Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (584)

Faustka 

všechny recenze uživatele

L. P. 1888... Londýn. Křivolaké, špinavé, stísněné uličky chudinské čtvrti hemžící se rozmanitou spodinou, podomními obchodníky, trhovci, židovskými řezníky a krejčími (ti takzvaní obětní beránci).. Ty kterých se nejvíc dotýká tento příběh... kurtizány jsou upozaděny do doby, než započíná své chirurgicky přesné dílo fanatický vrah žen s nejstarším řemeslem (kuchařky to tedy nejsou). Na opačném břehu Temže (myšleno spíš obrazně), místo s širokými promenádami, vystavěné ohromujícími paláci, užívá si vysoká šlechta svého bohatství plnými doušky, hýřivým přepychem, ale taky nudící se ve svých zlatých klíckách. Mnohem výše kam už oko obyčejného smrtelníka nedohlédne, bdí" prohnilá monarchie".. ukrývající svá malicherná tajemství za tlustými zdmi (všivárna od té, jíž koluje modrá toskánská krev v žilách, kruté, leč prospěšné... bodnout do vlastních řad).. "Kdo" se za vším skrývá.. nitky vedou více směry, má v tom prsty banda Nicholsova, nebo snad ctnostně se prezentující Řád Svobodných Zednářů, např. jistý Sir William Gull (korektní lidumil), uznávaný lékař královské rodiny.. Podaří se rozluštit natolik nevyzpytatelně zanícenému inspektoru Abberlineovi, téměř neřešitelnou záhadu? Jo a ještě tak na okraj si neodpustím šťournout, že "všechny filmařské cesty vedou do českých luhů a hájů" (viz. záběr na cestu lemovanou sochami mířící od Sv. Barbory v Kutné Hoře) ... "One day men will look back and say I gave birth to the twentieth century" - Jack the Ripper ()

castor 

všechny recenze uživatele

„Typičtí Londýňané. Naplnění křesťanským duchem spolupatřičnosti k bližnímu. V tomto případě k bližní kurvě,“ komentuje ostřílený londýnský polda Robbie Coltrane nad tělem další zavražděné prostitutky, která před několika hodinami naposledy zoufale zachroptěla dusící se vlastní krví. Dvojčata Hughesovi v Čechách vystavěla kulisy viktoriánského Londýna, v ulicích nechala rozporcovat několik šlapek, aby po stopě masového vraha vypustila Johnnyho Deppa. Je nemožné ho zastavit, ovšem ještě těžší odhalit. Asi nejslavnější masový vrah historie se vrací (mýtus okolo nenasytného řezníka Jacka Rozparovače je vskutku impozantní) a tvůrčí dvojčata jeho návrat pojala po svém coby béčkový žánrový mix. Vedlejší herci jsou slušní, včetně zrzky Heather Graham, která se v potemnělých ulicích nebojí, naopak Johnny Depp měl lepší filmová zastavení, víc tak potěší slušný střih, sympatická výprava i kostýmy a hlavně expresivní kamera. Do výšky neskáču, ale zase tu máme jeden poměrně solidní příběh o temné stránce lidské duše, respektive lidských duší. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála filmov o neslávne slávnom Jackovi Rozparovačovi. Postave, na ktorej by sa dal založiť seriál o jeho brutálnostiach, no tomuto filmu to na ukážku jeho brutality stačilo. Scenár je perfektný, zaujímavý až konšpiračný, všetko do seba až prekvapivo zapadne, zobrazenie šialenosti vrážd je tiež solídne a hlavne nie pre slabšie povahy. Depp tu nie je síce taký výrazný ako pri iných filmoch, asi preto, že nestavia len na ňom, ale aj tak skvelý. 80%. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

