Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (570)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Skvělá hororová krimi podívaná, napsaná podle jedné z pravděpodobnějších verzí legendy o Jacku The Ripperovi... Rozhodně netypický kladný hrdina Johny Depp je skvěle zahrán a narozdíl od jiných věcí v tomto filmu mi sedí lépe než kreslený Abberline. A to, co na ostudně malém prostoru předvádí skvělý Ian Holm lze jen těžko popsat slovy. Za vzhled některých scén bych kameramana vynesl až do nebe, tak jsou ponuré, syrové a úžasné, přesně jako v comicsu Alana Moorea (který je ovšem o poznání rozsáhlejší a propracovanější...a taky podstatně drsnější, vřele doporučuju dát za něj těch sedm set vočí;))...a soundtrack od Trevora Jonese taky není k zahození, takže výsledkem je 80% i přes to, že od Campbellovic a Mooreovic dítka jsme až na ten vizuál skutečně někde hodně jinde. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nebýt posranýho scénáře, kterej se snažil odvděčit snad každý postavě ve filmu, mohl by film být i docela dobrý. Atmosféru má. Místo, kde se děj odehrává, taky není na škodu. Herci tu dokonce hrají vcelku solidní utkání proti Jacku Rozparovači. Ještě aby ne, když v hlavní úloze jede Johnny Depp. Škoda jen, že nemá tolik prostoru, kolik by mohl mít. To by režiséři nesměli být idioti a pokazit to celý dlouhými vraždícími scénami jednotlivých kurev. Dokonce se film snaží šokovat jistými scénami, který chtějí zajít až za hranici únosnosti, ale stejně se nakonec vrátí do tý průměrný šedi, odkud vychází většina amerických historických filmů. Ještě, že se to alespoň točilo v Praze. Ta je na ztvárnění Londýna stejně nejlepší. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Johnny Depp se stává postupem času jedním z nejzajímavějších herců a téměř každý jeho nový film má divákovi co nabídnout. Z pekla není vyjímkou - skvělá atmosféra a slušný scénář, standartně výborný Depp, nádherná Grahamová a lahůdkový Coltrane - to jsou ingredience, které se v Z pekla velmi dobře míchají... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Hughesovi se svou vypravěčskou nemohoucnost snaží nahradit rychlým střihem ve vypjatých scénách a aby docílili děsivého efektu, tak nešetří pohledem na rozkuchaná těla a cákance krve. Johny Depp je hrozně mdlý, asi se při natáčení dost nudil. Vrcholem všeho je uměle naroubovaná lovestory mezi inspektorem a štětkou v podání Hether Graham. To, co z toho vzejde, ani nemá smysl komentovat. Tohle vám prostě hoši nebaštím. ()

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Komiksovou předlohu od Moorea jsem dočetl pár dní nazpět a nebál bych se ji vřadit do školních čítanek. Problém je ten, že film nemá s komiksem nic společného. Z celé adaptace zůstal jen mooreovský trademark a název. Všechno dobré z komiksu - tzn. různé způsoby, jak ho číst: jako dobový demografický popis, spekulativní fikci o konspiračních praktikách královské rodiny, mystickou knihu plnou zednářské architektonické magie nebo nezapomenutelné introspektivní pohledy do vrahovy mysli - kdosi vyškvařil a prořezal na konfekční thriller. Určitě to nastalo i kvůli Deppovi, který si jako obvykle film přisvojil, donutil nepřímo scénáristy vykuchat předlohu, sloučil v sobě několik postav z komiksu a nenechal prostor ostatním. ____ Prvotní záběr míří po vertikále odshora dolů a sleduje okna baráku. Jinými slovy sestupujeme do londýnského podzemí. Po celý čas filmu je takových záběrů, kdy kamera začíná z nadhledu (ptačí perspektivy) a končí na úrovni oči, hodně, a všechny uvozují atmosféru a dávají nám najevo, že jsme v pekle. ____ Přes skrz naskrz chaboučký pahýl předlohy doporučuji sledovat pražské exteriéry, konkrétně Národní muzeum, Strahovský klášter a špitál U Apolináře. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (29)

  • Poté, co byla nalezena Rozparovačova poslední oběť, popisuje policejní důstojník místo činu, aby mohlo být zaevidováno do protokolu jako důkaz. Jeho slova byla přesně přejata z policejní zprávy týkající se poslední vraždy. (liquido26)
  • Alan Moore, ktorý román Z Pekla napísal, bol výsledkom natoľko znechutený, že sa od filmu dištancoval a do budúcna zakázal, aby sa jeho meno objavovalo v prípadných ďalších adaptáciách jeho kníh. Všetky finančné zisky prenechal kresliarovi Eddiemu Campbellovi a v prípade adapatácie Strážcov (2009) Daveovi Gibbonsovi. (Avathar)
  • Nemocnice, ve které se chystá zákrok, který by měl dementní ženu zbavit agresivity, se nachází na Nám. Curieových 901/7, Praha 1-Staré Město. Scéna, kdy seržant Peter Godley (Robbie Coltrane) hlídkuje před policejní stanicí, kde Frederic Abberline (Johnny Depp) prohledává tajné spisy, se ve skutečnosti natáčela na Hradčanském nám. 1, Praha - Hradčany. Jde o Salmovský palác. Scéna, kdy byla Marry Kelly (Heather Graham) ukryta v Marylebone Work-House, byla natáčena v ulici Viničná 1, Praha. Scéna, kdy jdou Mary a Frederick ulicí a baví se o manželovi nebohé Ann Crook, tak ve skutečnosti je to ulice Barborská 24, kterou najdeme v Kutné Hoře. Scéna, kdy se Mary a Frederick baví v parku, se natáčela v zámeckém parku v Dobříši. Konkrétně jde o Zámek Dobříš – Francouzský park, pohled od zámku do parku. (pornogrind)

Související novinky

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)

Reklama

Reklama