Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Carol Pifková
  ****

  Tak a máme tu zase môj obľúbený Londýn za čias viktoriánskej éry a keď k tomu prirátam Johnnyho Deppa a ešte pár chrumkavých vrážd vznikne mi Z pekla. Na tie mŕtvoly však kľudne bez ostychu mohli dať detailnejšie zábery. O "The Whitechapel Murderer" som sa zaujímala už dávnejšie a nakoniec som objavila tento film. Záver taký na zamyslenie... každý to pochopí asi inak. Tak si to teraz zosumarizujeme: viktoriánsky Londýn + detektív Depp + vraždy, ktoré dosť dobre sedeli podľa tých skutočných - koniec nebol podľa skutočnosti - občas nuda = **** (Zhliadnuté 3x)(20.4.2012)

 • Niktorius
  **

  V prvních několika miutách jsem se blaženě oblizoval v domění, že sleduji stylový, atmosferický a výtečně zrealizovaný thriller; čistou depresi a mrazení v zádech ve staroanglickém balení; jeden z těch filmů, na které se nezapomíná. Ale ouha, jak se nitky postupně rozplétaly, odhalovala se jejich tenkost a slabost - From Hell je totiž filmem opravdu mizerně odvyprávěným. Narativní linie nedokáže diváka popadnout a nemilosrdně ho vléci špínou Londýna 19. století až k šokujícímu rozuzlení, místo toho skáče z místa na místo bez viditelného smyslu a pevně vytyčeného záměru - tu sledujeme siluetu Jacka Rozparovače vraždícího další z partičky značně jetých prostitutek, tu sofistikovaně se tvářícího Deppa v halucinnogenním opojení opiátů, tu užvaněné policejní vyšetřování...A tohle všechno dohromady dává veliké detektivkové nic, jenž je nudnější a méně rafinované, než většina příhod Jessicy Flatcherové...Velkým WTF prvkem je neskrývaná snaha předkládat divákovi za každou cenu šokující brutalitu a krvavost, která kontrastuje s křečovitým udržováním co nejkorektnějších a vulgarit či sexuálních narážek prostých dialogů. Jakoby tvůrcům nedocházelo, že v prostředí dekadentních hampejzů zabydlených postavami rekrutovanými z řad sociálně slabých nevzdělanců by normálně sposťárny jenom lítaly.....Ani za režii a vizuál nebudu bratrům Hughesovým posílat děkovný dopis - výprava je sice celkem pěkná, ale nasvícení outdoroových scén smrdí studiem a ty křiklavé barvy a všudypřítomné páry (taktéž řádně barevné - chvíli jsem dostal pocit,že při natáčení filmu někde v blízkosti vybuchla chemička) dobrý dojem nedělají, ostatně jako zuřivý střih v halucinačních scénách. Co naplat, ač ambice jsou jistojistě vyšší, From Hell je lehce podrůměrná detektivka bez chuti, ve které dokonce ani ten Depp nepodává nijak strhující výkon a ve verzi s českým dabingem je indentita vraha (jakožto jediné tajemství, které diváka vábi k plátnu/obrazovce) prozranena po pár minutách. Tohle bolelo.(28.6.2008)

 • Gemini
  ****

  Skvělá hororová krimi podívaná, napsaná podle jedné z pravděpodobnějších verzí legendy o Jacku The Ripperovi... Rozhodně netypický kladný hrdina Johny Depp je skvěle zahrán a narozdíl od jiných věcí v tomto filmu mi sedí lépe než kreslený Abberline. A to, co na ostudně malém prostoru předvádí skvělý Ian Holm lze jen těžko popsat slovy. Za vzhled některých scén bych kameramana vynesl až do nebe, tak jsou ponuré, syrové a úžasné, přesně jako v comicsu Alana Moorea (který je ovšem o poznání rozsáhlejší a propracovanější...a taky podstatně drsnější, vřele doporučuju dát za něj těch sedm set vočí;))...a soundtrack od Trevora Jonese taky není k zahození, takže výsledkem je 80% i přes to, že od Campbellovic a Mooreovic dítka jsme až na ten vizuál skutečně někde hodně jinde.(30.1.2003)

 • Xeelee
  ***

  Bůh ho zatrať. Příšerná kamera, dějová linka jako hrudník asijské plochodrážnice a pro mě osobně docela nuda. Navíc, když od začátku vím kdo je Jack a po prvním střihu na Mary je mi jasné, že neumře… A to jsem si ještě nekoupil komiksovou předlohu od Moorea. Podle Dudkova příspěvku to ale bude jen horší, ale Z pekla asi zůstane v *** toleranci. Atmosféra je nádherně temná a absinth s cukrem a laudaniem opojný. Zas tak strašné to nebylo. Nedivím se, že u V jako Vendeta se už pro jistotu nechtěl ukazovat v závěrečných titulcích a děsím se připravovaných Watchmanů. V Anglii nejsou děvky, jen spousta ženskejch, který měly smůlu.(15.6.2008)

 • Dudek
  ***

  Nádherná vize temného Londýna je věru dokonalá, ale tím končí veškeré klady této adaptace mnohem povedenějšího komixu. Johnny Depp vypadá ve své roli docela znuděně a na plátně se pohybuje jako tělo bez duše. Kriminální linie je příliš přímočará, ač se snaží vytvářet dojem pravého opaku a dvojice režisérů nedokázala snímek uchopit pevně do svých rukou a k dotváření atmosféry strachu se pouštějí tím nejhloupějším způsobem, zmatečným střihem, filtrací obrazu a rozozstřeným zabíráním. Nejvýraznější postavou je tu bez rozhodně Ian Holm, který se role zhostil s grácií a vysloveně do ní zapadl. Co dál říct. Něco tak plytkého a zbytečně protahovaného se jen tak nevidí. Hutná předloha byla zkrácena tam kde měla zůstat za chována a scénář naopak přidal spoustu zbytečností, ba dokonce klade důraz na naprosto vedlejší dějové linie, jejž vůbec nezapadají do celkové kompozice filmu. Krom výpravy se tu nepodařilo vůbec vystihnout jeho atmosféru, a i ta bohužel přichází díky občas podivnému způsobu zabírání či osvětlení v niveč. Z pekla dokonce ani nepřínáší nový pohled na ohrané téma a vlastně se dá označit za další z mnoha naprosto zbytečných filmů. Snímek díky unylému zpracování absolutně nefunguje, přitom mohl dopadnout při lepším přustpu všech autorů mnohem lépe. [TOP 19/14 71%](27.4.2007)

 • - Pravou identitou vraha sa zaoberá i "vedecká" disciplína. Ľudia, ktorí pátrajú po identite Jacka Rozparovača, sa nazývajú ripperológovia (ripperologists). (Carol Pifková)

 • - Rozpočet: 35 milionů dolarů. (mahler)

 • - Štáb při natáčení v tuzemsku také vybral pro svojí „angličnost“ zámek Hrádek u Nechanic, který se do dobového zasazení perfektně hodil. (DexMASTER094)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace