Moje sestra vlkodlak 3

• Kanada Ginger Snaps Back: The Beginning (více)

Kanada 1815. Sestry Ginger (Katharine Isabelle) a Brigitte (Emily Perkins) bloudí samy pustým lesem. Narazí na vypleněný indiánský tábor, kde potkají starou vědmu a ta jim prozradí osudové proroctví. Pokud nezabijí tajemného chlapce, bude muset jedna ze sester zabít druhou. Při svém putování naleznou útočiště v pevnosti, která skrývá otřesné tajemství. Jedné noci je Ginger napadena podivným stvořením, napůl chlapcem, napůl vlkem. Podaří se Brigitte zachránit sestru a zvrátit tak prastarou kletbu? (oficiální text distributora)

Nick Tow

Nakrútené je to naozaj pekne, ale dobré remeslo ešte nerobí dobrý film. Príbeh uzavretej komunity, ohrozovanej svorkou vlkodlakov (bývalí členovia komunity) skĺzne po sľubnom rozjazde z hororovej línie do nepresvedčivej psychologickej drámy a ani očakávané finále (súboj ľudia versus bývalí ľudia) vás z polodriemot neprebudí. Mimochodom, ani v "dvojke" príbeh nestál za veľa, ale film zachraňovala skvelo hrajúca Emily Perkins alias Brigitte, milo deviantná Ghost a nadhľad, hraničiaci s jemnou autoparódiou. V The Beginning sú obe baby na vedľejšej koľaji a namiesto nadhľadu sa servíruje "dramatično" cucané z prstu. Ani neviem, prečo som tomu fukol aj tú tretiu hviezdičku... ()

MM_Ramone

Toto bolo moje prvé stretnutie s kanadskou werewolf sériou "Moja sestra je vlkolak". Predchádzajúce dve časti som nevidel. Ale keďže sa jedná o prequel, tak mi to nijak zvlášť nevadilo. Zhliadol som celkom zaujímavý historický horror. Rok 1815. Osamotená koloniálna pevnosť uprostred divočiny. Zdecimovaná posádka. Hlboké lesy. Sneh, zima. Vendigo. Vlkodlaci. Dve sestry spojené krvným putom. Červená a čiena. Navždy spolu. Ginger a Brigitte. *** ()

petero

Ginger je späť. No to ako sa vrátila som im bohužiaľ nezhltol. A pritom si mohli vymyslieť niečo na štýl vlkodlaka predsa nezabiješ obyčajným nožom, ale ako už malej Ghost povedala sestra Ginger, vlkodlak nie je žiadny superhrdina, aby musel byť zastrelený striebornou guľkou. Namiesto toho si tvorcovia vymysleli nejakú báchorku z minulosti o kliatbe, kde sa obidve predstaviteľky túlajúce lesom (prečo?) dostávajú do pevnosti obliehanej vlkodlakmi. Priznávam, mohlo to byť zaujímavé, keby film nebol tak neuveriteľne roztrieštený. Scenár zíva dierami a režisér to tiež nedokázal zosúladiť. Pevnosť je obývaná idiotmi, ktorý by sa aj tak do týždňa sami vyzabíjali, na interiéroch vidno, že zrub žiary novotou - postavený pre film, indián má celkom fajn kožák, vlkodlak pripomína viac gorilu ako človekovlka a výslednému dojmu nepomohli ani hlavné predstaviteľky, ktoré by som si radšej opäť znovu predstavil v ich úlohách z pôvodného filmu, kde tu po ich rebelkách zostali iba malilinké črepinky. Kdežto v prvej časti sa dalo napätie priamo krájať z pocitu nakazenej a čím ďalej silnejúcej Ginger (teraz sa len malátne poflakuje), tu z neho ostali len bezvýznamné kúsočky. Opäť o triedu slabšie ako predchodca. Priemerné vlkodlačie béčko – tomuto označeniu sa predchádzajúce časti snažili vyhnúť a aj sa im to úspešne podarilo. ()

evilmind

Třetí díl vlkodlačí série se asi nejvíc odklání od té příjemné originality v pohledu na vlkodlaky ke klasickému schématu - což je samozřejmě škoda. Odehravá se v 19. století v Kanadě, kdy sestry Ginger a Brigette dorazí do vojenské pevnosti, na kterou každou noc útočí zástupy vlkodlaků. Pokousaná je tentokrát opět Ginger, ale víc než o její proměně je to o boji zbylých obyvatel pevnosti, a to jak s vlkodlaky, tak mezi sebou. Některe věci tu jsou pořád docela neobvyklé: přeměna na vlkodlaka je trvalá, zabít se dají úplně čímkoliv, a když vlkodlakem pokousanému člověku přiložíte pijavici, dějí se fakt divný věci... :-) Celkově se mi to poměrne líbilo, ale ta zkratkovitost v ději je občas až zmatečná, přimíchání indiánů do děje nedotažený, a nebýt tradičně skvělých hereček v obou hlavních rolích (hlavně Brigette je prostě úžasná), bylo by to tak na hraně zklamání. Konec zase smutný, ale stejně doufám, že další díl už nebude. ()

misterz

S absolútnym prehľadom najlepšia časť z trilógie. Som zaťažený na dobovú atmosféru a tá tu nebola najhoršia. K tomu trocha napätia, krvičky a vĺčikov a k spokojnosti mi veľa nechýbalo. Tiež v porovnaní s predchádzajúcimi časťami je snímok vizuálne prepracovanejší a oku viac príjemnejší. Viac peňazí je tu rozhodne cítiť. 65/100 ()

• Premiéra třetího dílu vlkodlačí trilogie proběhla v Kanadě přesně 162 dnů od uvedení dílu druhého v téže zemi. (Stocki)
  • S natáčením třetího dílu vlkodlačí trilogie se začalo sedmnáct dní poté, co byl dotočen druhý díl. (Stocki)
  • Film se začal natáčet 31. března a pokračovalo se po celý duben roku 2003. (Stocki)