Městečko prokletých

Mesto prekliatych

Horor / Sci-Fi

USA, 1995, 99 min

• POMO

Carpenter klasickú látku pomodernil a skomerčnil – iskrenie z očí detí vyzerá viacej sexy (made by ILM), čiernobiely obraz nahradila pestrofarebnosť prostredia mestečka i kostýmov protagonistov a vo filme sa blisne široká plejáda hviezd. Lenže ani to nestačilo. Pretože hoci sa to všetko snažil Carpenter obaliť do rúcha tajuplnosti a temnoty (viz. jeho vlastná, tradične temná hudba), výsledok načisto postráda atmosféru originálu a film paradoxne zlyháva práve na chabej réžii (scenár je OK). Akoby Carpenter sám bol počas jeho nakrúcania zhypnotizovaný jedným z detí. Za pozornosť stojí snáď len pre Star Wars fandov, ktorí by chceli vidieť Marka Hamilla v nevďačnej roli krpatého, neurotického farára.(27.5.2002)

• Isherwood

Neurážlivá adaptace Wyndhamovy klasiky, která spíše trpí na lehce vyměknutého Carpentera, jemuž jakoby došly všechny bizarní nápady likvidace lidí, což je docela škoda, protože látka to pro něj byla ideální. Člověk se sice nenudí, ale za pár dní pokojně zapomene.(5.3.2009)

John Carpenter si téma dětí, počatých při "výpadku" vědomí většiny z městečka, příjemně užil. Atmosféra není celou dobu ideální, ale po většinu času bohatě stačí a divák je ve správný čas (večer:)) dostatečně připoután k obrazu a tématu. Konec je vcelku průhledný a filmu chybí výrazný moment, který by tomu dodal potřebnou třešničku na dortu, ale jinak dobře odvedená práce.(4.4.2010)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $9,418,365Tržby Celosvetovo $9,900,000(30.4.2010)

• Renton

Scénář: David Himmelstein .. Na tento film jsem se díval jen proto, že jsem opravdu jen před pár dny v jedné epizodě Simpsonovi viděl nějaké podivné a stejné blond děti, které měly svítící oči a ovládaly a trápily tak svoje okolí... Jinak ale docela slabota. Celková, jak se na "béčko horor" sluší. John Carpenter si tyhle ujeté snímky prostě/přesto užívá.(22.5.2005)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $9,418,365(24.1.2007)

• tron

Fuj to bolo. S heslom „najväčšiu slávu mám za sebou“ nakrútil John Carpenter neobyčajne lacným (finančne) a nepresvedčivým (všetko ostatné) dojmom pôsobiaci sci-fi horor. Ak bol celkový zastaralý vzhľad schválnosťou, nechápem tomu. Fakt to vyzerá ako sci-fi z 50. rokov, ale nie v dobrom, ale v zlom. Podľa mňa to ale zámer nebol; išlo proste len o to, že Carpenter je odpísaný a už nemá nič spoločné s majstrom, ktorý kedysi sekal kulty HALLOWEEN, HMLA a VLÁDCA TEMNÔT. Dávam až 40%, hoci sám neviem za čo vlastne, pretože zlovestná (ani žiadna iná) atmosféra v tomto mizernom filme neexistuje, scenár je plný pod-žánrových klišé a čo sa týka hereckých výkonov (Mark Hamill! Kirstie Alley! Linda Kozlowski! Christopher Reeve!) a záverečného "latexového bábätka", tak bez komentára. Radšej.(1.12.2006)

Jako horor mi to teda rozhodne neprislo, ale zajimavej film pro pobaveni to je urcite.(1.2.2005)

• Boss321

Hodně "béčkový" horor, u kterého absolutně nepochopím, jak ho mohl režírovat John Carpenter, autor takové geniality jako Věc. A už vůbec nechápu jak se k hlavním rolím mohli propůjčit Christopher Reeve a Kirstie Alley.(26.9.2009)

• Faidra

Když se kdysi moje matka zmínila, že při pobytu v porodnici, kde jsem přišla na svět, měla s sebou na ukrácení času sbírku povídek Roalda Dahla včetně dílka Geneze a katastrofa (modří vědí), což způsobilo, že novorozeňata sledovala s notnou dávkou nedůvěry, vedlo to k diskusi delší než tohle souvětí a sestavování seznamu literatury a filmů nevhodných pro budoucí a novopečené matky. Adaptace Wyndhamova příběhu o kukačkách nasazených do rodin v Midwichi se tam nedostala, protože děsivé nám přišlo leda její zpracování a blbost těch minialbínů, kteří se vylíhli v místě pobytu Supermana a Luka Skywalkera. Možná by ten pravý horor nastávajícího rodičovství nejen pro matku, ale i pro okolí líp zprostředkoval můj manžel, který tuhle, když jsem mu volala do práce, zvedl telefon se slovy: "Hele, zlato, zkrátíme to. Jestli chceš koupit paprikový čipsy a čokoládovou zmrzlinu, zmáčkni jedničku. Jestli chceš brečet, že už se do ničeho nevejdeš a vypadáš jako tlustší teta Moby Dicka, zmáčkni dvojku. Jestli potřebuješ koupit olej a namasírovat kotníky, zmáčkni trojku. Jestli mě potřebuješ seřvat a něco po mně hodit, až přijedu, zmáčkni čtyřku. Jestli potřebuješ utěšit, protože jsi právě viděla strašně dojemnou reklamu s medvídětem, zmáčkni pětku."(2.11.2011)

• Jossie

Zajímavý námět, slušný příběh a přesto velice špatně natočený film. Nepřesvědčivé herecké výkony, děti působí nesmírně uměle, děj je rozvleklý a celé to působí velice ploše. Film, u kterého se těšíte, až skončí. Jediné, co mě potěšilo, byla malá úloha Marka Hamilla, kterého jsem od Star Wars neviděla v ničem hrát.(2.7.2005)

Celkem nuda, neni tam nic co by tam nějak zvlášť zaujalo, v podstatě jsem ani nebyl napnutej a tom že bych se u tohohle bál jsem si musel jenom nechat zdát, jediný co je na tomhle obstojný jsou výkony těch dětí, který se furt tvářej dost divně, ale docela to sedělo, ale to je dost málo a aby to byla aspoň vyvražďovačka, tak by to muselo mít daleko víc napaditých zabití a občas třeba něco vtiépnýho, ale toho se tady taky nedá dočkat. Na to že tam hrajou slušný herecký hvězdy to je slabý, ale jinak průměrný(22.5.2005)

• Djoker

Čekal jsem velký průser, ale to, že si Carpenter vystačí s dětmi, kterým svítí oči a gumovým ufonem, mě naprosto uzemnilo. Bez atmosféry, bez myšlenky, bez překvapení, bez cíle. Ukázková ztráta času, která jen umocnila mé znechucení tímto žánrem.(30.4.2011)

