• Niktorius

V prvních několika miutách jsem se blaženě oblizoval v domění, že sleduji stylový, atmosferický a výtečně zrealizovaný thriller; čistou depresi a mrazení v zádech ve staroanglickém balení; jeden z těch filmů, na které se nezapomíná. Ale ouha, jak se nitky postupně rozplétaly, odhalovala se jejich tenkost a slabost - From Hell je totiž filmem opravdu mizerně odvyprávěným. Narativní linie nedokáže diváka popadnout a nemilosrdně ho vléci špínou Londýna 19. století až k šokujícímu rozuzlení, místo toho skáče z místa na místo bez viditelného smyslu a pevně vytyčeného záměru - tu sledujeme siluetu Jacka Rozparovače vraždícího další z partičky značně jetých prostitutek, tu sofistikovaně se tvářícího Deppa v halucinnogenním opojení opiátů, tu užvaněné policejní vyšetřování...A tohle všechno dohromady dává veliké detektivkové nic, jenž je nudnější a méně rafinované, než většina příhod Jessicy Flatcherové...Velkým WTF prvkem je neskrývaná snaha předkládat divákovi za každou cenu šokující brutalitu a krvavost, která kontrastuje s křečovitým udržováním co nejkorektnějších a vulgarit či sexuálních narážek prostých dialogů. Jakoby tvůrcům nedocházelo, že v prostředí dekadentních hampejzů zabydlených postavami rekrutovanými z řad sociálně slabých nevzdělanců by normálně sposťárny jenom lítaly.....Ani za režii a vizuál nebudu bratrům Hughesovým posílat děkovný dopis - výprava je sice celkem pěkná, ale nasvícení outdoroových scén smrdí studiem a ty křiklavé barvy a všudypřítomné páry (taktéž řádně barevné - chvíli jsem dostal pocit,že při natáčení filmu někde v blízkosti vybuchla chemička) dobrý dojem nedělají, ostatně jako zuřivý střih v halucinačních scénách. Co naplat, ač ambice jsou jistojistě vyšší, From Hell je lehce podrůměrná detektivka bez chuti, ve které dokonce ani ten Depp nepodává nijak strhující výkon a ve verzi s českým dabingem je indentita vraha (jakožto jediné tajemství, které diváka vábi k plátnu/obrazovce) prozranena po pár minutách. Tohle bolelo.(28.6.2008)

Nevim, čim to je, ale tenhle film mě nebavil. To, že je Johny vždy skvělý nepopírám, ale stejně to film nezachránilo. Možná je to i českým dabingem, díky kterému jsem hned věděl, kdo je vrah. Celkově mi ale nesedla celá atmosféra. Vše se tu tváří neuvěřitelně temně a strašidelně, ale je až moc vidět, že se to tak jen tváří. Průměrná podívaná na jedno použití. 50%(9.12.2009)

zezačátku trochu po(z)volné, nicméně velmi záhy nabírá film coby londýnský masakr listonovým nožem docela slušné obrátky a dění je najednou tolik, že člověk nestíhá valit bulvy... to vše v nádherně pochmurné atmosféře s mysteriózním nádechem pohlavních nemocí a krve lehkých žen. napětí graduje až do úchvatného konce. herecký koncert se skvělým obsazením, atd atd, zas bych tu jen plácal superlativy, což dělám u všech svých 5* hodnocení... tedy klobouk dolů před režisérským bratrským duem, precizní práce. 90%(28.1.2010)

Tento pokus o zpracování komiksu Alana Moora moc nevyšel. Režisérská dvojka Hughesových jednoduše nezapře svoji naprostou nezkušenost a nedostatek talentu a tak i když se mohou opřít o slušnou předlohu i o kvalitní herce tak nedokázali vytvořit nic jiného než pseudo temný konspirativní horor který vypadá jakoby vyhřeznul odněkud z televize a víc než že se u něj budete bát je pravděpodobné že usnete.(15.4.2007)

Legenda o Jackovi Rozparovačovi je vo väčšine prípadov záhadná a zaujímavá téma, no tu to bohužiaľ neplatí. Na druhu stranu, sme aspoň dostali nádhernú výpravu a dobovú atmosféru. Zo záhadného a zaujímavého je len tuctová kriminálka zabalená do pekného hávu 19-tého storočia s dobre hrajúcim Johny Deppom, Ianom Holmom, alebo Trevorom Jonesom. 70% - 3*(13.10.2015)

• Ian Holm

• - Neexistuje žádný důkaz, podle kterého by se jednotlivé oběti znaly. (liquido26)

• - Velmi pečlivě byla zobrazena místa, kde k vraždám došlo a také zranění jednotlivých obětí. (liquido26)

• - Scéna z galerie se natáčela v Národním muzeu v Praze. Dále pak také v Kutné hoře, konkrétně před Jezuitskou kolejí. (Sabiana)