Tohle jsem viděl s hodně velký odstupem a moc mě to potěšilo. Temná a špinává atmosféra londýnských děr, kde jen se podiváš kurvy a magoři a někdy mezi nimi obchází "Jack Rozparovač" a vybírá si svoje oběti. Možná záměrně a s logickým důvodem, který rozplítá excelentní Johnny Depp jako inspektor obdařený zvlaštní intuicí. Je fajn že se režisérské duo nebálo, a tak je zpracování docela krvavé a atmosféra ostrá jako nůž na rychlou amputaci bez anestetik.(23.12.2006)

zezačátku trochu po(z)volné, nicméně velmi záhy nabírá film coby londýnský masakr listonovým nožem docela slušné obrátky a dění je najednou tolik, že člověk nestíhá valit bulvy... to vše v nádherně pochmurné atmosféře s mysteriózním nádechem pohlavních nemocí a krve lehkých žen. napětí graduje až do úchvatného konce. herecký koncert se skvělým obsazením, atd atd, zas bych tu jen plácal superlativy, což dělám u všech svých 5* hodnocení... tedy klobouk dolů před režisérským bratrským duem, precizní práce. 90%(28.1.2010)

Komiksovou předlohu od Moorea jsem dočetl pár dní nazpět a nebál bych se ji vřadit do školních čítanek. Problém je ten, že film nemá s komiksem nic společného. Z celé adaptace zůstal jen mooreovský trademark a název. Všechno dobré z komiksu - tzn. různé způsoby, jak ho číst: jako dobový demografický popis, spekulativní fikci o konspiračních praktikách královské rodiny, mystickou knihu plnou zednářské architektonické magie nebo nezapomenutelné introspektivní pohledy do vrahovy mysli - kdosi vyškvařil a prořezal na konfekční thriller. Určitě to nastalo i kvůli Deppovi, který si jako obvykle film přisvojil, donutil nepřímo scénáristy vykuchat předlohu, sloučil v sobě několik postav z komiksu a nenechal prostor ostatním. ____ Prvotní záběr míří po vertikále odshora dolů a sleduje okna baráku. Jinými slovy sestupujeme do londýnského podzemí. Po celý čas filmu je takových záběrů, kdy kamera začíná z nadhledu (ptačí perspektivy) a končí na úrovni oči, hodně, a všechny uvozují atmosféru a dávají nám najevo, že jsme v pekle. ____ Přes skrz naskrz chaboučký pahýl předlohy doporučuji sledovat pražské exteriéry, konkrétně Národní muzeum, Strahovský klášter a špitál U Apolináře.(11.7.2008)

Johny tentokrát jako kriminalista v Londýně v roce 1888. Éra Jacka Rozparovače. Hodnotit tento film není vůbec lehké a lituji, že nemůžeme dávat i půl hvězdičky. Ale k samotnému filmu. Film odsýpá příjemně rychle a atmosféra je vážně hutná. Herci v čele s oblíbeným Deppem hrají opravdu skvěle. Nicméně, co mě se nelíbilo, byla kamera. Nevím jestli to byl režisérův záměr, ale naprosto žádné barvy a celý film je natočen v hnědo - šedém "povlaku". Zatímco kritika patří jen kameře a drobným nedostatkům. Film je to parádní a já musím hodnotit takto. Rozhodně nejlepší ztvárnění Jacka Rozparovače. ( 68 procent )(5.6.2011)

Já s tímhle filmem nemám větší problém. Odporný obrázek tehdejšího Londýna je velice dobře vykreslen, stejně tak život tehdejších Londýňanů, charaktery jednotlivých postav, průběh vyšetřování (šikovná práce kameramana; ikdyž toho divák moc nevidí, přesto to působí velice naturalisticky), dále také nabízí slušný herecký výkon Deppa a hlavně pana Holma a v neposlední řadě temnou, depresivní a napínavou atmosféru, na které film staví. Stejně tak oceňuju i určitou realičnost (soudě dle konce, který není zrovna moc přikrášlený). Nějaký mouchy byl sice našel, ale 4* si tenhle film prostě zaslouží.(11.2.2009)

• - Štáb při natáčení v tuzemsku také vybral pro svojí „angličnost“ zámek Hrádek u Nechanic, který se do dobového zasazení perfektně hodil. (DexMASTER094)

• - Spoiler: V grafickém románu A. Moora je Marta Tabram sotva zmíněna a Catherine Eddowes byla zavražděna omylem. (mahler)

• - Rozpočet: 35 milionů dolarů. (mahler)