Chrám Rudého lotusu

• Česko Chrám Rudé Lilie (více)

Příběh vypráví o tom, jak se během dynastie Sung chrám Shaolin dostal pod kontrolu těch, kteří si přáli, aby převzali čínskou vládu. Když je však neznámým pachatelem unesen samotný princ, musí se mladá Ling (Judy Lee) pokusit ho okamžitě najít. Ling se proto vydává na nebezpečnou cestu plnou lstí, intrik a banditů. (Epistemolog)

kitano

Jeden z mnoha filmov zalozenych na cinskej legende o tom, ako sa niekolko zloduchov ukrilo prezlecenych za mnichov v chrame Red Lotus, aby zakrili svoj umysel zavrazdit mladeho princa. Hlavnym problemom tohto kusku je obrovske mnozstvo postav, ktore prichadzaju, odchadzaju a zomieraju, z coho vznika jeden velky, neprehladny gulas. Akcie je dost, avsak choreograficky sa jedna o taky horsi priemer. Chaba choreografia vsak celkom zanika v scenach kde je naraz aj viac ako 10 bojovnikov (takych je tu dost), taktiez zaujmu niektore zaujimave zbrane (mnisy bojujuci s mohutnymi kovovymi zvonmi pripevnenymi na retazi), ci hadam 10 rocny prcek rozdavajuci si si to s mnohonasobnou presilou. Dockal som sa dokonca aj fantasy v podobe obrovskeho orla, ktory podobne ako v Panovi prstenov sluzil ako vypomoc a dopravny prostriedok :). Tak ci tak, akcia, podobne ako cely film, nieje ziadna extra trieda. Da sa to vsak bez problemov stravit. (5/10). ()