Miluji kriminálky z potemnělého, viktoriánského, smrdutého, špinavého a krysami "zahlceného" Londýna. Tento film mi vše toto dal. Děj filmu není ani přespříliš komplikovaný, ani "nevypočitatelný" a vlastně ani (na můj vkus) nijak extra napínavý; nic z toho však není na obtíž (snad jen některé momenty by nemusely být až tolik "polopatisticky vysvětlovací"). Za zmínku také stojí příjemně zpracovaná "milostná" linie příběhu. Herecké výkony Johnnyho Deppa, Heather Graham a dalších jsou v tomto filmu nadmíru dobré, bez přehrávání etc. Shrnuto a podtrženo: příliš neočekávejte horor, ale těšte se na výborně zpracovanou a patřičně temnou kriminálku.(23.9.2003)

Tak a máme tu zase môj obľúbený Londýn za čias viktoriánskej éry a keď k tomu prirátam Johnnyho Deppa a ešte pár chrumkavých vrážd vznikne mi Z pekla. Na tie mŕtvoly však kľudne bez ostychu mohli dať detailnejšie zábery. O "The Whitechapel Murderer" som sa zaujímala už dávnejšie a nakoniec som objavila tento film. Záver taký na zamyslenie... každý to pochopí asi inak. Tak si to teraz zosumarizujeme: viktoriánsky Londýn + detektív Depp + vraždy, ktoré dosť dobre sedeli podľa tých skutočných - koniec nebol podľa skutočnosti - občas nuda = **** (Zhliadnuté 3x)(20.4.2012)

L. P. 1888...Londýn. Křivolaké, špinavé, stísněné uličky chudinské čtvrti hemžící se rozmanitou spodinou, podomními obchodníky, trhovci, židovskými řezníky a krejčími( ti takzvaní obětní beránci)... Ty kterých se nejvíc dotýká tento příběh...kurtizány jsou upozaděny do doby, než započíná své chirurgicky přesné dílo fanatický vrah žen s nejstarším řemeslem(kuchařky to tedy nejsou). Na opačném břehu Temže(myšleno spíš obrazně), místo s širokými promenádami, vystavěné ohromujícími paláci, užívá si vysoká šlechta svého bohatství plnými doušky, hýřivým přepychem, ale taky nudící se ve svých zlatých klíckách. ;) Mnohem výše kam už oko obyčejného smrtelníka nedohlédne, bdí "prohnilá monarchie"..ukrývající svá malicherná tajemství za tlustými zdmi(všivárna od té, jíž koluje modrá toskánská krev v žilách, kruté, leč prospěšné...bodnout do vlastních řad).. "Kdo" se za vším skrývá..nitky vedou více směry, má v tom prsty banda Nicholsova, nebo snad ctnostně se prezentující Řád Svobodných Zednářů, např. jistý Sir William Gull(korektní lidumil), uznávaný lékař královské rodiny.. Podaří se rozluštit natolik nevyzpytatelně zanícenému inspektoru Abberlineovi, téměř neřešitelnou záhadu? Jo a ještě tak na okraj si neodpustím šťournout, že "všechny filmařské cesty vedou do českých luhů a hájů"( viz. záběr na cestu lemovanou sochami mířící od Sv. Barbory v Kutné Hoře)... (:- "One day men will look back and say I gave birth to the twentieth century" - Jack the Ripper(14.10.2009)

Dokonalé kulisy a celá výprava. Nádherně natočené, skvělé zahrané. Dialogy velice pestré a trefné. Johny Depp v roli, která je mu šitá na míru, už si podobné zkusil víckrát ;-) postavu hraje s přehledem a z jeho hraní vyzařuje radost. Musím říct, že nejstarší práce na světě – prostituce, nebyla v této době, v této lokalitě, vůbec žádná zábava. Stejně jako když se bere trs hroznů jako přepych.Mimochodem za pochvalu stojí určitě i výborná hudba. 8+/10*(30.8.2008)

Jen tak, že by vám to přišlo jako spoiler, tak tu brzy prozradím identitu Jacka Rozparovače. Jenom temnou a dusnou atmosférou a Johnny Deppem tenhle film vybočuje z průměru. Taky má pěknou výpravu, ale podle mě scénář prohrává na celé čáře. Podivná láskyplná odbočka inspektora mi připadala natvrdo naroubovaná a to úplně zprasené finále, kdy z Iana Holma dělají ďáblova zmocněnce, to už je opravdu moc (nemyslím, že tohle je spoiler, protože jsem znal vraha už od chvíle, kdy se tam Holm objevil poprvé). Není to dobrá detektivka, spíš další zpracování konspirační teorie, vyšetřování je odbytý a nepřesvědčivý. Je tu přemíra vedlejších postav, které nemají s dějem naprosto nic společného, dokonce se ani moc neprojeví. Snažím se tu říct, že mi tohle zpracování případu Jacka Rozparovače moc nesedlo. Mnohem radši mám tuto britskou verzi, která mi přišla o hodně reálnější a navíc i líp propracovaná a zahraná.(20.4.2007)

• Ian Holm

• - Scéna z galerie se natáčela v Národním muzeu v Praze. Dále pak také v Kutné hoře, konkrétně před Jezuitskou kolejí. (Sabiana)

• - Spoiler: V skutočnosti bola piatou uznanou kanonickou obeťou Jacka Rozparovača práve Mary Kelly (Heather Graham), ktorá vo filme prežila. (Momo_desu)

• - Název filmu odkazuje na dopis, který obdržel George Lusk, prezident civilní stráže ve Whitechapel, od neznámého muže, který se k vraždám přiznal. Místo odesilatelova jména a adresy bylo na dopise uvedeno "From Hell" (Z Pekla) a kus ledviny jedné z obětí byl přiložen. (liquido26)