Tak a máme tu zase môj obľúbený Londýn za čias viktoriánskej éry a keď k tomu prirátam Johnnyho Deppa a ešte pár chrumkavých vrážd vznikne mi Z pekla. Na tie mŕtvoly však kľudne bez ostychu mohli dať detailnejšie zábery. O "The Whitechapel Murderer" som sa zaujímala už dávnejšie a nakoniec som objavila tento film. Záver taký na zamyslenie... každý to pochopí asi inak. Tak si to teraz zosumarizujeme: viktoriánsky Londýn + detektív Depp + vraždy, ktoré dosť dobre sedeli podľa tých skutočných - koniec nebol podľa skutočnosti - občas nuda = **** (Zhliadnuté 3x)(20.4.2012)

• Niktorius

V prvních několika miutách jsem se blaženě oblizoval v domění, že sleduji stylový, atmosferický a výtečně zrealizovaný thriller; čistou depresi a mrazení v zádech ve staroanglickém balení; jeden z těch filmů, na které se nezapomíná. Ale ouha, jak se nitky postupně rozplétaly, odhalovala se jejich tenkost a slabost - From Hell je totiž filmem opravdu mizerně odvyprávěným. Narativní linie nedokáže diváka popadnout a nemilosrdně ho vléci špínou Londýna 19. století až k šokujícímu rozuzlení, místo toho skáče z místa na místo bez viditelného smyslu a pevně vytyčeného záměru - tu sledujeme siluetu Jacka Rozparovače vraždícího další z partičky značně jetých prostitutek, tu sofistikovaně se tvářícího Deppa v halucinnogenním opojení opiátů, tu užvaněné policejní vyšetřování...A tohle všechno dohromady dává veliké detektivkové nic, jenž je nudnější a méně rafinované, než většina příhod Jessicy Flatcherové...Velkým WTF prvkem je neskrývaná snaha předkládat divákovi za každou cenu šokující brutalitu a krvavost, která kontrastuje s křečovitým udržováním co nejkorektnějších a vulgarit či sexuálních narážek prostých dialogů. Jakoby tvůrcům nedocházelo, že v prostředí dekadentních hampejzů zabydlených postavami rekrutovanými z řad sociálně slabých nevzdělanců by normálně sposťárny jenom lítaly.....Ani za režii a vizuál nebudu bratrům Hughesovým posílat děkovný dopis - výprava je sice celkem pěkná, ale nasvícení outdoroových scén smrdí studiem a ty křiklavé barvy a všudypřítomné páry (taktéž řádně barevné - chvíli jsem dostal pocit,že při natáčení filmu někde v blízkosti vybuchla chemička) dobrý dojem nedělají, ostatně jako zuřivý střih v halucinačních scénách. Co naplat, ač ambice jsou jistojistě vyšší, From Hell je lehce podrůměrná detektivka bez chuti, ve které dokonce ani ten Depp nepodává nijak strhující výkon a ve verzi s českým dabingem je indentita vraha (jakožto jediné tajemství, které diváka vábi k plátnu/obrazovce) prozranena po pár minutách. Tohle bolelo.(28.6.2008)

Skvělá hororová krimi podívaná, napsaná podle jedné z pravděpodobnějších verzí legendy o Jacku The Ripperovi... Rozhodně netypický kladný hrdina Johny Depp je skvěle zahrán a narozdíl od jiných věcí v tomto filmu mi sedí lépe než kreslený Abberline. A to, co na ostudně malém prostoru předvádí skvělý Ian Holm lze jen těžko popsat slovy. Za vzhled některých scén bych kameramana vynesl až do nebe, tak jsou ponuré, syrové a úžasné, přesně jako v comicsu Alana Moorea (který je ovšem o poznání rozsáhlejší a propracovanější...a taky podstatně drsnější, vřele doporučuju dát za něj těch sedm set vočí;))...a soundtrack od Trevora Jonese taky není k zahození, takže výsledkem je 80% i přes to, že od Campbellovic a Mooreovic dítka jsme až na ten vizuál skutečně někde hodně jinde.(30.1.2003)

Bůh ho zatrať. Příšerná kamera, dějová linka jako hrudník asijské plochodrážnice a pro mě osobně docela nuda. Navíc, když od začátku vím kdo je Jack a po prvním střihu na Mary je mi jasné, že neumře… A to jsem si ještě nekoupil komiksovou předlohu od Moorea. Podle Dudkova příspěvku to ale bude jen horší, ale Z pekla asi zůstane v *** toleranci. Atmosféra je nádherně temná a absinth s cukrem a laudaniem opojný. Zas tak strašné to nebylo. Nedivím se, že u V jako Vendeta se už pro jistotu nechtěl ukazovat v závěrečných titulcích a děsím se připravovaných Watchmanů. V Anglii nejsou děvky, jen spousta ženskejch, který měly smůlu.(15.6.2008)

Nádherná vize temného Londýna je věru dokonalá, ale tím končí veškeré klady této adaptace mnohem povedenějšího komixu. Johnny Depp vypadá ve své roli docela znuděně a na plátně se pohybuje jako tělo bez duše. Kriminální linie je příliš přímočará, ač se snaží vytvářet dojem pravého opaku a dvojice režisérů nedokázala snímek uchopit pevně do svých rukou a k dotváření atmosféry strachu se pouštějí tím nejhloupějším způsobem, zmatečným střihem, filtrací obrazu a rozozstřeným zabíráním. Nejvýraznější postavou je tu bez rozhodně Ian Holm, který se role zhostil s grácií a vysloveně do ní zapadl. Co dál říct. Něco tak plytkého a zbytečně protahovaného se jen tak nevidí. Hutná předloha byla zkrácena tam kde měla zůstat za chována a scénář naopak přidal spoustu zbytečností, ba dokonce klade důraz na naprosto vedlejší dějové linie, jejž vůbec nezapadají do celkové kompozice filmu. Krom výpravy se tu nepodařilo vůbec vystihnout jeho atmosféru, a i ta bohužel přichází díky občas podivnému způsobu zabírání či osvětlení v niveč. Z pekla dokonce ani nepřínáší nový pohled na ohrané téma a vlastně se dá označit za další z mnoha naprosto zbytečných filmů. Snímek díky unylému zpracování absolutně nefunguje, přitom mohl dopadnout při lepším přustpu všech autorů mnohem lépe. [TOP 19/14 71%](27.4.2007)

• - Pravou identitou vraha sa zaoberá i "vedecká" disciplína. Ľudia, ktorí pátrajú po identite Jacka Rozparovača, sa nazývajú ripperológovia (ripperologists). (Carol Pifková)

• - Rozpočet: 35 milionů dolarů. (mahler)

• - Štáb při natáčení v tuzemsku také vybral pro svojí „angličnost“ zámek Hrádek u Nechanic, který se do dobového zasazení perfektně hodil. (DexMASTER094)