Městečko prokletých

Village of the Damned

Mesto prekliatych

Horor / Sci-Fi

USA, 1995, 99 min

John Carpenter si téma dětí, počatých při "výpadku" vědomí většiny z městečka, příjemně užil. Atmosféra není celou dobu ideální, ale po většinu času bohatě stačí a divák je ve správný čas (večer:)) dostatečně připoután k obrazu a tématu. Konec je vcelku průhledný a filmu chybí výrazný moment, který by tomu dodal potřebnou třešničku na dortu, ale jinak dobře odvedená práce.(4.4.2010)

• Haymar

I mistr (Honza) Tesař se někdy utne! Jeden z vůbec nejhorších carpenterových kousků, který není ani strašidelný, ani napínavý... i atmosféra (klasický to mistrův atribut) je ta tam...(20.5.2010)

A mě se tenhle odpočinkovej horůrek docela líbil. Mihne se tu několik známých herců v čele z již bohužel zesnulým Supermanem Reevem.(10.2.2007)

Při vzpomínce na tenhle horor mě vždycky zamrazí. Líbila se mi hlavně myšlenka a pointa.(8.4.2007)

• Filmárik

Na horor príliš nudné a bez šťavy.Čo sa to s tým Carpenterom vlastne stalo?Kam sa podela atmosféra Veci ,Halloweenu a Hmly? To my ostáva vážne záhadou.(3.2.2007)

No špička hororů to rozhodně není, ale zase nemůžu říct že bych se nebavil. A "superman" tady hraje docela dobře.(19.2.2010)

• gootchy

Oproti originálu slabota. A přehnaná snaha být za každou cenu akční.(23.2.2010)

• deadman93

Docela nuda! Ne docela, ale jen nuda! Překvapivě...dětští herci se tvářili jak kdyby byli z kamene, což je pro film dobře. I když jsem neviděl úplný začatek tak jsem si celou dobu říkal...,,Ku*va je to Carpenter tak snad...fajn půl filmu je v...pryč tak snad ta druhá...ku*va, konec? Carpentere ty změkčilino! Ve filmu naprosto brutálně a šíleně chybí KREV! Ne že bych si na tom nějak zakládal, ale u Carpentera bych to nějak čekal! A taky jsem v to doufal a ono nic! "Vraždy" byly nudné a dost o ničem...Nevím, prostě nuda! Což je u hororu špatně!(30.4.2011)

• drakodlak

Na film jsem narazil náhodou v televizi, bohužel (čti bohudík) jsem neviděl úvodní "oplodňovací mlhu". Zbytek filmu se pro mě táhl v naprosto nezáživném příběhu. Děti mi nepřišli nijak strašidelné, celé to skoro vůbec nepůsobilo jako horor, spíš z toho byla taková klasická vyvražďovačka. Film mou pozornost udržel akorát očekáváním zda konec nebude mít nějaké zajímavé rozluzení, leč to nedorazilo. Doufám, že nikoho nepadlo / nenapadne točit dvojku, neboť závěrečná scéna tomu trošku nasvědčuje.(30.4.2011)

Původní verzi jsem neviděla, tak nemůžu porovnávat. Ale tohle byl poměrně kvalitní a strašidelný horor.(24.7.2011)

Original neznam, ale musim rict, ze v sobotu pozde vecer sem se docela bal:))Plusove body i za to, ze se v jednom filmu sesel Superman, mama z Kdopak to mluvi a hlavni rostenka z Krokodyla Dundeeho...(11.9.2011)

• Wolvie

Na Carpentera velmi slabé.Tyhle crossovery hororu a sci-fi mu vždycky šly nejlíp,ale Městečko prokletých postráda atmosféru a zajímavý děj,takže zbyla pouze proslulá carpenterovská lacinost a brakovost,která je zde...pouze laciná.(4.11.2011)

• Raziel_cz

Původně jsem chtěl napsat, že to bylo ubohé. Ale ono to ubohé není, jen divné. Ale zase ne natolik divné, aby to bylo zajímavě divné nebo zábavně divné. Scenáristé museli vyvinout hodně velkou snahu, aby děj tak strašně nedržel pohromadě, čili mě ani nepřekvapuje, že se Carpenter moc nesnažil. Děti nejsou dostatečně creepy, atmosféra naprosto žádná, chybí napětí, ikonické scény, pořádný hudební motiv a hlavně ten horor. Christopher Reeve je ale fajn a ke konci dojde i na silnější pasáže – policejní deathmatch, zeď. Škoda, že spousta potenciálu vyletěla oknem – pitva. Kdyby tu hrál rokenrol, plejáda smrtí byla patřičně bizarní a krvavá a Carpenter by se ponořil do těžce béčkových vod, kam stejně směřoval, mohl to být zábavný pulp. Znovu škoda, protože styl tam vidět je, jenom ne moc často. Ale nedá se svítit. Když je ve filmu nudný i Mark Hamill, asi je lepší dát ruce pryč.(18.4.2016)

• Johny M.

Naprostá klasika Johna Wyndhama, kterou zmršil sám Carpenter :((22.5.2005)

• LabySo69

Omfg, to byl zase jednou pěknej shit... Carpentera jsem neměl nikdy rád a nikdy ho rád mít nejspíš nebudu, jelikož točí takový nesmysly, že je z toho člověku vážně na blití...(4.5.2011)

• Hapretor

Od Carpentera z toho horšího soudku. Ty haranti byli na facku!(23.5.2011)

Jeden dost slušný horor, s dost slušným obsazením a dost slušným nápadem. Zvlášť Alleyová je skvělá. Celý film má dost chytlavou atmosféru, a hezký závěr.(22.7.2011)

... ale z istých dôvodov toto hodnotenie jednoducho nemôže byť objektívne.(22.6.2006)

• saltonsea?

I mistr tesař se někdy utne.(1.8.2009)

• Stíba

Mezi dalšími Carpenterovými filmy je tohle spíše nepříliš oslnivé béčko bez výraznější zápletky, která se postupem času dost ohraje.(2.5.2011)

Všeci sa tam mysím tak zežrali, až úplně vytuhli, a dyš sa potom probrali, toš tamní baby zistily, že sů v tom, ale nevěděly s kým. Toš mysím s ufónama, né? A aby toho nebylo málo, toš tým děckám, co sa im narodily, svítily očiska, a dyš si zmyslely, toš každý udělál, co chtěly. Toš totok.(19.8.2011)