Tak a máme tu zase môj obľúbený Londýn za čias viktoriánskej éry a keď k tomu prirátam Johnnyho Deppa a ešte pár chrumkavých vrážd vznikne mi Z pekla. Na tie mŕtvoly však kľudne bez ostychu mohli dať detailnejšie zábery. O "The Whitechapel Murderer" som sa zaujímala už dávnejšie a nakoniec som objavila tento film. Záver taký na zamyslenie... každý to pochopí asi inak. Tak si to teraz zosumarizujeme: viktoriánsky Londýn + detektív Depp + vraždy, ktoré dosť dobre sedeli podľa tých skutočných - koniec nebol podľa skutočnosti - občas nuda = **** (Zhliadnuté 3x)(20.4.2012)

Moje nejoblíbenější zpracování případu Jacka Rozparovače. O tom, že je to podle nějakýho komiksu jsem neměl ani šajnu a je mi to upřímně fuk. Hodnotit budu především parádně hutnou atmosféru která nedá ani na chvilku vydechnout od napětí a poslední kvalitní Deppův herecký výkon než se odebral mezi Piráty z Karibiku a podobný Transcendentní vocase. Samozřejmě, že znalcům matičky stověžaté budou povědomé i ty exteriéry. Co se příběhu týče, tak může tu někdo namítnout, že je to přehnaný a účelově vykreslený, tak jak se to hodí tvůrcům, ale pro mě žádnej problém. Já mám konspirační teorie rád a navíc když se nad tím člověk zamyslí, tak mu dřív nebo později dojde, že by to nemusela bejt zase až taková kravina a, že se to klidně celé mohlo takhle seběhnout. Ano skutečnou pravdu už se nikdy nedozvíme a můžeme pouze spekulovat jak to bylo, ale mě odvaha tvůrců nijak nepohoršila spíš naopak a za to dávám palec nahoru a silný 4* k tomu.85%(8.7.2015)

Johnny Depp se stává postupem času jedním z nejzajímavějších herců a téměř každý jeho nový film má divákovi co nabídnout. Z pekla není vyjímkou - skvělá atmosféra a slušný scénář, standartně výborný Depp, nádherná Grahamová a lahůdkový Coltrane - to jsou ingredience, které se v Z pekla velmi dobře míchají...(29.9.2002)

Oproti komixové předloze je film slabota. Doporučuji 600-stránkový komix. Já jsem toho přečetl hondě, ale ten komix patří k nejlepším knihám, které jsem kdy četl. Ve filmu jsou vyzdviženy drogy, to v předloze není a v komixu je víc násilí a příběhu. Navíc je zde úplně potlačen význam geniálního Williama Blakea.(18.11.2004)

Tento pokus o zpracování komiksu Alana Moora moc nevyšel. Režisérská dvojka Hughesových jednoduše nezapře svoji naprostou nezkušenost a nedostatek talentu a tak i když se mohou opřít o slušnou předlohu i o kvalitní herce tak nedokázali vytvořit nic jiného než pseudo temný konspirativní horor který vypadá jakoby vyhřeznul odněkud z televize a víc než že se u něj budete bát je pravděpodobné že usnete.(15.4.2007)

• - Filmová adaptace známého a vysoce ceněného komiksu, který byl napsán Alanem Moorem (tvůrce komiksů jako Bažináč nebo Liga výjimečných) a nakreslen Eddiem Cambellem. (Káronoš)

• - Postavu sira Williama Gulla měl hrát herec Nigel Hawthorne. (mahler)

• - Název filmu odkazuje na dopis, který obdržel George Lusk, prezident civilní stráže ve Whitechapel, od neznámého muže, který se k vraždám přiznal. Místo odesilatelova jména a adresy bylo na dopise uvedeno "From Hell" (Z Pekla) a kus ledviny jedné z obětí byl přiložen. (liquido26)