Městečko prokletých

Village of the Damned

Mesto prekliatych

Horor / Sci-Fi

USA, 1995, 99 min

John Carpenter si téma dětí, počatých při "výpadku" vědomí většiny z městečka, příjemně užil. Atmosféra není celou dobu ideální, ale po většinu času bohatě stačí a divák je ve správný čas (večer:)) dostatečně připoután k obrazu a tématu. Konec je vcelku průhledný a filmu chybí výrazný moment, který by tomu dodal potřebnou třešničku na dortu, ale jinak dobře odvedená práce.(4.4.2010)

• Bozvav

Vražední malí albínci mi moc hororoví nepřišli. Že to byla banda škaredých, vlezlých a manipulativních parchantů, to ano, ale na rovinu, zkuste si v létě dělat vedoucího na táboře plném dětí s ADHD a jinými "roztomilými" poruchami osobnosti a přijdou vám ty filmové dětičky jako andílci. Vizuál laciný, dialogy nablblé. Nicméně pár vipných momentů by se našlo. Mírný podprůměr. 40%(24.4.2018)

• hero_bk

Carpenter je asi nejhorší režisér všech dob...(23.11.2009)

• Rodin

Hrozně jsem se nudil a moc jsem litoval Wyndhama. Tohle si, chudák, opravdu nezasloužil. Snad to s "Chocky" dopadne o moc líp.(13.4.2010)

Tak na tieto detičky len tak nezabudnem :)(26.9.2007)

• Gormie

Ona už ta předloha má málo látky - děj se dá říct jednou větou. Takže to, že z toho vzešlo ubohé hororové béčko není žádné překvapení.(2.2.2005)

Film jsem viděl dvakrát a můžu říci, že proti němu jako fanoušek Wyndhamových románů nic nemám. Není možné kritizovat adaptaci novely za to, že se drží poměrně přesně předlohy.. Přenesení z GB do USA je podle mne v pořádku. Původní film z roku 1960 jsem neviděl a někdy to možná napravím.(8.10.2009)

• brasek

Možno, že zaujímavý nápad... ale celé ma to viac nudilo.(16.10.2009)

Jelikož jsem neviděl originál, tak nemohu srovnávat. Možná právě proto se mi film líbil. Měl solidní, nejprve tajemnou, později tísnivou, atmosféru, dobré herecké výkony a celkově byl dobře provedený. Děti byli skutečně démonické. Jelikož nemohu srovnávat s originálem, myslím že tenhel film se povedl a i když jsem se místy nudil, určitě se jedná o kvalitní sci-fi snímek. 71 %(22.5.2011)

Taký light horor od Carpentera, ale dobrý, nemôžem mu nič vytknúť, lebo film sa mi páčil celkom a tiež bol zaujímavý dosť, len čas sa mi povliekol celkom pri jeho sledovaní. Skôr ako horor by som tento film označil za sci-fi drámu, to ho viac vystihuje. Neviem, hodnotenie je asi trocha vyššie a bude to asi tým, že som nevidel originál, no ale tak Carpenterove filmy mám rád celkom, len som skôr zvyknutý na niečo drsnejšieho charakteru, ale tak ako vravím, aj toto je kúsok hodný za vzhliadnutie.(21.6.2011)

• IrisB

Ach bože to je ale kravina... no ale v Simpsonech na to byla dobrá parodie, čili dvě hvězdičky za tu parodii a Luka Skywalkera.(9.9.2011)

• bmx6

Carpenterovo filmy miluju,nějaký jsou stoprocentní a nějaký o trochu slabší,ale nejdůležitější je,že se mi líbí všechny až právě na tento jediný.Nechápu jak mohl natočit takový nesmysl.(17.8.2013)

• Wardan

Čaj. To nevolám na číšníka, to komentuju film. Carpenter selhal, za mě poprvé. Nepodařilo se mu vytvořit žádnou temnou a tajemnou atmosféru a ani jedna scéna není působivá, naopak je to místy docela komické (horor od Carpentra je komický?!). Jedině oči dětí vypadají opravdu dobře, finále je dost dobře hudebně podkresleno a vlastně to moc nenudí. Čisté dvě.(15.9.2013)

