak zacla atmosfera mizet. Pak sice tvurci prihodili par peknejch vrazd, ne uplne dementne vypadajiciho vlkodlaka, kterej nastesti neni moc videt a slusnou masku hlavni hrdinky, ale film uz to moc nezachranilo. Taky je fajn konec, kterej se imho da vysvetlit vice zpusobama. Spatny to neni, ale uvod me naladil na vetsi maso.(28.3.2007)

• - Aby Tatiana Maslany (Ghost) vypadala ještě více mladě, filmaři ji dali na horní zuby rovnátka. (Stocki)

• - Brigitte (Emily Perkins) sleduje v léčebně televizi, kde běží film Nothing (2003), režisérem filmu je výtvarník storyboardů k filmu Moje sestra vlkodlak (2000) Vincenzo Natali. (Stocki)

• - Jak kruté může být natáčení v Kanadě si mohli herci a štáb vyzkoušet 21. února 2003. Natáčelo se i ve dvě hodiny ráno, přičemž venkovní teplota v Edmontonu byla mínus 32 stupňů Celsia. (Stocki)