Upíři

• Austrálie

• Irsko

• Kanada

Horor / Akční / Thriller

USA, 1998, 108 min (Director's cut: 104 min)

• MM_Ramone

Pre mňa osobne sú "Vampires" najhorším filmom, inak môjho obľúbeného režiséra Johna Carpentera. Nebol som spokojný zo scenárom, ani spracovaním, ale najviac mi vadilo herecké obsadenie. James Woods sa na stvárnenie zabijaka upírov vôbec nehodí. Skazil celý film. Preborník béčkových filmov Thomas Ian Griffith, v úlohe vampíra so sedláckym menom Jano Valek, je tiež hodne nepresvedčivý. Tento vamp-horror sa mi nepáčil. **(11.2.2008)

Devadesátá léta, nejzapadlejší zapadákov v Novém Mexiku, Jericho za opasek, natáhnout kuši, volume up, lens filters on... lov upírů začíná. Drsný upírobíjec James Woods, který v roli lovce upírů neskutečně váli, se spolu se svým kolegou-sympaťákem, pokousanou holkou z motelu a knězem pod taktovkou Mistra, za zvuků drsných kytarových rifů vydává po stopách prvního (českého!) upíra, aby mu zabránil stát se superupírem. No nezní to úžasně? Vampires mám rád už odmala a je to rozhodně jeden z nejlepších upírských filmů! Carpenter natočil skvělý, svižný, černohumorný akční film. Kdyby to byl blockbuster (s teen upíry), mohlo z toho být rozsáhlé univerzum obsahájící sequely, spin-offy, komiksy či videohry. Díkybohu je to béčková blbinka, kterou si Carpenter očividně natočil jen tak pro radost.(12.5.2012)

Od těch 90. let to Carpenterovi moc nešlape. Snad jen Šílenství a Útěk z LA ještě mají úroveň předchozích filmů, ale všechno ostatní jsou jen takové nedotažené věci bez původní atmosféry. Upíři jsou mírně nad tento průměr, ale také jim chybí něco víc, co by si člověk zapamatoval jako u Věci, Oni žijí, Mlhy a dalších.(16.3.2012)

Neni to špatná, ale ani žádná převratná upířina, trošku tomu chybí nějakej zajímavej nápad, všechno je už nějaký takový ohraný a nedokáže to výrazně zaujmout, ovšem James Woods je skvěle drsnej, Daniel Baldwin nevadí a co je hlavní, pan velkej super upír neni vyloženě trapnej, očas zapůsobí vcelku nebezpečně a porcuje tam ty lidi zajímavě, mimoto celkově to lovení upírů je zábavný(18.10.2008)

Carpenter rezignoval na temnotu a napätie a vybral sa splatterovým smerom rockovej hudby, drsnej akcie a frajerských hlášok. Na jednu stranu ma sklamal (pretože v jeho podaní zbožňujem práve to, na čo rezignoval), ale na druhú ma s týmto úletom pobavil rozhodne viacej, než s jeho VILLAGE OF THE DAMNED. K tomu, aby však vystúpili VAMPIRES z šedého priemeru podobných upírskych filmov, by museli ponúknuť aj niečo viac, než len rozlietanú kameru so zopár peknými filtrami (snímka sa odohráva v nejakej buší). Na to treba napríklad trochu umnejšie a citlivejšie skĺbiť černohumornú a hororovú rovinu. A v tomto bode zase stroskotáva Carpenterova režia. Síce nie úplne katastrofálne, ale nie dosť na to, aby sa vyrovnala tomu najlepšiemu od neho.(4.6.2002)

• - Jediný film natočený v 90-tych rokoch, ktorý priniesol Johnovi Carpenterovi finančný úspech. (beso74)

• - Režisér Frank Darabont se zde objeví v cameo roli muže, kterému hlavní postavy u pumpy ukradnou auto. (Corpsegrinder)

• - Film je natočen na motiv knihy "Vampire$" od Johna Steakleyho. (Mr.Bulanek)