• choze

Uondaný remake stejnojmenného filmu ze šedesátého roku (který byl tehdy obligátně vykládán jako metafora komunistického nebezpečí) podle novely Johna Wyndhama. Knihu ani originál jsem bohužel nečetl, takže nemůžu srovnávat, ale sám o sobě je nový film dost slabý. Začátek upomene na Carpenterovu MLHU (mimochodem jde o tutéž lokaci), kdy se Zlo plíživě vkrádá do amerického městečka, jen tentokrát nemá podobu mlhy, ale šepotu a neděje se tak v noci, ale ve dne. Konec je pak klasicky carpenterovský, tj. akční (tradiční velký výbuch) a otevřený a taky uspěchaný a aspoň pro mě nepříliš uspokojivý. Děj mezitím je roztahaný a bez překvapení, děti nastupují poměrně pozdě a strhávají film k tupé vyvražďovce, ovšem plné příjemně nepříjemných scének (uvařená ruka, oční prohlídka...). Carpenterova sebevykrádající hudba není špatná, ale není tak zapamatovatelná jako u jeho předchozích titulů. Zvláštní je obsazení řady známých nehororových herců, toho času v těžkém zapomnění, byť Mark Hamill moc místa nedostane a nějak nevím, co si mám myslet o veskrze zbytečném štěku Michaela Parého. Každopádně Reeve tu pár humanistickými výroky připomene svého Supermana, na což tvůrci hned na začátku udělají i jeden vtípek. Bohužel šlo o jeho poslední film před nehodou, po níž ochrnul.(2.4.2009)

• xxmartinxx

Čím explicitnější je tato verze, tím víc docením minimalismus originálu. Zatímco v něm dítě složilo své jméno z kostek a závěr byl přenechán na divákovi, zde si v té samé scéně musí kostek někdo všimnout a nahlas okomentovat, jak je to divné, aby hloupé publikum pochopilo, že na tom není něco v pořádku. V barvě vypadají navíc bělovlasé děti spíš směšně a jejich digitální tyrkysové diody místo očí opět spíš rozesmávají než děsí. Opuštění autoritativního hlasu a jeho nahrazení klasickým dětským žvatláním je další omyl. Kdyby šlo o původní námět, byl bych smířlivější. Ostatně originál je taky silnější víc v tom, o čem je, než jak o tom je. Naštěstí na úrovni kvalitní rutiny a ne tohohle spatlaného ničeho. Zde všechno kvalitní je doslovný přepis a všechny posuny jsou k horšímu. Například nechápu, proč Carpenter potřeboval dvakrát víc postav, když teď dochází jedině k rozmělňování a v jednom případě i k rozbití celého příběhu (rozdělení doktora z originálu na dvě postavy, čímž mizí základní konflikt celého filmu a přestává dávat smysl, proč děti hrdinovi důvěřují). Dodání jednoho z dětí, které pochybuje, je další z nouze ctnost, která by asi měla dělat film komplexnějším, ale leda ho podrývá. Styď se, Johne, tohle je horší než amatérská práce, srovnatelná se zbytečností a nepochopením originálu Van Santova Psycha. Viděl jsem šest režisérových filmů, všem jsem dal čtyři hvězdy. Tenhle skok mě vyloženě šokuje. Tohle by nezachránil ani souboj Supermana a Lukea Skywalkera, na který jsem se celou dobu tak těšil.(12.10.2013)

• Morien

Já nevím, začínat, nebo zkrátka kdykoliv obohacovat komentáře o vtípky typu "haha, to není béčko, to je aspoň géčko" už mi přijde jaksi profláknuté. Přesto nemohu odolat a musím říci, že kdyby se jednalo o géčko, bude to aspoň vzrušující. Jako vždy ale musím dodat, že velký podíl na otřesném dojmu, který ve mně film zanechal, náleží zprasenému českému dabingu, jenže co mám dělat, když na film koukám v televizi, tolik času zase není, abych si všechny dohledávala později v originálním znění. Platinové paruky nikdy více.(3.4.2010)

• Gilmour93

Hromadné neposkvrněné početí jakožto předehra k doteku medúzat v městečku Midwich, kde průvod metr vysokých potomků zpěváka skupiny Scooter dovedně terorizuje Dundeeho manželku, Clarka Kenta, či dokonce syna Dartha Vadera (já nespoileruji, to Homer Simpson!) a vědkyně K.Alley se přitom všem snaží zjistit, Kdopak to čte myšlenky.. Princ hrůzy Carpenter zdá se umí jen dvě polohy - ukrutný a ukrutně nezajímavý a tohle bohužel byla vzhledem k absolutní tvůrčí impotenci a postupně uvadající atmosféře ta druhá. Všimli jste si, jak v dnešní době podivných hodnot ovládají některé děti své rodiče i bez pomoci svítících očí..?(5.5.2011)

• mysicka

...aneb jak se superman s paní krokodýlovou rozhodli zachránit partičku podivnejch malejch árijců se svítícíma očima, kteří ze všeho nejradši likvidovali rodiče a sousedy... což ovšem byla daleko větší nuda, než by se původně mohlo zdát..(31.8.2009)

• sud

Lituji Christophera Reeva a Kristie Alleyovou, že se propůjčili k účinkování v takovéto sračce. To byla hrůza. A to ne z důvodu obsahu filmu. John Carpenter se opravdu uťal.(30.5.2005)

Lehce nadprůměrný, mysteriozní horůrek s kvalitním hereckým obsazením, ale nic víc. Hledal jsem tady Johna Carpentera, ale až na pár krátkých okamžiků jsem ho zde příliš nenašel. Připomene nám ho jen pár lekaček a tradičně ponurá režisérova hudba, kterou si sám komponuje (v některých pasážích nápadně připomíná Carpenterův starší film Věc). Městečko prokletých si klidně pustím vícekrát a rozhodně to není špatný snímek, ale tak trochu symbolizuje pozvolný režisérův ústup ze slávy, který (snad s výjimkou Útěku z Los Angeles) od tohoto okamžiku nevyhnutelně nastal.(31.8.2016)

V malom pokojnom americkom meste Midwich sa jedného letného dňa stane niečo veľmi podivné. Všetko živé razom stratí vedomie. Tento jav trvá len niekoľko hodín. Potom sa opäť všetci preberú. O deväť mesiacov po tejto udalosti sa deviatim mladým ženám narodia velice zvláštne deti, ktoré majú desivé schopnosti. Dokážu vstúpiť do ľudskej mysle. Tieto deti nemajú žiadne city. Vypadajú ako ľudia, ale vo vnútri nimi nie sú. Snímok "Mestečko prakliatých" natočil v roku 1995 režisér John Carpenter. Je to filmová adaptácia sci-fi románu Johna Wyndhama "Midwichské kukučky", ktorý som bohužiaľ ešte nečítal a zároveň i remake anglického filmu z roku 1960, ktorý som doposiaľ nevidel. Carpenterova verzia sa mi páčila, takže sa budem musieť poobzerať po literárnej predlohe i pôvodnom filmovom titule. ***(22.11.2015)

• Xmilden

Zklamání a zase zklamání. Tyhleti pěkně debilní malí chytrolíni mě tedy vůbec nebrali. Carpenterův asi nejslabší kousek. Prakticky to nemá žádnou atmosféru a vlastně je to celé odfláknuté.(19.10.2008)

Drsné psycho (brát s úsměvem na tváři)! Nevím, jak režisér docílil tak vražedných pohledů všech dětských herců, ale u tohoto snímku jsem po celou dobu tonul v rozpacích, zda se smát na celé kolo, nebo trnout hrůzy a kroutit hlavou na hodně špatnou atmosférou.(28.5.2009)

