Atmoška byla prima, herci byli prima, ovšem příběh už tak moc prima nebyl (na můj vkus moc předvídatelný). Docela (překvapivě) nudná záležitost. Nejvíce mě ale naštvalo, že jsem se vůbec nebál, což je u příběhu o slavném masovém vrahovi asi chyba. Ale kukadla má Heather Graham pěkný, to zase jo. :o)(13.9.2002)

zezačátku trochu po(z)volné, nicméně velmi záhy nabírá film coby londýnský masakr listonovým nožem docela slušné obrátky a dění je najednou tolik, že člověk nestíhá valit bulvy... to vše v nádherně pochmurné atmosféře s mysteriózním nádechem pohlavních nemocí a krve lehkých žen. napětí graduje až do úchvatného konce. herecký koncert se skvělým obsazením, atd atd, zas bych tu jen plácal superlativy, což dělám u všech svých 5* hodnocení... tedy klobouk dolů před režisérským bratrským duem, precizní práce. 90%(28.1.2010)

Zatímco rozparující Jack redukcí počtu lehkých žen v londýnské čtvrti Whitechapel nahání hrůzu, tak inspektor Abberline nahání leda tak draka jménem Laudanum v drogovém doupěti, z něhož jej pak musí nahánět do práce sarkastická "Bedna" trousící citáty ze Shakespeara Robbie Coltrane. Atmosférické zpracování komiksu vlasáče z Northamptonu Alana Moora ztrácí na intenzitě nevěrohodně vykreslenou romantickou linií i těžko odpustitelným lapsusem při českém dabingu (viz.komentář Oskara), přesto má tato jedna z neoficiálních verzí identity mysteriózního řezníka s negativním postojem k prostituci předpoklad vás zaujmout. Už třeba kvůli té mnohoznačné ražbě na mincích pro převozníka přes řeku mrtvých..(31.8.2009)

Celkem kvalitní thriller, který po celou dobu drží napětí na vysoké úrovni. Je to průměr, víckrát se na to asi dívat nebudete. Kdo by taky stál o to vidět víckrát na kusy rozsekaná těla v ulicích Londýna (i když je to vlastně Praha) a nudné náboženské orgie. Úroveň tohoto snímku zachraňuje opět skvělý Johnny Depp, odvážná "lehká děva" v podání Heather Graham a hustá atmosféra Londýna konce 19. století. Jacka Rozparovače jsem si sice představoval jinak, ale i přesto zhlédnutí tohoto díla nelituji. 60%(16.6.2008)

Já s tímhle filmem nemám větší problém. Odporný obrázek tehdejšího Londýna je velice dobře vykreslen, stejně tak život tehdejších Londýňanů, charaktery jednotlivých postav, průběh vyšetřování (šikovná práce kameramana; ikdyž toho divák moc nevidí, přesto to působí velice naturalisticky), dále také nabízí slušný herecký výkon Deppa a hlavně pana Holma a v neposlední řadě temnou, depresivní a napínavou atmosféru, na které film staví. Stejně tak oceňuju i určitou realičnost (soudě dle konce, který není zrovna moc přikrášlený). Nějaký mouchy byl sice našel, ale 4* si tenhle film prostě zaslouží.(11.2.2009)

• - Neexistuje žádný důkaz, podle kterého by se jednotlivé oběti znaly. (liquido26)

• - Poté, co byla nalezena Rozparovačova poslední oběť, popisuje policejní důstojník místo činu, aby mohlo být zaevidováno do protokolu jako důkaz. Jeho slova byla přesně přejata z policejní zprávy týkající se poslední vraždy. (liquido26)

• - Alan Moore, ktorý román Z Pekla napísal, bol výsledkom natoľko znechutený, že sa od filmu dištancoval a do budúcna zakázal, aby sa jeho meno objavovalo v prípadných ďalších adaptáciách jeho kníh. Všetky finančné zisky prenechal kresliarovi Eddiemu Campbellovi a v prípade adapatácie Strážcov (2009) Daveovi Gibbonsovi. (Avathar)