Upíři

• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Horor / Akční / Thriller

USA, 1998, 108 min (Director's cut: 104 min)

Určitě jeden z nejlepších filmů s upíry , které jsem viděl. Pokud od toho čekáte další atmosférický kousek Carpentera, nejspíš budete zklamaní, ale jako upíři akční béčko funguje dokonale. Zápletka není světoborná, ale vytvořená mytologie kolem mě bavila a i když jsem závěr čekal více našlápaný, pořád šlo o slušně zvládnutou práci. Drsňák Woods sype jednu hlášku za druhou, ostatní postavy výborně sekundují a ústřední záporák je jeden z nejlépe ztvárněných upírů vůbec. Motelová scéna, vylézající upíři v poušti, masky, akce, to vše mi nějakou dobu utkví v paměti. Velká spokojenost.......8/10(23.2.2017)

Strejda Carpenter ve svém typickém béčkovitém cáru pytloviny, který mu jednoduše ladí k očím. Mé psychopatické já jako obvykle lačnilo po přídavku šťavnatých brutalitek, ale s ohledem na fakt, že ti konzervativní przniči koťátek udílející rating mávali tvůrcům před ksichtem NC-17kou, se poměrné cudnosti finálního sestřihu nedivím. Na druhou stranu jsem měl tu čest sledovat UNCUT verzi, takže... Ále... Srát na to. Upíři jsou zkrátka bezvadná béčková konina a to ta nejkoňovitější. Dávka hypernásilí by mohla být trojnásobná, scénář o nějakých 60 bodů IQ inteligentnější a hérectvo by mohlo ubrat ze své hysteričnosti. Ale na druhou stranu je taková koňská koňovina přesně ten druh pozitivní jiskry v divákově rohovce, která dává tomu celoživotnímu byrokratickému otročení smysl. Nic člověka nenaplní jako pořádné koňské béčko. Slabší byť zasloužené čtyři hvězdy.(23.12.2013)

• MrPierc

Začátek filmu je tak našlápnutý a protože Carpentera přímo hltám, moc jsem se těšil. Film je ale nudný, déčkovitý a bez nějakého vyčnívajícího nápadu. Scénář jako od studenta 1. ročníku filmové školy. James Woods přehrával tak okatě, že mu asi raději nasadili brýle. Hrozná podívaná. Carpenter do toho nedal nic ze svého proslaveného umu béčkovitého, ale originálního režiséra.(10.1.2011)

Upírská řezničina, ve které se proti partě amerických hochů vedených Jamese Woodsem postaví Jenda Válek, upír z Čech. Carpenter se vybodl na svůj tradiční rukopis a pojal to tak trošku rodriguezovsky, což se ukázalo jako trefa do černého. Je jen škoda hlavního záporáka, který ve mě spíš než strach vyvolával salvy smíchu, ale vzhledem k tomu, že tenhle zubatec byl "náš", vzal jsem ho na milost. :D 70%(31.3.2012)

• zlabus

Snad poprvé jsem viděl film, který jde soustavně každou minutou kvalitativně níž a níž. První minuty Vampires jsou více než stylové (příjezd k "hnízdu") a člověk se těší na podařené béčko, bohužel pak přijde samotný střet s upíry a sestupná tendence se až do konce už nezastaví. Vše pak vyvrcholí v absolutně stupidním finále a naprosto nesmyslném dovětku s Danielem Baldwinem. Carpentera mám doopravdy rád, ale posledních 25 let už je jeho tvorba jen bída a smutek (čest výjimce v podobě In Mouth of Madness). Snad jediný opravdový a zásadní klad vidím v odhaleném pozadí Sheryl Lee, a to je dost málo. 40%(6.10.2013)

• - James Woods měl od Carpentera povolenou improvizaci, kterou dle režisérových slov hojně využíval. (Terva)

• - V tomto filme sa John Carpenter chcel vzdialiť tradičnej predstave gotických upírov, ktorí rozjímajú v samote o "existenčnej prázdnote". Chcel vytvoriť predstavu upírov ako divochov, ktorí sú zaneprázdnení hlavne trhaním ľudí na kusy. (misterz)

• - Jack Crow (James Woods) má ve filmu zbraň Jericho 941 R ráže 9x19mm. (dc125)