• Tom_Lachtan

Mňo.. Docela nudná záležitost, obzvlášť když ji spáchal Carpenter od něhož by se přeci jen dalo čekat víc, například by dítka mohla být o mnoho řádů děsivější (a navíc by jejich )očička měli svítit modře, aby vypadali náležitě árijsky a upřímně, kdyby se tam béčkově vpletli nacisti, bylo by to možná zábavnější). Abych byl upřímný, jediná věc, kterou si po pár dnech z filmu budu pamatovat bude Jedi Mark Hamill v úloze kněze a to je sakra málo. Mizerné napětí, atmosféra si dala pauzu na kafíčko hned při první klapce a pak nejspíš zdrhla do Mexika a zbytek je tak nějak všeobecně podprůměrný a béčkový.(30.10.2014)

• Phobia

Na rovinu, dost jsem se nudila už u Wyndhamovy knižní předlohy a nejednat se o tenkou novelu, louskanou při cestách do/z práce, nedočetla bych. Myšlenku to mělo a to je asi tak vše. Filmové zpracování "Midwichských kukaček" tedy z mého pohledu výrazně nezaostává za knížkou. Ufouni na pár hodin uspí městečko a každé osobě s vagínou a menstruačním cyklem implantují spratečka. Spratečci enormně rychle rostou a disponují i jinými nezvyklými schopnostmi... a co teď s nimi, s blonďatými vražednými andílky? Peněz do filmu zjevně mnoho nešlo a filmového umu taky moc ne, herci se rekrutují převážně z béčkových hvězd 80. let, ale Superman ani Luke Skywalker svou účastí nikterak nezachrání celkovou podprůměrnost. Chcete-li vidět horror, na "Městečko prokletých" se nedívejte, jde spíš o plytké a neumělé psycho-drama; snesitelné, mohlo to dopadnout i hůř, přesto akorát ztráta času. 40%(21.4.2010)

Horůrek viděný v telecích letech, proto má o hvězdičku více, jinak jde o malinko nadprůměrný film, který není dokonalý po stránce dějové. Opět mi tu scházelo více propracovanosti, některé scény mohly být více natáhnuté, všechno se tu děje moc rychle, takže to je největší mínus.(19.6.2014)

Superman a Luke Skywalker v jednom filme. A režíruje ich John Carpenter. Skvelá pocta starému sci-fi hororu a jeden z posledných pozerateľných filmov majtra tesára.(3.8.2010)

Jeden z mizivého procenta případů, kdy mi remake přišel lepší než původní film. Jen mě mrzí, že se Carpenter nepokusil místo pouhé vylepšené kopie natočit plnohodnotnou novou adaptaci Kukaček.(3.9.2009)

Slabší Carpenterovka, má pár fajn momentů, ale jinak jel mistr tentokrát na půl plynu.(10.11.2018)

Průměrný horror, který je po všech stránkách nedotažený. Ani jedna hlavní myšlenka nebyla dotažena do konce. Děti prostě jen pochodovali po městě, což mělo vyvolat tajemnou a děsivou atmosféru. Jenže to vyvolalo akorát nudu. Je pravda, že občas někoho donutili se zabít ale scény byly strašně krátké a hned po nich následoval zase dlouhé a nudné procházení městem. Režisér se měl určitě zaměřit na děti. Neměli být lhostejné a tak trochu retardované ale sadistické a děsivé. Potom by ten film byl naprosto o něčem jiném.(24.9.2012)

• Smok

Oceňujem len nápad s masovým oplodnením a následným spoločným narodením malých "árijčekov". Ich look bol celkom bezchybný, a celkom mi pripomenul, že aj v ČSSR sme mali tiež na návšteve o pár rokov skôr podobný fenomén.(3.12.2009)

Celkem dost nezáživný snímek, který má největší plus asi jen na začátku. Tam panuje pěkná atmosféra a na film se pěkně kouká, ale jakmile děti začnou útočit je to stereotipní nuda která mě občas dost nudila.Trošku mě ještě zklamala role Parého, dát ho do hlavní role a nechat ho hned umřít? To ne. Děcka oproti původního filmu dost nevýrazný, stejně tak jejich běsnění. Carpenterovy se ani hudba moc nepovedla, prostě dost slabý Carpenter kterýho zachraňuje hlavně začátek.(3.3.2011)

• bassator

13. 4. 2010 - 20%(13.4.2010)

• iamek

Johne co to je ?(16.5.2010)

Carpenter tentokrát natočil horor ve starém poklidném stylu, který se chtěl spolehnout spíš na vybudování dusné atmosféry. To se mu sice moc nepovedlo, filmu chybí trochu šťávy, ale nakonec jsem se stejně při rozhodování mezi dvěmi a třemi hvězdičkami rozhodl přimhouřit oči.(3.6.2005)

Solidní béčko, tak jak se sluší a patří. Neviděl jsem původní film ani jsem nečetl předlohu, ale svoje hororové kouzlo tenhle film rozhodně má, takže 3 obyčejné hvězdičky a v procentech naprostý souhlas s CSFD, tudíž 50%.(5.9.2010)

• anais

Z počátku má film skvělou atmosféru - zlo je dostatečně tajemné, svou nedefinovanou podstatou snad trochu připomíná zlo v asijských filmech. Scéna, kdy celé městečko upadne do komatu je skvostně děsivá - čehož je dosaženo neuvěřitelně minimalistickými prostředky. Narozením dětí s blonďatými vlásky nabyde konkrétnějších obrysů, přesto je stále čeho se bát. Příběh však postupem času ztrací na intenzitě, tomu napomáhají i nemastné neslané výkony herců, které jako by natáčení moc nebavilo... Co mě ale skutečně zarazilo, byla hloupá pointa, vysvětlující původ dětí...ta neuvěřitelná loutka jako by vypadla z Krajních mezí (velice laciných Krajních mezí). V noci, u televize, s vaší drahou polovičkou títmto filmem nepohrdněte, není to tak zlé. Pokud však nechcete usnout, podívejte se na Městečko prokletých během dne...(28.5.2005)

Tento remake moc nevyšiel a radím ho k slabším článkom filmografie Johna Carpentera. Oproti skvelému pôvodnému filmu z roku 1960 sa síce Carpi pokúsil pritlačiť na hororovú pílu, minidávka gore a trochu akcie síce nie je na škodu, prerábka však stratila mrazivosť a tajomnosť, ktoré boli hlavnými devízami Rillovho originálu a vzniklo tak iba tuctové sci-fi hororové béčko...(31.5.2010)

Pro mě jakožto milovníka Carpenterovi tvorby docela zklamání.Ač je nápad dokonalý,od něj sem čekal daleko více.Rozhodně jeden z nejhorších filmů tohoto mistra.Samozřejmě film nechci zatracovat,atmosfera a nápad se mi moc líbily,jen sem stále čekal,kdy přijde něco víc.Snímek jede prakticky pořád ve stejném tempu,což po nějaké době začne docela nudit.Reeve je bez výhrad,jeho výkon je perfektní.Tak i tak pro mě film z průměru v hororové škále nevybočuje.(13.10.2008)

