Městečko prokletých

Rodger Maus

Kostýmy:

Robin Michel Bush
  • Jossie

Zajímavý námět, slušný příběh a přesto velice špatně natočený film. Nepřesvědčivé herecké výkony, děti působí nesmírně uměle, děj je rozvleklý a celé to působí velice ploše. Film, u kterého se těšíte, až skončí. Jediné, co mě potěšilo, byla malá úloha Marka Hamilla, kterého jsem od Star Wars neviděla v ničem hrát.(2.7.2005)

• lennyd

Dnešní den by měl být jako každý jiný. Ale přesně v deset hodin se něco stane, a vše v okruhu několika mil od městečka Midwich usíná v tvrdém spánku nepodobném bezvědomí. I když se po pár hodinách všichni proberou - nikdo netuší, co mohlo tento výpadek způsobit. Po pár měsících ale všechny ženy v městečku zjišťují, že jsou těhotné. A po devíti měsících se jim, ve stejný den, narodí děti - které vypadají jedno jako druhé. Po letech ale místní občané zjišťují, že tyto děti jsou jiné ... Koukám že si budu muset asi přečíst Wyndhamovu knihu, protože film mne až tolik nezaujal. Respektive zaujal příběhem, ale zklamal tím, že nešel nikterak do hloubky - je sice hezké, že děti terorizují poklidné městečko, ale odkud jsou a proč to dělají se bohužel nedozvíme. Logika si tady asi taky vzala dovolenou - jinak nechápu, jak mohla paní doktorka (Kirstie Alley) být přivolána k neznámé epidemii a o pár měsíců později být porodní doktorkou? Ale co už, aspoň dětem hezky blikaj oči :)(22.2.2011)

V předmluvě knihy Černý dům Stephena Kinga a Petera Strauba je poznámka o knize Johna Wyndhama podle které byl natočen tento snímek. Neváhal jsem ani chvilku a začal tento snímek shánět. Nakonec jsem jej získal nahráním ze Slovenské televize. Nutno dodat, že jsem byl velmi zklamán. Kniha je ve své podstatě hodně dobrá, film je ve své podstatě skoro podprůměrný. Nedejte se oklamat nádherným plakátem.(31.3.2013)

Keby to nebolo od Carpentera, tak poviem, že to je dosť slušný horor :-)). Avšak od Carpentera som predsa len čakal trochu viac, aj keď stále to nie je zlé. Skôr by som povedal, že tento štýl hororu mi nesadne. Ono asi už len príbeh samotný nie je moc pútavý, aj keď miestami som sa dosť bál, hlavne pri scénach s deťmi, keď sa s nimi ostatní v pohode rozprávali a akoby boli tak naivní, že nevedeli, čoho sú schopné, aj keď si boli vedomí, že všetky úmrtia naokolo za posledné dni mali na svedomí práve a len oni. Všetko podtrhuje už klasická výborná carpenterovská hudba. Možno že aj vďaka nej som dal o hviezdičku viac. Avšak nemyslím si, že je to tak úbohé, ako tu niektorí naznačujú.(22.5.2005)

• Morien

Já nevím, začínat, nebo zkrátka kdykoliv obohacovat komentáře o vtípky typu "haha, to není béčko, to je aspoň géčko" už mi přijde jaksi profláknuté. Přesto nemohu odolat a musím říci, že kdyby se jednalo o géčko, bude to aspoň vzrušující. Jako vždy ale musím dodat, že velký podíl na otřesném dojmu, který ve mně film zanechal, náleží zprasenému českému dabingu, jenže co mám dělat, když na film koukám v televizi, tolik času zase není, abych si všechny dohledávala později v originálním znění. Platinové paruky nikdy více.(3.4.2010)

• - Melanie Roberts (Meredith Salenger) má ve filmu zbraň Smith & Wesson Model 10 ráže .38 Special. (dc125)