Moje sestra vlkodlak 3

Moja sestra je vlkolak 3

Dobrodružný / Horor / Fantasy

Kanada, 2004, 94 min

• *CARNIFEX*

Rovnako ako môj kamarát do dažďa (“misterz”), aj ja “ľúbim” filmy s dobovou tematikou, a obzvlášť také, ktoré sa odohrávajú v “januári”. Ale dosť bolo parafráz, poďme k našej obľúbenej disciplíne - kritike. Ja skutočne súhlasím, táto trilógia vyvrcholila “najlepším” možným spôsobom, mimo 20 storočia, o pár desiatok rokov späť. Nebyť tohto kroku a akčne poňatej, záverečnej “dvacky”, zrejme by toto absolútne priemerné až podpriemerné pokračovanie na “tretiu”, nestálo ani za povšimnutie. Kľudne si to “odpustite”, lebo za prvé: snehuliaka tu aj tak nik nepostaví, za druhé: dialógy pripomínajú teen kokotiny zo študentských lavíc, za tretie: bombrlcová, pletená čapica mi tu vzhľadom na dobu, taktiež akosi nesedí. Keby som to bol vedel, v živote nepozerám “jednotku, dvojku”, aby som sa dopracoval k tak mizernej “trojke”.(26.4.2018)

Prequel je v prvni rade moc hezky natocenej, opravdu radost se na to divat, bohuzel pribeh uz trochu pokulhava. Cast odehravajici se v pevnosti je celkem fajn, charaktery jasne hned od zacatku a zadna prekvapeni se nekonaji, ale kdyz se dej presune k indianum poradne to zaskripe. Predevsim se dostavi upovidana nuda a poradne cely pribeh zbrzdi a to tak, ze to uz nezachrani ani skvelej konec. Vlkodlaci vypadaji celkem cool a obe hlavni hrdinky jsou k sezrani, ale bohuzel prilis casto jsou ve filmu hlucha mista. Zkraceni by mu rozhodne pomohlo. Obcas jsem si rikal, ze bych mnohem radeji sledoval akcni horror o boji vlkodlaku s ochranci pevnosti a na Ginger a Brigitte se podival v uplne jinem filmu....(8.5.2005)

Tenhle díl female vlkodlačí série jsem kdysi před lety čistě náhodou (a jen z části) viděl pozdě v noci v televizi a myslel jsem si, že je to první díl. Docela se mi to zamlouvalo, a když jsem zjistil, že to je až třetí díl, zajímaly mě ty předchozí. Teď jsem se po letech tedy na to podíval znovu a vůbec to není špatné. Skok do minulosti je potěšující artefakt, prostředí parádní, napětí, zápletka, všechno je ucházející, i když ten závěr trošku kulhá (a já nemám moc rád zatahování indiánské mytologie do horroru – není to žádný rasismus, jen mi to nepřijde moc zajímavé, i když je fakt, že tady to ještě má nějaký smysl). Ocenil jsem pořádný návrat Katherine Isabelle, která je stejně skvělá jako v jedničce. Emily Perkins se zlepšuje každým filmem, je prostě jedním slovem výborná. Jen bych ji rád viděl někdy se usmát. Prostředí, postavy, atmosféra, všechno tu je. Musím říct, že celá Ginger Snaps série je ve vlkodlačím žánru hodně povedená. Líbí se mi, že je každý díl trošku o něčem jiném, že každý z nich operuje s jistou dávkou originality, co se týče vlkodlačích klišé, které nabourává a dává jim nový (zajímavý) rozměr. SPOILER: Rozhodně mi je milejší a příjemnější postupná a nezvratná proměna ve vlkodlaka, kdy člověk pak již vlkodlakem zůstane navždy, tak jak je tomu v této sérii, než klasické klišé proměňování jen při úplňku a v noci. Je to mnohem děsivější, atmosféričtější a připadá mi to jaksi přirozenější.(21.8.2011)

Toto bolo moje prvé stretnutie s kanadskou werewolf sériou "Moja sestra je vlkolak". Predchádzajúce dve časti som nevidel. Ale keďže sa jedná o prequel, tak mi to nijak zvlášť nevadilo. Zhliadol som celkom zaujímavý historický horror. Rok 1815. Osamotená koloniálna pevnosť uprostred divočiny. Zdecimovaná posádka. Hlboké lesy. Sneh, zima. Vendigo. Vlkodlaci. Dve sestry spojené krvným putom. Červená a čiena. Navždy spolu. Ginger a Brigitte. ***(4.9.2015)

Mám takú trochu úchylku, že vo filmoch vyžadujem pár vecí; napr. mobily, mrakodrapy, starbucks ... A celkom značnú averziu voči rednekom a filmom odohrávajúcim sa pred rokom 1900. Tak som tretiu Ginger odkladal. Preto vlastne o hviezdu nadhodnocujem, že po dvojke (v podstate bez Ginger), ide zas o príbeh dvoch sestier, s iným príbehom, avšak charakterom rovnakých. Pekné. Masky super, Brigette je zas Brigette, Ginger opäť mierne lascívna, navyše záver nadobudne istej satisfakcie, keď sa to tam zase pekne povraždí. Ja som spokojný(23.9.2014)

• - Premiéra třetího dílu vlkodlačí trilogie proběhla v Kanadě přesně 162 dnů od uvedení dílu druhého v téže zemi. (Stocki)

• - S natáčením třetího dílu vlkodlačí trilogie se začalo sedmnáct dní poté, co byl dotočen druhý díl. (Stocki)

• - Zhruba v sedmnácté minutě si můžeme všimnout hrací skříňky, na které je šest písní-básní, z toho první s názvem Sweetheart of Sigma Chi. Tato často zmiňovaná a populární píseň univerzitního bratrstva byla napsána v roce 1911 Byronem D.Stokesem a F. Dudleigh Vernorem. Film se ale odehrává v roce 1815. (Stocki)