Nejsem příznivcem onoho "kdyby byly tramtadadá ryby..." ale tady se to více než hodí: Kdyby neexistoval film z roku 1960, potažmo jeho pokračování z roku 1963, Village of the damned (1995) by jistě mělo jiné hodnocení, o dost červenější barvy. Námět je totiž pořád dost dobrý, jako slabší horor je film obstojný, jako scifi vyhovující. Jenže ten stín v podobě staršího povedenějšího brášky (no, trochu vousatého brášky), ten tady prostě je a bude. V kontextu zmíněných tří filmů je to slabých 40%, ovšem objektivnější bude hodnocení v souvislosti se všemi filmy, které jsem kdy viděl. A proto musím dát 75%.___ Poznámky k filmu: Kromě Austrálie se změnila místa výskytu dalších kolonií dětí, už ne Sovětský svaz, ale hranice s Iránem.___Rozdíl mezi 1960 a 1995 je také v detailech - tak například záběry s časem (ono "jak dlouho ten blackout trval") - pohled na nástěnné hodiny (kýčovité barvy) = 1995; úžasné přiblížení kostelních hodin včetně typického zvuku odbíjení- téměř fatalistický to záběr = 1960.___Proč děti chodí oblečené ve stylu z 60´s? Navíc všechny stejně? Tohle šlo dobře obhájit u Wolfa Rilla, ale v dnešní době...?___Scéna při výzkumu na dětech - těsně vedle očního roztoku stojí nějaká kyselina, to se nikdo nesplete, ach jo.___Scéna, ve které žena oznamuje svému muži, že je těhotná, je naprosto stejná včetně dialogu, jako v původním filmu.___Jaká je pravděpodobnost, že se několik ve stejný den počatých dětí také ve stejnou chvíli (a to doslova na minuty) narodí? Vůbec žádná, ale je to přeci super akční, nechat je všechny rodit vedle sebe...___ Co udělal pan Carpenter: zamotal oba starší filmy dohromady, použil část scénáře z obou ve snaze uplácat lepší příběh (přiznejme si to - neudělal dobře); nechal si otevřené dveře pro možnost pokračování; trochu to přehnal s efekty (röentgenový obličej dívky ); nemusel si při tak silném námětu pomáhat ufounama (přelety na začátku, obluda ala X-files v lihu ve sklepě doktorky Vernerové; zbytečný nebožtík na grilu; zbytečná scéna s přehozením hadru přes "obličej" upečené na silnici; na rozdíl od Wolfa Rilla nevsadil na atmosféru (omluva, pokud ano, v tom případě ale sázka hrubě nevyšla!), nýbrž na nadbytečné lekačky (muž v chemickém obleku ve dveřích) a krvavé násilí (co policajtů v tomhle zařvalo); ústy doktorky Vernerové hovoří o eventuelních potratech - ať se to někomu líbí nebo ne, už nejsme v roce 1960, takže tuhle novinku ve filmu beru; přidal stopáži cca 20 minut, jenže to atmosféře opravdu nepomohlo.(16.7.2008)

• ARI50

Konec byl nejlepší ono totiž mě začátek moc nezaujal a když pak přišli děti mělo to něco do sebe jednoduché ale v pohodě.(30.10.2018)

• Caelos

Dámy a pánové, toto je ptákovina. Rozhodně bych chtěl vidět raději původní než tohle. Nuda, nuda a nuda, od začátku až do konce. Superman vlastně nevěděl co má dělat, chodil mluvil a dokonce... Dokonce i bouchnul pěstí do stolu! Fíha. Kozlowská se zase chovala jak pako. Kirsty Alley má nadváhu, to ale neznamená, že to není kus baby. Akorát si ten svetřík mohla sundat úplně, než si rozkydlila břuch. Děcka měly asi být děsivé, nicméně působily spíše směšně. Očička svítily všemi barvami duhy. Nelogické chování několika postav a konec to úplně oddělaly. Není to úplně odpad, protože to režíroval Carpenter, takže natočené to není zas tak hrozně. 3/10(21.3.2009)

Tu asi nastala mierna hystéria, ze Village of the damned ročník 95 je automaticky zlý film, pretože si to myslí väčšina, tak radšej nevyčnievať. Keďže zbožňujem geniálny originál, ktorý mnohým nesadol, tak mi ani inak priemerne spracovaná látka Carpenterom nevadí. Proste nejak mi tieto decká režú a najvyšší čas si prečítať predlohu. Sú tu mierne posuny, v prípade Davida dokonca prichádza zásadný odklon a tým pádom aj iné vyznenie záveru. Až na tú nasilu prestrelku na konci ma atmoška Midwichu v USA pohltila.(4.4.2017)

Volební kampaň v plném proudu všemi různými i nemožnými způsoby mě tak nějak nakopla pustit si znovu Městečko prokletých. Sice řemeslně odvedená práce plná známějších jmen (Hamill pořád na světlé straně síly), ale již jen stylová ukázka jakési nekulervózní vyprázdněnosti devadesátkových horrorů, kterým zpravidla něco chybělo, něco životného, něco, co ty horrory nutilo dýchat, co jim vlévalo krev do žil a bušilo tepem jejich srdce. A to právě chybí i tomuhle. Ale pro ten zástup známých jmen, Carpiho na židličce a stále buchtózní Lindě, se na to dá koukat, i několikrát za život.(20.10.2013)

V předmluvě knihy Černý dům Stephena Kinga a Petera Strauba je poznámka o knize Johna Wyndhama podle které byl natočen tento snímek. Neváhal jsem ani chvilku a začal tento snímek shánět. Nakonec jsem jej získal nahráním ze Slovenské televize. Nutno dodat, že jsem byl velmi zklamán. Kniha je ve své podstatě hodně dobrá, film je ve své podstatě skoro podprůměrný. Nedejte se oklamat nádherným plakátem.(31.3.2013)

• Terminus

Remake takřka mistrovského černobílého sci-fi hororu z roku 1960 hrdě uvozuje titulek John Carpenter's Village of the Damned. Být režisérem, pod tento film bych se nepodepsal... Z vynikající předlohy Johna Wyndhama (Den trifidů) se vytratilo mrazivé fantaskno a zůstala rádoby obskurní nuda. Dětičky mají sice zvláště kruté nápady, ty jsou však podány natolik mechanicky, že nezaujmou. Film ubíhá, ale nikam nespěje, chtěné vyvrcholení nepřekvapí, nešokuje, nebaví - prostě se odehraje a je to. A to film vychází z motivu lidského strachu z čtení myšlenek a následné ztráty nedotknutelného soukromí. Jen místy prosvítá ideová bohatost předlohy - například když dítě-vetřelec přežije díky lidské (mateřské) lásce. Tento film ve vás bude rezonovat zhruba stejně dlouho jako Časožrouti nebo Carrie II. - Zuřivost a pobaví asi jako Hemoglobin. Poznámka: český překlad se nesprávně vyrovnal se slavným výrokem Sherlocka Holmese. Správná varianta zní: Vyloučíte-li nemožné, cokoliv zbude, jakkoliv je to nepravděpodobné, musí být pravda. (When you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth.) vp 23.5.2005(12.6.2005)

Docela obyčejný průměrný children horor. Rozhodně to pro mě není jeden z nejlepších Carpenterových filmů znám mnohem lepší. Na film se rozhodně dívat dá, ale postupem času jsem se začal strašně nudit. Začátek byl super ( týpek na grilu), ale jak běžel čas nuda, nuda a zase.... Navíc producenti museli být asi zhulení. Otěhotní celé městečko (ženy), v kostele při křtu jich tam sedí asi cca 20. Při porodu umřelo jen jedno děcko, ale potom tam chodí jen sedm.... Kde je teda ten zbytek???? Kozlowski hraje sice dobře, ale v Krokodýlovi byla o 100% lepší. Hvězdný superman podal jen velice průměrný výkon. Na film se mrknout dá, ale Kukuřičné děcka jsou mnohem lepší.(26.4.2010)

