Velká Británie / USA, 1996, 101 min

• Olík

Zpočátku celkem příjemná rodinná odreágovačka s jistou dávkou napětí a lookem starého dobrého Skotska. Sice trochu rozpačité a chudší co se týče zpracování, ale jisté kouzlo tomu nešlo upřít. Bohužel klasický nešvar v podobě kopírování recyklovaných šablon opět nezůstal ladem. Nessy žije, kamarádí se s malou holčičkou, Danson se zaláskuje dle hesla "co se škádlívá, to se rádo mívá".......lehká devalvace počátečního dojmu.(11.1.2016)

• pakobylka

Plané dílko, které stěží obstojí i jako nenáročná rodinná podívaná. Neboť zbůhdarma, kvůli vlastní pohodlnosti nechává protéct mezi prsty vcelku zajímavý nápad: Zvláštní vztah dítěte a "vodního koníka" - a jeho následná konfrontace s vnějším materialistickým světem jako námět pro další z mnoha vyprávění o Lochnesské příšeře vůbec nejsou od věci. Nicméně vlastní provedení nepřináší nic, co by stálo za větší pozornost či za rozsáhlejší komentář.(11.3.2019)

Pohodový televizní film, plný krásné skotské přírody a typického britského sychravého počasí. Někde na pomezí žánrů dobrodružno - romanticko - fantasy - rodinného drama se plácající jednohubka, která určitě neurazí. Pár známých tváří, příjemná atmosféra, ale hlavně vévodící úžasná tamní krajina jsou stavební kameny tohoto, jinak nenápadného kousku. Pro sobotní podvečer ke kávě jako ušitý.(24.2.2018)

Nezjistil jsem si před shlédnutím obsah filmu a tak dle názvu očekával boj pravěké nestvůry s americkými turisty, krev stříkající nalevo i napravo, údy létající nahoru i dolu, vyhřezlé- ...a dostal jsem vlastně hodně nenáročnou romanticko-rodinnou podívanou s Tedem Dansonem + nějaké to napětí v pár scénách k tomu. Lochneska zde hraje spíš druhé až třetí housle a kdyby se děj odehrával třeba na Lipně a film se jmenoval Lipno Ness, vyšlo by to asi nastejno.(15.3.2019)

„Zabudnite na to. Ostatní už zabudli.“ Starnúci, plešivejúci a skrachovaný vedec (Ted Danson - ŽIAR TELA, MADE IN AMERICA, nostalgický sitkom „Na zdravie“) prichádza na hmlisté brehy škótskeho jazera Loch Ness, aby s najšpičkovejšou technikou a mladým zapáleným pomocníkom-rojkom (James Frain) definitívne vypátral, či Nessie existuje alebo je výplodom rozprávkarov a miestnych obyvateľov, ktorí si legendu vymysleli kvôli turistickému ruchu. S heslom „nájdeme len to, čo nájsť chceme“, je od začiatku presvedčený dokázať, že nič neexistuje a vrátiť sa do USA platiť alimenty a iné podlžnosti. Prostredníctvom ubytovania v malebnom penzióne sa však zamiluje do pôvabne inteligentnej Joeyi Richardsonovej (hraných 101 DALMATÍNCOV) a možno zistí, ako to je s Nessie v skutočnosti. K tomu parádna výprava, skvelá atmosféra, bezkonkurenčný Ian Holm (VOTRELEC) ako „strážca jazera“ v krásnej záverečnej scénke v autobuse a možno jeden z mojich najobľúbenejších koncov s pesničkou Roda Stewarta.(3.1.2009)