Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

maty39

Jelikož jsem četl povídku od Dona A. Stuarta (pseudonym nějakého známějšího US literáta, pokud se nepletu), která má do mrtě naprosto stejný děj, tak jsem až zas tak uchvácen filmem nebyl, ale když jsem ho viděl podruhé, tak musim říct, neni to nejhorší. PS: Tak jsem si to našel a jmenoval se John Wood Campbell (1938, Who goes there - tak se jmenovala ta povídka v originále) a je uveden u filmu jako autor námětu, zemřel v roce 1971 (poprvé zfilmováno v roce 1951). Jinak ta povídka vyšla pod názvem Věc v jistém časopise se sci-fi povídkami (vycházel po revoluci). Ještě mi leží doma a popravdě radši si to přečtu, než pustim v TV. ()

kukentipla

O čem to je? Polární expedice je odříznuta od okolního světa. Nemá možnost utéct a tak se musí postavit neznámu monstru a pokusit se přežít. Co já NATO? Věc je jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl. Dokonalé triky, perfektní příběh, atmosfára neskutečně hutná, geniální hudba. Asi životní role Kurta Russela a nejlepší film Johna Carpentra. ()

stankub

Mrazivý horor z mrazivého prostředí, podtržený ještě temnou hudbou Italského skladatele Morriconneho. Ze svého žánru je to naprostá špička - 5* ()

wampire23

Uuuuf. Ešte teraz ma zamrazí ked si spomeniem ako som tento film pred rokmi videl. Carpenterova réžia je nezabudnuteľná. Kurt Russel vo svojej životnej úlohe. Takú dokonale mrazivú atmosféru si nepamätám ( možno ešte vo Votrelcovi). The Thing je naozaj povinnosťou pre všetkých milovníkov kvalitných hororov. Mimochodom podobný námet použili aj v jednej epizóde X Files s názvom "ICE". Btw. Nikdy na opustený zamrznutý ostrov :D ()

Thomm

Nikdy bych si nemyslel, že to řeknu po zhlédnutí více než 25 let starého filmu, ale... jsem nadšen. Parádní horror, který strčí s přehledem do kapsy 90% všech těch novodobých. Skvěle navozená atmosféra, nepolevující napětí, "psycho" hudba (podobná té v Halloweenu) a dokonalý závěr. V dobrém slova smyslu nechutné efekty jsou obstojné ještě teď, na svojí dobu potom přímo vynikající. Do filmu jsem byl doslova zažraný od první scény až do té poslední a jediné, co mě trochu uvolnilo a přivedlo na jiné myšlenky, byla počítačová animace, oproti které je Super Mario jako Crysis na maximální detaily. I přesto však byla působivá a mrazivá. Ano, takhle nějak si představuju kultovní horror. ()

Rilian

Viděl sem to poprvé ve 12 letech v noci a sám doma. Mohl sem se p****t. I když opakování ubralo filmu na strašidelnosti pořád se domnívám že The Thing je nejlepší horor všech dob a to minmálně co se mrazivé atmosféry týče. Prostě Kurt Russell proti šmejdu z vesmíru a to po staru. "Už víš, co tam dělali?" "Ne, skoro všechno je to Norsky." ()

memoman

Vetřelec na Antarktidě aneb jeden z nejlepších vraždících mimozemštanů v jednom z nejlepším hororů všech dob! Dokonalá atmosféra polární stanice se svým osazenstvem,v čele se zarostlým Kurtem Russellem,který jako jediný ví jak si zachovat zdravý rozum ruku v ruce s hrdinstvím. Vynikající minimalisticko-děsivá Morriconeho hudba,opravdu povedené zvukově-krvavé efekty(měnící se huskyové),a spousta dalších děsuplných scén(amputace rukou při resuscitaci,krevní zkouška). John Carpenter byl tehdy hororový guru a věděl,co jak natočit dokonalou hrůzu a děs na filmovém plátně. ()

JM87

Sakra, jaktože tahle věc není minimálně známa jako Vetřelec 1? Stejně jako v něm je málo akce, stejně jako v něm je jistá osamělá atmosfera a stejně jako v něm mě to stejně drží u obrazovky... možná dokonce víc... jasně že rozhodně víc. Respect Carpenterovi, tenhle film by si klidně zasloužil pokračování. ()

bolan

V roce 1982 byl tento snímek určitě odpuzující podívanou. K vidění tu byla krásná halda neidentifikovatelného kusu mutujícího masa, který se stále rozevíral jako květinka. Dneska už se takových filmů nebojíme a já si ho připomenu vždy na Vánoce, když kuchám kapra. Nicméně i po té době má film svoji mrazivou atmosféru tichého arktického ledu a TÉ VĚCI. Film se stal zaslouženě kultovním snímkem. ()

