Tak a máme tu zase môj obľúbený Londýn za čias viktoriánskej éry a keď k tomu prirátam Johnnyho Deppa a ešte pár chrumkavých vrážd vznikne mi Z pekla. Na tie mŕtvoly však kľudne bez ostychu mohli dať detailnejšie zábery. O "The Whitechapel Murderer" som sa zaujímala už dávnejšie a nakoniec som objavila tento film. Záver taký na zamyslenie... každý to pochopí asi inak. Tak si to teraz zosumarizujeme: viktoriánsky Londýn + detektív Depp + vraždy, ktoré dosť dobre sedeli podľa tých skutočných - koniec nebol podľa skutočnosti - občas nuda = **** (Zhliadnuté 3x)(20.4.2012)

Skvělá hororová krimi podívaná, napsaná podle jedné z pravděpodobnějších verzí legendy o Jacku The Ripperovi... Rozhodně netypický kladný hrdina Johny Depp je skvěle zahrán a narozdíl od jiných věcí v tomto filmu mi sedí lépe než kreslený Abberline. A to, co na ostudně malém prostoru předvádí skvělý Ian Holm lze jen těžko popsat slovy. Za vzhled některých scén bych kameramana vynesl až do nebe, tak jsou ponuré, syrové a úžasné, přesně jako v comicsu Alana Moorea (který je ovšem o poznání rozsáhlejší a propracovanější...a taky podstatně drsnější, vřele doporučuju dát za něj těch sedm set vočí;))...a soundtrack od Trevora Jonese taky není k zahození, takže výsledkem je 80% i přes to, že od Campbellovic a Mooreovic dítka jsme až na ten vizuál skutečně někde hodně jinde.(30.1.2003)

• Campbell

75%? No to teda nevím já se celou dobu nudil a žasnul jak lze překopat historii. Depp se mi do role vůbec nehodil a strašně ale strašně mě sralo jak se každýmu dělalo nad mrtvolou špatně a on jedinej se do ní štoural. Na to jak se o filmu mluvilo bych čekal i nějaké lepší vraždy než jen záběr na nůž a to je vše. Navíc nevím jestli to bylo naschvál nebo ne ale Rozparovače jsem poznal okamžitě jak se objevil. Opravdu moc nechápu takovýhle hodnocení.(31.3.2012)

Miluji kriminálky z potemnělého, viktoriánského, smrdutého, špinavého a krysami "zahlceného" Londýna. Tento film mi vše toto dal. Děj filmu není ani přespříliš komplikovaný, ani "nevypočitatelný" a vlastně ani (na můj vkus) nijak extra napínavý; nic z toho však není na obtíž (snad jen některé momenty by nemusely být až tolik "polopatisticky vysvětlovací"). Za zmínku také stojí příjemně zpracovaná "milostná" linie příběhu. Herecké výkony Johnnyho Deppa, Heather Graham a dalších jsou v tomto filmu nadmíru dobré, bez přehrávání etc. Shrnuto a podtrženo: příliš neočekávejte horor, ale těšte se na výborně zpracovanou a patřičně temnou kriminálku.(23.9.2003)

Příběh nejznámějšího sériového vraha 19.století je už od základu poutavým tématem a bratrům Hughesovým se podařilo oživit tuto "legendu" svým vlastním a osobitým způsobem, který se mně osobně, jako divákovi, opravdu líbil a splnil má očekávání v mnoha směrech. Interiéry ponurých a špinavých londýnských ulic dodaly příběhu ještě více napětí a ve spojení s děsivou hudbou a s několika krvavými efekty jde o nadprůměrně natočený horor. Vedle toho je zde skvěle vybrané herecké obsazení - Depp je jako opiátový závislák správně mimo, Graham je sympatačka od pohledu (plus ty rudé vlasy), Coltrane je prostě starý dobrý Hagrid akorát bez vousů a Holm byl více než přesvědčivý. I když jsem dopředu věděl, kdo je vrahem, protože jsem už dříve viděl Jacka Rozparovače (1988), tak i přesto jsem byl mile překvapen, hlavně díky konci. Zkrátka poněkud více krvavý horor, který je kvalitní jak po herecké tak po technické stránce.(4.7.2011)

• Ian Holm

• - Filmová adaptace známého a vysoce ceněného komiksu, který byl napsán Alanem Moorem (tvůrce komiksů jako Bažináč nebo Liga výjimečných) a nakreslen Eddiem Cambellem. (Káronoš)

• - Ve filmu se nachází odkaz na další film odehrávájící se ve stejné době, a to na snímek Sloní muž (1980). Scéna odhalení Johna Merricka (Anthony Parker) je téměř totožná. Rozdílem je pouze fakt, ze ve starším filmu je scéna z pohledu samotného Merricka. (Kaston)

• - Štáb při natáčení v tuzemsku také vybral pro svojí „angličnost“ zámek Hrádek u Nechanic, který se do dobového zasazení perfektně hodil. (DexMASTER094)