Film, kterej svou slabost ve vyprávění přebíjí skvělým vizuálem a vražedně hutnou atmosférou, přičemž se dá smeknout před tím, jak celistvě a suverénně působí. Všechna ta špína, brutalita a zvrácenost v elegantním, byť dost potemnělým sherlockholmesovským kabátku je prostě nekonečně působivá. Lahůdkou je i herecký obsazení.(1.6.2019)

Nádherná vize temného Londýna je věru dokonalá, ale tím končí veškeré klady této adaptace mnohem povedenějšího komixu. Johnny Depp vypadá ve své roli docela znuděně a na plátně se pohybuje jako tělo bez duše. Kriminální linie je příliš přímočará, ač se snaží vytvářet dojem pravého opaku a dvojice režisérů nedokázala snímek uchopit pevně do svých rukou a k dotváření atmosféry strachu se pouštějí tím nejhloupějším způsobem, zmatečným střihem, filtrací obrazu a rozozstřeným zabíráním. Nejvýraznější postavou je tu bez rozhodně Ian Holm, který se role zhostil s grácií a vysloveně do ní zapadl. Co dál říct. Něco tak plytkého a zbytečně protahovaného se jen tak nevidí. Hutná předloha byla zkrácena tam kde měla zůstat za chována a scénář naopak přidal spoustu zbytečností, ba dokonce klade důraz na naprosto vedlejší dějové linie, jejž vůbec nezapadají do celkové kompozice filmu. Krom výpravy se tu nepodařilo vůbec vystihnout jeho atmosféru, a i ta bohužel přichází díky občas podivnému způsobu zabírání či osvětlení v niveč. Z pekla dokonce ani nepřínáší nový pohled na ohrané téma a vlastně se dá označit za další z mnoha naprosto zbytečných filmů. Snímek díky unylému zpracování absolutně nefunguje, přitom mohl dopadnout při lepším přustpu všech autorů mnohem lépe. [TOP 19/14 71%](27.4.2007)

Bůh ho zatrať. Příšerná kamera, dějová linka jako hrudník asijské plochodrážnice a pro mě osobně docela nuda. Navíc, když od začátku vím kdo je Jack a po prvním střihu na Mary je mi jasné, že neumře… A to jsem si ještě nekoupil komiksovou předlohu od Moorea. Podle Dudkova příspěvku to ale bude jen horší, ale Z pekla asi zůstane v *** toleranci. Atmosféra je nádherně temná a absinth s cukrem a laudaniem opojný. Zas tak strašné to nebylo. Nedivím se, že u V jako Vendeta se už pro jistotu nechtěl ukazovat v závěrečných titulcích a děsím se připravovaných Watchmanů. V Anglii nejsou děvky, jen spousta ženskejch, který měly smůlu.(15.6.2008)

Johny tentokrát jako kriminalista v Londýně v roce 1888. Éra Jacka Rozparovače. Hodnotit tento film není vůbec lehké a lituji, že nemůžeme dávat i půl hvězdičky. Ale k samotnému filmu. Film odsýpá příjemně rychle a atmosféra je vážně hutná. Herci v čele s oblíbeným Deppem hrají opravdu skvěle. Nicméně, co mě se nelíbilo, byla kamera. Nevím jestli to byl režisérův záměr, ale naprosto žádné barvy a celý film je natočen v hnědo - šedém "povlaku". Zatímco kritika patří jen kameře a drobným nedostatkům. Film je to parádní a já musím hodnotit takto. Rozhodně nejlepší ztvárnění Jacka Rozparovače. ( 68 procent )(5.6.2011)

Atmoška byla prima, herci byli prima, ovšem příběh už tak moc prima nebyl (na můj vkus moc předvídatelný). Docela (překvapivě) nudná záležitost. Nejvíce mě ale naštvalo, že jsem se vůbec nebál, což je u příběhu o slavném masovém vrahovi asi chyba. Ale kukadla má Heather Graham pěkný, to zase jo. :o)(13.9.2002)

• - Seržant Peter Godley několikrát cituje Shakespeara - dvakrát Hamleta, jednou Romea a Julii a Jindřicha V. (liquido26)

• - Ve filmu se nachází odkaz na další film odehrávájící se ve stejné době, a to na snímek Sloní muž (1980). Scéna odhalení Johna Merricka (Anthony Parker) je téměř totožná. Rozdílem je pouze fakt, ze ve starším filmu je scéna z pohledu samotného Merricka. (Kaston)

• - Spoiler: V grafickém románu A. Moora je Marta Tabram sotva zmíněna a Catherine Eddowes byla zavražděna omylem. (mahler)