• AgnesDee

Když jsem to viděla poprvé, bála jsem se. Když jsem to viděla podruhé, bylo to v pohodě. A když se na to dívám s odstupem času, musím uznat, že je to celkem blbost. I jako parodie v Simpsonech to mělo větší grády, než je tohle. Jediné, co je na filmu děsivé, jsou momenty, které mají speciální zvukový efekt, aby ve vás vyvolal strach. To nejdůležitější, jako vývoj dětí, vznikání doměnek u dospělých, co jsou děti vlastně zač a tak dále jsou přeskočeny a my tedy nevidíme vývoje hlavních postav. Děti jsou s dabingem neuvěřitelně otravné a některé chování postav neživé. Jedna hvězdička za Kirstie Alley a slušný nápad spisovatele Wyndhama.(30.8.2015)

Originál jsem neviděl, proto hodnotím jen tento remake, který se mi líbil hodně a zaujal mě hned úvodní scénou. Zajímavý počin, který mě držel až do konce v napětí. Chytré děti umí být někdy svině :-D(24.11.2018)

Jako horor nefunkční, jako zajímavý thriller použitelné. Zase tak strašné mi to nepřišlo, vzledem k tomu, že jsem nejprve nastudoval komentáře lidí a až pak to pořídil v trafice... Aneb očekávání udělá svoje.(22.2.2010)

• LOVE VOLE

Tohle mi přišlo nedotažené a taky zajímavý výběr herců, které bych v takovém typu filmu nečekal. Ale spíše ztráta času než filmový zážitek.(19.12.2010)

Dobrej námět,ale průměrnej film.(6.5.2013)

• reccal

Nápad není špatný, děti se žhnoucíma očima mají poměrně velký potenciál, ale to by něco nesmělo pokazit. Něco, díky čemuž nejsou děti vůbec děsivé, díky čemuž atmosféra nehoustne, jak by měla, ale tak nějak se rozvařuje, díky čemuž jsem se netrpělivě dívala na hodinky, kdy už bude konec. Ani hvězdy tehdejší doby nezachránily tento, i když zajímavou temnou hudbou opentlený, nevýrazný film.(17.6.2013)

"Městečko prokletých" není špatný remake, ale od režiséra původního "Halloweenu" Johna Carpentera jsem tedy čekala víc, ale vůbec jsem nečekala, že se jako režisér pustí právě do remaku. Začátek filmu se vyvíjí slibně, když jednoho dne dojde k "těhotenské mánii", ale pak film dostal pěknou a bolestivou ránu! Děti, které se narodily a poté vyrostly vypadaly směšně a uměle. Nevyděsili ani poté, když jim začaly svítit oči. Naštěstí mi film zpříjemnil herec Christopher Reeve ("Superman"), který byl skvělý a jelikož film byl natolik špatný, tak jste aspoň na chvilku mohli vidět nějaký klad v "Městečku prokletých". Za to herečka Kirstie Alley ("Kdopak to mluví") byla tak průsvitná, že jí bylo vidět až do žaludku. Zkrátka si zahrála mrchu, která mi po celý film lezla pěkně na nervy, takže se do filmu vlastně hodila, protože celý film mi lezl na nervy. "Městečko prokletých" zkrátka není nic jiného, než kupa mizerné atmosféry, nezajímavých efektů, slabého scénáře a nevtipných momentů. Nechápu, proč se k němu přihlásil, tak skvělý režisér jakým je právě John Carpenter. Z toho mi opravdu zůstává rozum stát.(2.1.2016)

Ty děti byly fakt děsivý. Film jsem viděla 2x, špatný to nebylo a koukat se na to dalo.Děti to zahrály pěkně,mrazivá atmosféra i ty mordy byly dobrý. Příjemný Christopher Reeve, ale neseděla mi tam Kirstie Alley v roli doktorky. Mrtvola na grilu dobrá. Bylo mi líto toho hodnýho kloučka, který nezapadal mezi ty haranty, jak všichni chodili ve dvojicích a on chudáček samotnej. A jak stál u hrobu tý svojí parťačky ,mně fakt dojmulo.(10.6.2018)