Upíři

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Horor / Akční / Thriller

USA, 1998, 108 min (Director's cut: 104 min)

• MrPierc

Začátek filmu je tak našlápnutý a protože Carpentera přímo hltám, moc jsem se těšil. Film je ale nudný, déčkovitý a bez nějakého vyčnívajícího nápadu. Scénář jako od studenta 1. ročníku filmové školy. James Woods přehrával tak okatě, že mu asi raději nasadili brýle. Hrozná podívaná. Carpenter do toho nedal nic ze svého proslaveného umu béčkovitého, ale originálního režiséra.(10.1.2011)

Nieje to síce najlepší Carpenterov film, (chýba mi tu jeho typická hustá atmosféra)ale svojim obsahom určite zaujal. Woodsovi táto rola sadla ako riť na šerbel a kupodivu mu dobre sekundoval aj Daniel Baldwin. Rozhodoval som sa medzi 3-4 hviezdami, ale keďže som videl naozaj viac lepších filmov o upíroch tak sa prikláňam k menšiemu hodnoteniu.(24.8.2010)

• skretik

Hm, ja neviem... je to také 2-... Príbeh nič-moc, hudba tiež nič-moc, pár pekných blbostí, komparz občas znudený a nehrá verne a čo môžete fakt očakávať, tak že každé 3. slovo je fuc*, fuc*ing, fuc*ed... a v druhej polovici filmu sa pridá ešte shi*... takže ak chcete bzť drsný lovec upírov, tak musíte používať tieto slová asi v každej vete minimálne 3x :D(27.11.2010)

Vatikán má pod svými křídly skupinu lidí, která vyhledává a likviduje upírská hnízda. Věřte, že katolická církev má k tomu velký důvod. Klidně můžu říct, že má máslo na hlavě, protože si jednoho upíra nezáměrně ve 14. století sama stvořila. Byl to první upír Jan Válek, pražský kněz. Takže se ve filmu nedočkáme žádného odkazu na Transylvánii a hraběte Drákulu. Carpenter vlastně vytvořil novou upírskou mytologii.(30.10.2009)

• tron

To lepšie, čo Carpenter nakrútil v 90. rokoch. Ak porovnávame s MESTOM PREKLIATYCH, nie sú UPÍRI už takí fádni a ak to porovnáme so ŠIALENSTVOM, aspoň sa na nič nehrajú (o NEVIDITEĽNOM NA ÚTEKU radšej ani nehovoriac). Oproti kultom, aké kedysi robil (HMLA, VLÁDCA TEMNOT), je to urážka vkusu jeho fanúšikov (môjho určite), no na strane druhej, jeho nasledujúci DUCHOVIA MARSU dokázali, že sa dá klesnúť ešte oveľa hlbšie. Takže problém UPÍROV nie je ani tak v tom, že sú len solídnym béčkom s malým rozpočtom (čo je u tohto režiséra samozrejmosť, hoci v takej VECI to bilo do očí menej), ale že mohli byť niečím viac. Dosť tomu dáva James Woods (bohvie, ako ho Carpenter na takúto kravinu prehovoril) v sviežo kladnej úlohe. O jeho kolegoch sa už toľká chvála spievať nedá, parťák Daniel z prekliateho hereckého klanu Baldwinovcov je na tom paradoxne ešte najlepšie. Podstatne horšie je na tom prostitútka a ústredný nudný zlosyn, akčné scény slabé (malý rozpočet sa v horore utajiť dá, nie však v AKČNOM horore), masky neveľmi pôsobivé, gore nudné... a asi musí byť divák hororovo naivní, aby sa u tohto "seriózne" bál tak, ako kedysi pri prvom HALLOWEENE. Viac v mojej (užívateľom „movie" do češtiny preloženej) recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/89/(30.10.2004)

• - Pôvodne mal film režírovať Russell Mulcahy a hlavnú úlohu stvárniť Dolph Lundgren. Tí nakoniec spolu natočili snímku Pohyblivý terč (1996). (beso74)

• - Film získal čtyři ceny Saturn od Akademie sci-fi, fantasy a horrorů v USA. Cenu pro nejlepšího herce si odnesl James Woods, cenu pro nejlepší herečku Sheryl Lee, Robert Kurtzman, Gregory Nicotero a Howard Berger za nejlepší make-up a John Carpenter za nejlepší film. (Terva)

• - V tomto filme sa John Carpenter chcel vzdialiť tradičnej predstave gotických upírov, ktorí rozjímajú v samote o "existenčnej prázdnote". Chcel vytvoriť predstavu upírov ako divochov, ktorí sú zaneprázdnení hlavne trhaním ľudí na kusy. (misterz)