Wu Chang (Byron Mann), kriminálnik z Hong Kongu, sa presídlil do Čínskej štvrti v L.A., kde by rád rozbehol obchod s drogami. Jeho presvedčovacie metódy sú brutálne, ale veľmi úspešné. Ak sa mu niekto postaví do cesty, pohrajú sa s ním jeho nohsledovia. Avšak na obzore sú nepríjemnosti: v pätách má neľútostného prenasledovateľa. Inšpektor hongkonskej polície a majster bojových umení v jednej osobe, Charles Prince (Gary Daniels), to všetko berie dosť osobne, Chang mu totiž kedysi zabil brata. S pomocou tunajšieho detektíva LAPD Jima Jensena (Ken McLeod) a očarujúcej Diany Tang (Susan Byun) vyhlási Prince triáde krvavú vojnu, ktorú si bude Chinatown ešte dlho pamätať. (beso74)

sniper18

Je to úplne priemerný akčný film s Gary Danielsom. Má celkom dobrý príbeh o policajtovi z Hong Kongu, ktorý pricestuje do Los Angeles, aby prevzal vplyvného zločinca, po ktorom už dlho ide a odviezol ho späť do Hong Kongu, ale polícii unikne a tak sa musí policajt spojiť so svojim miestnym kolegom, aby ho dostali. Spracovanie ma ale moc nezaujalo, je to presne ten typ filmu, na ktorý sa dá celý čas bez problémov pozerať, za čo môže aj prijateľná dĺžka, ale dejovo tu nie je vôbec o čo stáť, chémia medzi hlavným duom nefunguje, viac ma bavil hlavný hrdina pri samostatnej práci, moc nezaujmú ani väčšie aktivity hlavného záporáka a k tomu je tu ešte aj nejaká tá romantika, ale v optimálnom množstve a aj prevedení, takže filmu neškodí. Akcie je tu pomerne dosť a nie je zlá, ale mohla byť aj lepšia. Tvoria ju hlavne súboje, ktoré majú celkom slušnú choreografiu a na Garyho Danielsa sa vždy rád pozriem, občas poteší nejakým zaujímavým chvatom, ale sklamalo ma ich prevedenie, sú natočené tak klasicky americky neohrabane, sú síce plne prehľadné, ale strih, uhly kamery a aj celkový vizuál je určite sklamaním a navyše sú aj dosť jednotvárne, väčšina súbojov pôsobí až na menšie odchýlky rovnako, za čo môže aj to, že takmer všetky sú proti jednému protivníkovi a chýbali mi aj zaujímavejšie ukončenia, až na dve, tri výnimky je vždy protivník porazený a nechaný na zemi miesto nejakého efektívneho zneškodnenia, či už zlomením väzov, vyhodením z okna, alebo niečo podobné. Prestrelky nestoja za nič, jediné šťastie, že ich je málo, lebo horšie by som hľadal len ťažko a tých pár doplnkov už ani nestojí za pozornosť. Herecké obsadenie nie je zlé, najviac samozrejme poteší Gary Daniels, nesklame ani hlavný záporák Byron Mann a postava číňanky, ale zvyšok nestojí za nič a to obzvlášť nový partner hlavného hrdiny. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak mimo akcie je to v rámci svojej kategórie bez väčších problémov, bežný štandard, ale v akcii som mal pocit, ako keby nevedeli, ako to majú natočiť, hlavne tie prestrelky sú podané až smiešne. Na ten slabší priemer to stačí, nenudil som sa, Gary Daniels ma stále baví a aj na tie súboje sa celkom dobre pozerá, aj keď sa z toho dalo získať aj viac, ale druhý krát si to už nepozriem. 54% ()

Wacoslav1

Gary daniels v obvykle znicujici forme dej sice moc nedava smysl ale k certu s tim koho to zajima akcni film ma bejt o akci a tento to beze zbytku splnuje jako Garyho fanousek nepujdu pod ctyri film z doby kdy holt jeste vedeli jak na to ()

SeBig odpad!

Nechápu jak si někdo vůbec mohl dovolit v 94 dát takovouhle otřesnou saxofonickou hudbu, co zní jak z špatnýho porna osmdesátek..tohle uplně nesnášim a s tim filmem to prostě mrdá. Ukrutně nezabavná nuda..Daniels proti nějaký Čínský mafii. Předvádí tam jen pár slušných výkopů a to je asi tak vše, co bych na tomhle nudným hovně pochválil. Vůbec mě to nezajímalo. ()

Lacike

Zaciatok ma dost nadchol. Slusne nacrtnuta zapletka, solidne bitky, drave tempo. Proste to vyzeralo na perfektne videobecko jak zo starych dobrych cias. Lenze potom sa to tvorcom nejak rozpadlo pod rukami. Tempo vyrazne spomalilo. Slusny namet nepodporil kvaltny scenar. Postavy viedli zbytocne zdlhave dialogy v scenach ktore nikam neposuvali dej. Gradacia minimalna. Vlastne to miestami ani nedava zmysel. Od totalnej nudy to obcas zachranila nejaka ta bitka. Sklamalo ma aj to, ze tu su len dve male vybuchy aut, co je pre producentske duo Pepin/Merhi vyrazny podpriemer. Nastastie v druhej polovici sa tempo znova zrychlilo vdaka väcsiemu mnozstvu bitiek, ale rozpacity pocit z nevyuziteho potencialu vo mne ostal do konca filmu. Bitky maju nadpriemernu choreografiu. Mali ich na starosti americky aziati. Takze na HK spicku plnu samovrazednych kaskaderskych kuskov nemaju, ale ani nie su tak staticke a jednoduche ako americke bitke. Proste nieco medzi tym. Fakt skoda, ze nadpriemerne bitky neboli podporene dobrym pribehom. Mohol to byt jeden z naj filmov Garyho Danielsa. Takto z toho vznikol sedivy priemer, ktory vynika len dobrymi bitkami. Takze vysledkom je film na jedno pozretie, ale najskor len pre fanusikov Garyho Danielsa. 5/10. V dabingu povedia nazov: Smrtelný terč. ()

Martin741

Slusny dobre odsypajuci film, kde nie je dolezita dejova linia, ale skor vybuchy, rvacky, prestrelky ... este par revucich motorov a chcelo by to aj pach spalenych pneumatik a pokrcenych plechov - vyskocil bych hned ja na 4 spunty : 63 % ()

raduna01

Na VHS jako SMRTÍCÍ TERČ. Hongkongský policista Charles Prince (Gary Daniels) přijíždí do Los Angeles, aby přivedl zpět známého čínského gangstera Triády Changa (Byron Mann). Ten však uniká. S pomocí detektiva Jim Jensona (Kim McLeod) a krásné Pai Gow (Susan Byun) se jej snaží dopadnout a dopravit zpět do Hongkongu. Režie: Charla Driver. ()