• Rakosnicek77

No Carpenter neCarpenter, tohle byla vyloženě ubohá snaha o sci-fi o hororu nemůže padnout ani slovo! Už jak jsem v úvodu zaregistroval Michaela Parého, který snad nevyprodukoval naprosto nic koukatelného, tak jsem věděl že bude zle. No on Reeve a Alley na tom nejsou o moc lépe, první jmenovaný je v povědomí diváka snad jen díky Supermanovi, druhá jmenovaná stěží vyčnívá za roli v Kdopak to mluví... Takže zrovna o hereckou elitu tady určitě taky nejde. Dějově je to celkem ubohé, filmařsky tak pro TV a herecky jedině pro pobavení. Film o tlupě albínistických fakanů, kteří všechny nepohodlné likvidují smrtícím zrakem, je trochu málo na alespoň nějakou zápletku a když to ještě navíc všechno působí tak lacině, jako studentskej garážovej projekt, tak jsem více než schovývavý za ty dvě hvězdy!(21.2.2015)

• Vojcl

Nic víc než průměrné hororové béčko, které je navíc remakem. Původní snímek jsem však neviděl, takže nemohu srovnávat. Každopádně myslím, že z daného námětu se dalo "vytřískat" mnohem více. Ani atmosféra mi nepřišla řádně temná, jak by se na podobný projekt slušelo. Ubrat akčních scén (třeba závěrečný nesmyslný souboj s policajty a vojáky) a soustředit se více na důmyslné vykreslení charakterů dětí-zabijáků, mohlo to být celkem zdařilé dílko.(12.9.2011)

Midwichské kukačky jsou méně slavnou knihou nežli Den trifidů, ale jejich Carpenterovo zpracování je skvostné. Ačkoliv dětští herci zpravidla v horrorech selhávají, ty zdejší malé, drzé, stříbrovlasé, neposkvrněně počaté hajzlíky musí mít člověk od srdce rád - jejich "nelidská" dikce, přísné pohledy, toporná strojová chůze... povedli se, neřádi. A povedl se i 70s-80s retro vzhled filmu (tedy předpokládám že záměrný) a poskytl mi moře zábavy (vítězí scéna telepatického souboje v závěru, naprostá hlína). Moc příjemná vzpomínka na dobu videopůjčovní a na slovansky hezkou Lindu Kozlowskou.(11.6.2017)

• blackrain

Prokletý film Johna Carpentera s hvězdným obsazením, zdlouhavý a nudný. Jediné, co si budu z toho to dílka pamatovat jsou oční duhovky děťátek. Ty byly moc hezky barevné a zářivé. Čekala jsem, že příběh bude houstnout, ale nestalo se tak. Původní film jsem neměla možnost vidět.(3.9.2009)

• YURAyura

Nebyt Pareho a Reeva, bylo by to nedivatelne...(2.8.2005)

Pozor na děti , kterým svítí očička! Jinak velice slušně natočené.Šíleně děsivá legrace!(18.2.2007)

Trošku mi ty děti připomněli Majku, která u nás běžela tak pře 25 - ti lety.(16.8.2010)

priemerna carpenterovka s vynikajucim uvodom a skvelou atmosferou (a par slusnymi gore efektami), ale nezvladnutou druhou polkou filmu ktora je dost slaba a zaver je az smiesny...(4.5.2016)

• topi

Než se ve filmu objeví děti, tak je vyprávění perfektní a tajemné. Takže první polovina klasická Carpenterovina. Pak přijdou na scénu děcka a je po "srandě". Začne nuda a neskončí až do konce filmu. Škoda, Myslím, že Carpi by z toho mohl vykřesat mnohem více. Nic nezachraňuje i Carpentrova hudba, která je docela odfláknutá. I trikoví gore mistři, trojice Howard/Berger/Nicotero se moc nevytáhli. Ty dvě spálený mrtvoly byly sakramentsky málo. Takže vše zachraňuje krásná Linda Kozlowski.(10.11.2016)

• Flaxik

Midwičské kukačky se vším podstatným a přesto k ničemu. Za prvé to není horor, ale to není problém námětu jako spíš toho Dřeváka, který dřív točil neuvěřitelné Věci. Tlupa blond harantů, která zřejmě vypadla z vlhkého snu pana Goebbelse, je sice dostatečně nesympatická, ale také bohužel tak neuměle zahraná, že to ani trio známých ksichtů nezachrání. Děj se vine jak cestička v polích, takže vidíte daleko před sebe a už zhruba v polovině vidíte až na konec. Smutný příběh. Dvě hvězdy jsou spíš za námět, který si zasloužil lepší zpracování.(15.8.2013)

• corpsy

Zrejme som objavil dno Carpenterových tvorivých schopností. Aj napriek pokroku v trikových technológiách a remeselnému spracovaniu filmov, sa rejžovi nepodarilo prekonať, alebo aspoň kvalitatívne sa vyrovnať o vyše tri desiatky rokov staršej pôvodnej verzii, pričom to všetko v mnohých prípadoch vyzerá ako paródia na sci-fi horory.(8.2.2017)

Od Carpenterových kvalit jsem očekával trochu víc, ale nakonec se to dalo zkouknout. Na to, jak je námět a příběh jednoduchý, mi to přišlo docela zajímavě natočeno (tím nemyslím výborně) a i díky známým tvářím, které sice nepředvádějí žádné výkony, jsem se ani tak moc nenudil. Teda alespoň ne tak, jako v dětství, kdy jsem tento film poprvé. 50%(31.1.2007)

Trochu vyměklý Carpenter a i když nikdy nebyl moc krvavý, tady se drží dost zkrátka, přesto to není úplně hrozné, ale na starší zářezy to pochopitelně nemá. 5/10(23.3.2009)

• gumli

Remake filmu z roku 1960.Aj napriek tomu že Carpenter film zmodernizoval a je už samozrejme farebný,ten starší film sa mi páčil viac.Aj keď Carpenter je môj obľúbený režisér.Ono sa to nemusí vyplatiť,prerábať staré filmy,väčšinou to nedopadne dobré ako napríklad tento film.Aj keď sú samozrejme aj výnimky.Tento film je dosť stereotypní a aj dosť nudný.Začiatok filmu ešte ujde ale potom to kdesi uviazne.Takže radšej pôvodný film z roku 1960.(16.7.2009)

Povedený horor od Johna Carpentera, jedno malé městečko náhle upadne do komatu a každý kdo se ocitne v určitý okruh u města tak taky, lidi zvířata, prostě všichni. Pak se po čase proberou někteří né, záleží co v danou dobu zrovna dělali. A několik žen konkretně 10 zjistí , že jsou těhotné , aniž by měli náký akt. po čase se narodí ve stejný den 10 dětí, ale jedno z nich zemře hned při porodu. všichni mají blond vlasy a jsou půl na půl holky a kluci. Když za pár let trochu vyrostou začnou se dít divné věci a děti začínají terorizovat město. Mají schopnost číst druhým myšlenky a zářícíma očima donutí lidi k aebevraždě či vraždě. Až psychiatr dokáže nepustit děti do svého nitra a snaží se toho využít. Solidní atmosféra, ano mohlo se z toho využít víc, ale to nevadí. Ty děti působí dost strašidelně jen je možná škoda, že se nedočkáme žádného rozumného vysvětlení co a jak?(23.3.2009)