V prvních několika miutách jsem se blaženě oblizoval v domění, že sleduji stylový, atmosferický a výtečně zrealizovaný thriller; čistou depresi a mrazení v zádech ve staroanglickém balení; jeden z těch filmů, na které se nezapomíná. Ale ouha, jak se nitky postupně rozplétaly, odhalovala se jejich tenkost a slabost - From Hell je totiž filmem opravdu mizerně odvyprávěným. Narativní linie nedokáže diváka popadnout a nemilosrdně ho vléci špínou Londýna 19. století až k šokujícímu rozuzlení, místo toho skáče z místa na místo bez viditelného smyslu a pevně vytyčeného záměru - tu sledujeme siluetu Jacka Rozparovače vraždícího další z partičky značně jetých prostitutek, tu sofistikovaně se tvářícího Deppa v halucinnogenním opojení opiátů, tu užvaněné policejní vyšetřování...A tohle všechno dohromady dává veliké detektivkové nic, jenž je nudnější a méně rafinované, než většina příhod Jessicy Flatcherové...Velkým WTF prvkem je neskrývaná snaha předkládat divákovi za každou cenu šokující brutalitu a krvavost, která kontrastuje s křečovitým udržováním co nejkorektnějších a vulgarit či sexuálních narážek prostých dialogů. Jakoby tvůrcům nedocházelo, že v prostředí dekadentních hampejzů zabydlených postavami rekrutovanými z řad sociálně slabých nevzdělanců by normálně sposťárny jenom lítaly.....Ani za režii a vizuál nebudu bratrům Hughesovým posílat děkovný dopis - výprava je sice celkem pěkná, ale nasvícení outdoroových scén smrdí studiem a ty křiklavé barvy a všudypřítomné páry (taktéž řádně barevné - chvíli jsem dostal pocit,že při natáčení filmu někde v blízkosti vybuchla chemička) dobrý dojem nedělají, ostatně jako zuřivý střih v halucinačních scénách. Co naplat, ač ambice jsou jistojistě vyšší, From Hell je lehce podrůměrná detektivka bez chuti, ve které dokonce ani ten Depp nepodává nijak strhující výkon a ve verzi s českým dabingem je indentita vraha (jakožto jediné tajemství, které diváka vábi k plátnu/obrazovce) prozranena po pár minutách. Tohle bolelo. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Priemer,ktorý by bez Johnnyho Deppa a Heather Graham cestoval priamo do TV!Atmosféra filmu je dobrá,ale strašne mi pripomínala atmosféru podobných TV snímkov!Dejová línia ma veľmi nezaujala a dlhá stopáž ma skôr nudila!Bral by som to skôr ako zosmiešnenie Jacka Rozparovača..!(ktorého si ľudia budu pamätať ako..)Nie,nie tento snímok je vážne len slabý priemer,ktorý patrí do TV!Z mojej strany obrovské sklamanie... ()

Galerie (51)

Zajímavosti (28)

  • Robbie Coltrane (Peter Godley) a Susan Lynch (Liz Stride) si spolu zahrali už v seriáli Bedna (od r. 1993) v trojepizóde To Say I Love You, kde Coltrane - ako v tomto filme - stál na strane polície a Lynch na strane druhej. (Monggol)
  • Nemocnice, v níž se chystá zákrok, který by měl dementní ženu zbavit agresivity, se nachází na Nám. Curieových 901/7, Praha 1-Staré Město. Scéna, kdy seržant Peter Godley (Robbie Coltrane) hlídkuje před policejní stanicí, kde Frederick Abberline (Johnny Depp) prohledává tajné spisy, se natáčela na Hradčanském nám. 1, Praha - Hradčany (Salmovský palác). Mary Kelly (Heather Graham), ukrytá v Marylebone Work-House, byla natočena v ulici Viničná 1, Praha. Scéna, v níž jdou Mary a Frederick ulicí a baví se o manželovi nebohé Ann Crook, je z ulice Barborská 24, kterou najdeme v Kutné Hoře. Rozhovor Mary a Fredericka v parku byl natočen v zámeckém parku v Dobříši. Pasování nového člena tajemného zednářského cechu pochází ze zámku Kačina. Scéna z galerie je z pražského Národního muzea. Pro svou „angličnost“ byl použit také zámek Hrádek u Nechanic. (pornogrind)
  • Scotland Yard v dobe vrážd obdržal asi 600 listov, ktorých autori sa podpisovali ako Jack Rozparovač. Za pravé sú však uznávané len dva a jedna pohľadnica ("Vážený šéfe", "Smelý Jack" (pohľadnica) a "Z Pekla". Niektoré zdroje tvrdia, že pravý bol len list "Z Pekla". Prvý list, podpísaný ako Jack Rozparovač - podľa ktorého tento sériový vrah získal prezývku - bol adresovaný Central News Agency 27. septembera 1888. (Raccoon.city)

Související novinky

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)

Reklama

Reklama