Furmi

Takto, The Thing ja osobne pokladám za absolútne priemerné béčko ktoré neprináša nič nového a aj keď je to staré 27 rokov tak to zrovnajte napr. s takým Kubrickovým SHINING čo bol ešte o dva roky starší film v ktorom bola naozaj neskutočná atmosféra a doslova a do písmena STRACH. The Thing je len další obyčajný, priemerný horor ktorému dávam 2** zato že to chvíľu vyzeralo na skvelý psycho thriller, ale vzápäti nato sa hneď kúzlo vytratilo a zostala len úplna obyčajná zlátanina (pozor spoiler!) o nejakej príšere z vesmíru a chlapíkoch ktorý sa ju snažia zabiť aj z vedomím že samy neprežiju a ani ich to veľmi netrápy. 45% ()

masiko

Jednoznacne nejlepsi horor. Dokonala atmosfera plynouci ne ze strachu z nejake priserky, nybrz z neznalosti a neduvery, dela Vec nadcasovym snimkem. Carpenter nam, jak uz je jeho zvykem, ukazuje a prozrazuje mene nez bychom chteli, ale presne tolik, kolik je spravne. ()

Dzarule

Film krapet ujeté... ale je úžasné sledovat skupinu lidí jak zblbnou ,když jeden z nich je ,,tvor" a oni neví který...všichni obviňují všechny a je ještě zábavnější ,když to nevíte ani ví... aspoň já sem to nevěděl. ()

Patrac999

Když se na film podívám dnes, už mi nepřipadá jako horor, ale spíše jako psychologické drama a to velice dobré drama. V době vzniku to ale musel být obrovský hit a pár lidí určitě dostalo infarkt:) ()

Gagner

Uzavřená skupina lidí, kde si nikdo nevěří a netuší, kdo je vraždící vetřelec - parádní námět. Bohužel jsem měl kvůli vysokým hodnocením přehnaná očekávání a nakonec mě nezastihla ani ona mnohými vyzvihovaná atmosféra. Možná to je tím, že jsem se na film díval ve 4 ráno a smysly jsem měl otupené. Každopádně to chce druhou projekci a snad se přikloním k lepšímu, zápletka je totiž parádní (ale podle mě naplno nevyužitá). ()

Ole92

Tak u tohodle filmu vůbec nevím jak s hodnocením. Když budu hodnotit z pohledu diváka který na to koukal v 80. a 90. letech, šedivěl bych hrůzou. Když se na to ale podívám z pohledu dnešního diváka, ani jednou jsem se za film nebál, a spíše sem se smál těm rádoby efektům. Takže nevím. Ale nakonec jsem se rozhodl hodnotil podle možností tehdejší doby a proto dávám 4 z 5 a tvůrcům skládám poklonu. ()

B_EyE

Věc jsem viděl už dávno, ale je to jeden z filmů na které se nedá jen tak zapomenout. Tísnivá atmosféra plná deprese a napětí, dobrý scénář a hlavně neotřelý nápad ... tenhle film je prostě klasika a směle se může rovnat s nejlepšími kousky žánru. ()

M1k9

Konkurence Vetřelce. Je úchvatné že (téměř) totožné pokračování bylo natočeno až v roce 2011, respektive první část. Na svou dobu to tedy byla dosti pokročilá záležitost. Námět je velmi dobrý. Výhrady bych měl k až příliš kreativnímu (hloupému) zpracování mutantů. Atmosféra mě minula obloukem a to jsem se snažil soustředit. Cením si kvality, ale přece jenom nové filmy jsou většinou lepší. 3/10 ()

kamil.i

Vec tak trochu balansuje na hrane dvoch žánrov strachu a napätia. Chvíľu je to thriller o podozrievaní a selektovaní podozrivého vo vlastných radoch. Vzápätí prichádza horor v podobe jedinečného gore festivalu spočívajúceho v prejavení sa vlastností Veci a jej následnej exekutíve zo strany Kurta Russela. Vynikajúci film ťažiaci zo skvelého nápadu a neobvyklého prostredia. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)