Podivuhodná událost v městečku zapříčiní samovolné těhotenství všech žen. Děti, které mysli jako jeden organismus, mají za úkol více než si jen hrát s hračkami. Tajemná atmosféra i zvláštní události udržují celý film v napětí až do konce. Trochu bych to přirovnal k Doteku Medusy (1978) ale s dětmi. Jako vždy skvělá hudba.(11.1.2011)

Pro mě nejslabší Carpenterův film. Z mého pohledu za to dost může i Kirstie Alley, kterou nemusím.(29.12.2006)

Zajímavý film. Stojí za zhlédnutí. 55%(14.12.2008)

• July

Toto zpracování celkem známého a nijak zatracovaného románu Midwichské kukačky mě od četby předlohy přinejmenším na dlouhou dobu odradilo. Film osciloval mezi otravou a parodií. Vskutku vražedná kombinace. Jestli to měl být horor pro diváky, tak se záměr podařil. Nejvíc mě děsí, že se tu objevil i Mark Hamill, kterého si chci pamatovat z jiné role. Ubohý Luke Skywalker, proč jen musel brát tuhle nabídku!(21.3.2009)

• Shetland

Dost slabá a jednoduchá kombinace horroru a scifi, která od začátku až do konce ničím nepřekvapí.(19.5.2010)

Takyto vysloveny priemer vysiel z reziserskej kuchyne Johna Carpentera /Hmla, Ved, Halloween/, normalne sa az cudujem. Po atmosfere ani chyru ani slychu, a povodne kvalitny scenar sfilmoval Carpenter akokeby bez kuska zaujmu a zanietenia. Priemer : 50 %(13.4.2013)

• lennyd

Dnešní den by měl být jako každý jiný. Ale přesně v deset hodin se něco stane, a vše v okruhu několika mil od městečka Midwich usíná v tvrdém spánku nepodobném bezvědomí. I když se po pár hodinách všichni proberou - nikdo netuší, co mohlo tento výpadek způsobit. Po pár měsících ale všechny ženy v městečku zjišťují, že jsou těhotné. A po devíti měsících se jim, ve stejný den, narodí děti - které vypadají jedno jako druhé. Po letech ale místní občané zjišťují, že tyto děti jsou jiné ... Koukám že si budu muset asi přečíst Wyndhamovu knihu, protože film mne až tolik nezaujal. Respektive zaujal příběhem, ale zklamal tím, že nešel nikterak do hloubky - je sice hezké, že děti terorizují poklidné městečko, ale odkud jsou a proč to dělají se bohužel nedozvíme. Logika si tady asi taky vzala dovolenou - jinak nechápu, jak mohla paní doktorka (Kirstie Alley) být přivolána k neznámé epidemii a o pár měsíců později být porodní doktorkou? Ale co už, aspoň dětem hezky blikaj oči :)(22.2.2011)

• prizdisrac

Oproti výborné knížní předloze naprosto nepovedené béčko natočené a splácané jak se Carpentrovi zrovna chtělo...(5.10.2011)

U Městečka prokletých Carpi odvádí klasický osobitý styl a rozhodně neuráží tím nikoho. Atmosféra filmu slušná a já si film docela užíval, ale podotýkám, že jeho vrcholné dílo to rohodně není. 55%(8.7.2013)

• sochy.zirafka

Asi jsem to nepochopil... Jména v tomto případě opravdu nestačí.(9.5.2011)

John Carpenter má samozřejmě o hodně lepší fláky, ale Městečko prokletých mě docela bavilo. Koukal jsem na něj asi do jedný hodiny ráno, tskže na něm muselo něco bejt. Ta parta blonďatých děcek měla skutečně něco do sebe. A jedno horší než druhý. Filmu jen chybí nšjaký extra moment, vraždy Midwichských obyvatel jsou jakš takš OK, ale nic světobornýho a konec docela uchvátanej. prostě takovej průměr, zkouknout, jít spát a zapomenout.(27.10.2011)

Paradoxně to bylo zajímavé do chvíle, než se objevily děti. Pak se z toho stala tupá vybíječka bez jakékoli atmosféry (což bych od Carpentera nečekal). Na ty tři hvězdičky to nakonec hodil pouze skvělý soundtrack (jako vždy). Bez něj bych musel s hodnocením ještě níž. 50%(11.3.2019)

• Brain-D

Otazkou nejhoršího filmu od Carpantera se plní odpověď. No ještě jsem neviděl "The Ward" (2010). Ale tohle městečko prokletých byla hovnařina nevýdaných rozměrů. Nuda jak prase, superman dělá velký kulový. Když má přijít na něco na co čekáte tak je z toho akorát tak houby.(19.8.2011)

Oproti 1960 už volnější zpracování Wyndhamových "Midwichských kukaček", opět průměr, tentokrát ale trochu nezáživný, oblečený do klasického béčkového kabátu devadesátých let. Slabší tři hvězdy - po další projekci v budoucnu rozhodně neprahnu :((10.10.2012)

Celkovo dosť bieda, no tie deti a najme hlavné dievča boli fakt prekliato strašidelné.(20.11.2006)

Podle autora Dne Trifidů (naprosto geniálního románu science fiction) natočil Carpenter svoji verzi Midwičských kukaček ( zcela vhodně užité jméno) a vyšel se ctí. Sice klasicky béčkově ,ale jestli si někdo myslí, že se dětí nemůžete bát, opak je zde pravdou. Christopher Reeve svou roli doktora zvládl bravurně. A místní kněz má taky něco do sebe :) Nebýt ovšem vydařeného finále ve stodole, dostalo by Městečko prokletých nižší (kua) nižší hodnocení.(20.3.2009)

• Disease

Fakt slabší Carpenter. Předloha klasika invazní scifi se mi líbila, ale tohle už tolik ne. Pradoxně nejslabší v momentech, kdy se film odchyluje od předlohy. Poněkud mě zarazil počet dětí (9+1 mrtvé, v městečku s populací 1000 lidí, kdy absolutní většina byla uspána a všechny plodné ženy otěhotněly).(4.12.2015)

Keby to nebolo od Carpentera, tak poviem, že to je dosť slušný horor :-)). Avšak od Carpentera som predsa len čakal trochu viac, aj keď stále to nie je zlé. Skôr by som povedal, že tento štýl hororu mi nesadne. Ono asi už len príbeh samotný nie je moc pútavý, aj keď miestami som sa dosť bál, hlavne pri scénach s deťmi, keď sa s nimi ostatní v pohode rozprávali a akoby boli tak naivní, že nevedeli, čoho sú schopné, aj keď si boli vedomí, že všetky úmrtia naokolo za posledné dni mali na svedomí práve a len oni. Všetko podtrhuje už klasická výborná carpenterovská hudba. Možno že aj vďaka nej som dal o hviezdičku viac. Avšak nemyslím si, že je to tak úbohé, ako tu niektorí naznačujú.(22.5.2005)

• Rudinsky

Len jediná scéna mi nahnala zimomriavky, a za ňu dávam tie dve hviezdičky.(11.2.2009)

• Haymar

I mistr (Honza) Tesař se někdy utne! Jeden z vůbec nejhorších carpenterových kousků, který není ani strašidelný, ani napínavý... i atmosféra (klasický to mistrův atribut) je ta tam...(20.5.2010)

A mě se tenhle odpočinkovej horůrek docela líbil. Mihne se tu několik známých herců v čele z již bohužel zesnulým Supermanem Reevem.(10.2.2007)

Při vzpomínce na tenhle horor mě vždycky zamrazí. Líbila se mi hlavně myšlenka a pointa.(8.4.2007)

• Filmárik

Na horor príliš nudné a bez šťavy.Čo sa to s tým Carpenterom vlastne stalo?Kam sa podela atmosféra Veci ,Halloweenu a Hmly? To my ostáva vážne záhadou.(3.2.2007)

No špička hororů to rozhodně není, ale zase nemůžu říct že bych se nebavil. A "superman" tady hraje docela dobře.(19.2.2010)

• gootchy

Oproti originálu slabota. A přehnaná snaha být za každou cenu akční.(23.2.2010)

• deadman93

Docela nuda! Ne docela, ale jen nuda! Překvapivě...dětští herci se tvářili jak kdyby byli z kamene, což je pro film dobře. I když jsem neviděl úplný začatek tak jsem si celou dobu říkal...,,Ku*va je to Carpenter tak snad...fajn půl filmu je v...pryč tak snad ta druhá...ku*va, konec? Carpentere ty změkčilino! Ve filmu naprosto brutálně a šíleně chybí KREV! Ne že bych si na tom nějak zakládal, ale u Carpentera bych to nějak čekal! A taky jsem v to doufal a ono nic! "Vraždy" byly nudné a dost o ničem...Nevím, prostě nuda! Což je u hororu špatně!(30.4.2011)

• drakodlak

Na film jsem narazil náhodou v televizi, bohužel (čti bohudík) jsem neviděl úvodní "oplodňovací mlhu". Zbytek filmu se pro mě táhl v naprosto nezáživném příběhu. Děti mi nepřišli nijak strašidelné, celé to skoro vůbec nepůsobilo jako horor, spíš z toho byla taková klasická vyvražďovačka. Film mou pozornost udržel akorát očekáváním zda konec nebude mít nějaké zajímavé rozluzení, leč to nedorazilo. Doufám, že nikoho nepadlo / nenapadne točit dvojku, neboť závěrečná scéna tomu trošku nasvědčuje.(30.4.2011)

• Hapretor

Od Carpentera z toho horšího soudku. Ty haranti byli na facku!(23.5.2011)

Původní verzi jsem neviděla, tak nemůžu porovnávat. Ale tohle byl poměrně kvalitní a strašidelný horor.(24.7.2011)

Original neznam, ale musim rict, ze v sobotu pozde vecer sem se docela bal:))Plusove body i za to, ze se v jednom filmu sesel Superman, mama z Kdopak to mluvi a hlavni rostenka z Krokodyla Dundeeho...(11.9.2011)

• Wolvie

Na Carpentera velmi slabé.Tyhle crossovery hororu a sci-fi mu vždycky šly nejlíp,ale Městečko prokletých postráda atmosféru a zajímavý děj,takže zbyla pouze proslulá carpenterovská lacinost a brakovost,která je zde...pouze laciná.(4.11.2011)

• Raziel_cz

Původně jsem chtěl napsat, že to bylo ubohé. Ale ono to ubohé není, jen divné. Ale zase ne natolik divné, aby to bylo zajímavě divné nebo zábavně divné. Scenáristé museli vyvinout hodně velkou snahu, aby děj tak strašně nedržel pohromadě, čili mě ani nepřekvapuje, že se Carpenter moc nesnažil. Děti nejsou dostatečně creepy, atmosféra naprosto žádná, chybí napětí, ikonické scény, pořádný hudební motiv a hlavně ten horor. Christopher Reeve je ale fajn a ke konci dojde i na silnější pasáže – policejní deathmatch, zeď. Škoda, že spousta potenciálu vyletěla oknem – pitva. Kdyby tu hrál rokenrol, plejáda smrtí byla patřičně bizarní a krvavá a Carpenter by se ponořil do těžce béčkových vod, kam stejně směřoval, mohl to být zábavný pulp. Znovu škoda, protože styl tam vidět je, jenom ne moc často. Ale nedá se svítit. Když je ve filmu nudný i Mark Hamill, asi je lepší dát ruce pryč.(18.4.2016)

• Johny M.

Naprostá klasika Johna Wyndhama, kterou zmršil sám Carpenter :((22.5.2005)

• LabySo69

Omfg, to byl zase jednou pěknej shit... Carpentera jsem neměl nikdy rád a nikdy ho rád mít nejspíš nebudu, jelikož točí takový nesmysly, že je z toho člověku vážně na blití...(4.5.2011)

Jeden dost slušný horor, s dost slušným obsazením a dost slušným nápadem. Zvlášť Alleyová je skvělá. Celý film má dost chytlavou atmosféru, a hezký závěr.(22.7.2011)

... ale z istých dôvodov toto hodnotenie jednoducho nemôže byť objektívne.(22.6.2006)

• saltonsea?

I mistr tesař se někdy utne.(1.8.2009)

• Stíba

Mezi dalšími Carpenterovými filmy je tohle spíše nepříliš oslnivé béčko bez výraznější zápletky, která se postupem času dost ohraje.(2.5.2011)

Všeci sa tam mysím tak zežrali, až úplně vytuhli, a dyš sa potom probrali, toš tamní baby zistily, že sů v tom, ale nevěděly s kým. Toš mysím s ufónama, né? A aby toho nebylo málo, toš tým děckám, co sa im narodily, svítily očiska, a dyš si zmyslely, toš každý udělál, co chtěly. Toš totok.(19.8.2011)

• Bozvav

Vražední malí albínci mi moc hororoví nepřišli. Že to byla banda škaredých, vlezlých a manipulativních parchantů, to ano, ale na rovinu, zkuste si v létě dělat vedoucího na táboře plném dětí s ADHD a jinými "roztomilými" poruchami osobnosti a přijdou vám ty filmové dětičky jako andílci. Vizuál laciný, dialogy nablblé. Nicméně pár vipných momentů by se našlo. Mírný podprůměr. 40%(24.4.2018)

• hero_bk

Carpenter je asi nejhorší režisér všech dob...(23.11.2009)

• Rodin

Hrozně jsem se nudil a moc jsem litoval Wyndhama. Tohle si, chudák, opravdu nezasloužil. Snad to s "Chocky" dopadne o moc líp.(13.4.2010)

Tak na tieto detičky len tak nezabudnem :)(26.9.2007)

• Gormie

Ona už ta předloha má málo látky - děj se dá říct jednou větou. Takže to, že z toho vzešlo ubohé hororové béčko není žádné překvapení.(2.2.2005)

Film jsem viděl dvakrát a můžu říci, že proti němu jako fanoušek Wyndhamových románů nic nemám. Není možné kritizovat adaptaci novely za to, že se drží poměrně přesně předlohy.. Přenesení z GB do USA je podle mne v pořádku. Původní film z roku 1960 jsem neviděl a někdy to možná napravím.(8.10.2009)

• brasek

Možno, že zaujímavý nápad... ale celé ma to viac nudilo.(16.10.2009)

Jelikož jsem neviděl originál, tak nemohu srovnávat. Možná právě proto se mi film líbil. Měl solidní, nejprve tajemnou, později tísnivou, atmosféru, dobré herecké výkony a celkově byl dobře provedený. Děti byli skutečně démonické. Jelikož nemohu srovnávat s originálem, myslím že tenhel film se povedl a i když jsem se místy nudil, určitě se jedná o kvalitní sci-fi snímek. 71 %(22.5.2011)

Taký light horor od Carpentera, ale dobrý, nemôžem mu nič vytknúť, lebo film sa mi páčil celkom a tiež bol zaujímavý dosť, len čas sa mi povliekol celkom pri jeho sledovaní. Skôr ako horor by som tento film označil za sci-fi drámu, to ho viac vystihuje. Neviem, hodnotenie je asi trocha vyššie a bude to asi tým, že som nevidel originál, no ale tak Carpenterove filmy mám rád celkom, len som skôr zvyknutý na niečo drsnejšieho charakteru, ale tak ako vravím, aj toto je kúsok hodný za vzhliadnutie.(21.6.2011)

• IrisB

Ach bože to je ale kravina... no ale v Simpsonech na to byla dobrá parodie, čili dvě hvězdičky za tu parodii a Luka Skywalkera.(9.9.2011)

• bmx6

Carpenterovo filmy miluju,nějaký jsou stoprocentní a nějaký o trochu slabší,ale nejdůležitější je,že se mi líbí všechny až právě na tento jediný.Nechápu jak mohl natočit takový nesmysl.(17.8.2013)

• Wardan

Čaj. To nevolám na číšníka, to komentuju film. Carpenter selhal, za mě poprvé. Nepodařilo se mu vytvořit žádnou temnou a tajemnou atmosféru a ani jedna scéna není působivá, naopak je to místy docela komické (horor od Carpentra je komický?!). Jedině oči dětí vypadají opravdu dobře, finále je dost dobře hudebně podkresleno a vlastně to moc nenudí. Čisté dvě.(15.9.2013)

• AgnesDee

Když jsem to viděla poprvé, bála jsem se. Když jsem to viděla podruhé, bylo to v pohodě. A když se na to dívám s odstupem času, musím uznat, že je to celkem blbost. I jako parodie v Simpsonech to mělo větší grády, než je tohle. Jediné, co je na filmu děsivé, jsou momenty, které mají speciální zvukový efekt, aby ve vás vyvolal strach. To nejdůležitější, jako vývoj dětí, vznikání doměnek u dospělých, co jsou děti vlastně zač a tak dále jsou přeskočeny a my tedy nevidíme vývoje hlavních postav. Děti jsou s dabingem neuvěřitelně otravné a některé chování postav neživé. Jedna hvězdička za Kirstie Alley a slušný nápad spisovatele Wyndhama.(30.8.2015)

Originál jsem neviděl, proto hodnotím jen tento remake, který se mi líbil hodně a zaujal mě hned úvodní scénou. Zajímavý počin, který mě držel až do konce v napětí. Chytré děti umí být někdy svině :-D(24.11.2018)

Jako horor nefunkční, jako zajímavý thriller použitelné. Zase tak strašné mi to nepřišlo, vzledem k tomu, že jsem nejprve nastudoval komentáře lidí a až pak to pořídil v trafice... Aneb očekávání udělá svoje.(22.2.2010)

• LOVE VOLE

Tohle mi přišlo nedotažené a taky zajímavý výběr herců, které bych v takovém typu filmu nečekal. Ale spíše ztráta času než filmový zážitek.(19.12.2010)

Dobrej námět,ale průměrnej film.(6.5.2013)

• reccal

Nápad není špatný, děti se žhnoucíma očima mají poměrně velký potenciál, ale to by něco nesmělo pokazit. Něco, díky čemuž nejsou děti vůbec děsivé, díky čemuž atmosféra nehoustne, jak by měla, ale tak nějak se rozvařuje, díky čemuž jsem se netrpělivě dívala na hodinky, kdy už bude konec. Ani hvězdy tehdejší doby nezachránily tento, i když zajímavou temnou hudbou opentlený, nevýrazný film.(17.6.2013)

"Městečko prokletých" není špatný remake, ale od režiséra původního "Halloweenu" Johna Carpentera jsem tedy čekala víc, ale vůbec jsem nečekala, že se jako režisér pustí právě do remaku. Začátek filmu se vyvíjí slibně, když jednoho dne dojde k "těhotenské mánii", ale pak film dostal pěknou a bolestivou ránu! Děti, které se narodily a poté vyrostly vypadaly směšně a uměle. Nevyděsili ani poté, když jim začaly svítit oči. Naštěstí mi film zpříjemnil herec Christopher Reeve ("Superman"), který byl skvělý a jelikož film byl natolik špatný, tak jste aspoň na chvilku mohli vidět nějaký klad v "Městečku prokletých". Za to herečka Kirstie Alley ("Kdopak to mluví") byla tak průsvitná, že jí bylo vidět až do žaludku. Zkrátka si zahrála mrchu, která mi po celý film lezla pěkně na nervy, takže se do filmu vlastně hodila, protože celý film mi lezl na nervy. "Městečko prokletých" zkrátka není nic jiného, než kupa mizerné atmosféry, nezajímavých efektů, slabého scénáře a nevtipných momentů. Nechápu, proč se k němu přihlásil, tak skvělý režisér jakým je právě John Carpenter. Z toho mi opravdu zůstává rozum stát.(2.1.2016)

Ty děti byly fakt děsivý. Film jsem viděla 2x, špatný to nebylo a koukat se na to dalo.Děti to zahrály pěkně,mrazivá atmosféra i ty mordy byly dobrý. Příjemný Christopher Reeve, ale neseděla mi tam Kirstie Alley v roli doktorky. Mrtvola na grilu dobrá. Bylo mi líto toho hodnýho kloučka, který nezapadal mezi ty haranty, jak všichni chodili ve dvojicích a on chudáček samotnej. A jak stál u hrobu tý svojí parťačky ,mně fakt dojmulo.(10.6.2018)

Tak trochu klasický béčkový horor místy až nudné scény, začátek je velmi zajimavý ale konec až velmi jednoduchý proto hodnotím ako průměr(7.6.2011)

Knihu jsem četl a musím říct, že režisér se snažil docela dobře držet knižního motivu. Konec sice nesedí přesně, ale i tak je film docela slušně natočen. Jestli se u tohoto ale má člověk bát, nevím, mě to děsivé moc nepřišlo. I tak bych to hodnotil jako lepší průměr!!!(5.4.2013)

• Dexies

Ani nevím co si mám myslet o tomto filmu ... příběh je dobrý, ale potenciál na kvalitní horor nebyl využit ... mírně podprůměrný film, který jsem viděl dvakrát a potřetí nemám zájem ... Carpenter má rozhodně na to, aby natočil o sto procent lepší film (v minulosti to již dokázal) ...(3.11.2013)

• kiki1

Stračka nejvyššího kalibru. Nikdy více. Horory se svítícíma očičkama prostě z hloubi duše nesnášim.(26.1.2014)

• andy60

Nic objevného. Takhle svítící oči už použili KISS v klipu I LOVE IT LOUD. Jeden večer to zaplácnout dokázalo, ale k slušnému průměru tomu kousek chybí.(1.4.2015)

• Indominus

Dívat se na to dát. Dobré to ale není.(24.7.2015)

Mně se film náhodou líbil, má solidní atmosféru a ty děti vypadají opravdu démonicky, především ta hlavní holčička. Zasloužené čtyři hvězdičky.(21.7.2018)