Městečko prokletých

Rodger Maus

Kostýmy:

Robin Michel Bush
  • Jossie

Zajímavý námět, slušný příběh a přesto velice špatně natočený film. Nepřesvědčivé herecké výkony, děti působí nesmírně uměle, děj je rozvleklý a celé to působí velice ploše. Film, u kterého se těšíte, až skončí. Jediné, co mě potěšilo, byla malá úloha Marka Hamilla, kterého jsem od Star Wars neviděla v ničem hrát.(2.7.2005)

• choze

Uondaný remake stejnojmenného filmu ze šedesátého roku (který byl tehdy obligátně vykládán jako metafora komunistického nebezpečí) podle novely Johna Wyndhama. Knihu ani originál jsem bohužel nečetl, takže nemůžu srovnávat, ale sám o sobě je nový film dost slabý. Začátek upomene na Carpenterovu MLHU (mimochodem jde o tutéž lokaci), kdy se Zlo plíživě vkrádá do amerického městečka, jen tentokrát nemá podobu mlhy, ale šepotu a neděje se tak v noci, ale ve dne. Konec je pak klasicky carpenterovský, tj. akční (tradiční velký výbuch) a otevřený a taky uspěchaný a aspoň pro mě nepříliš uspokojivý. Děj mezitím je roztahaný a bez překvapení, děti nastupují poměrně pozdě a strhávají film k tupé vyvražďovce, ovšem plné příjemně nepříjemných scének (uvařená ruka, oční prohlídka...). Carpenterova sebevykrádající hudba není špatná, ale není tak zapamatovatelná jako u jeho předchozích titulů. Zvláštní je obsazení řady známých nehororových herců, toho času v těžkém zapomnění, byť Mark Hamill moc místa nedostane a nějak nevím, co si mám myslet o veskrze zbytečném štěku Michaela Parého. Každopádně Reeve tu pár humanistickými výroky připomene svého Supermana, na což tvůrci hned na začátku udělají i jeden vtípek. Bohužel šlo o jeho poslední film před nehodou, po níž ochrnul.(2.4.2009)

• Tom_Lachtan

Mňo.. Docela nudná záležitost, obzvlášť když ji spáchal Carpenter od něhož by se přeci jen dalo čekat víc, například by dítka mohla být o mnoho řádů děsivější (a navíc by jejich )očička měli svítit modře, aby vypadali náležitě árijsky a upřímně, kdyby se tam béčkově vpletli nacisti, bylo by to možná zábavnější). Abych byl upřímný, jediná věc, kterou si po pár dnech z filmu budu pamatovat bude Jedi Mark Hamill v úloze kněze a to je sakra málo. Mizerné napětí, atmosféra si dala pauzu na kafíčko hned při první klapce a pak nejspíš zdrhla do Mexika a zbytek je tak nějak všeobecně podprůměrný a béčkový.(30.10.2014)

• lennyd

Dnešní den by měl být jako každý jiný. Ale přesně v deset hodin se něco stane, a vše v okruhu několika mil od městečka Midwich usíná v tvrdém spánku nepodobném bezvědomí. I když se po pár hodinách všichni proberou - nikdo netuší, co mohlo tento výpadek způsobit. Po pár měsících ale všechny ženy v městečku zjišťují, že jsou těhotné. A po devíti měsících se jim, ve stejný den, narodí děti - které vypadají jedno jako druhé. Po letech ale místní občané zjišťují, že tyto děti jsou jiné ... Koukám že si budu muset asi přečíst Wyndhamovu knihu, protože film mne až tolik nezaujal. Respektive zaujal příběhem, ale zklamal tím, že nešel nikterak do hloubky - je sice hezké, že děti terorizují poklidné městečko, ale odkud jsou a proč to dělají se bohužel nedozvíme. Logika si tady asi taky vzala dovolenou - jinak nechápu, jak mohla paní doktorka (Kirstie Alley) být přivolána k neznámé epidemii a o pár měsíců později být porodní doktorkou? Ale co už, aspoň dětem hezky blikaj oči :)(22.2.2011)

Midwichské kukačky jsou méně slavnou knihou nežli Den trifidů, ale jejich Carpenterovo zpracování je skvostné. Ačkoliv dětští herci zpravidla v horrorech selhávají, ty zdejší malé, drzé, stříbrovlasé, neposkvrněně počaté hajzlíky musí mít člověk od srdce rád - jejich "nelidská" dikce, přísné pohledy, toporná strojová chůze... povedli se, neřádi. A povedl se i 70s-80s retro vzhled filmu (tedy předpokládám že záměrný) a poskytl mi moře zábavy (vítězí scéna telepatického souboje v závěru, naprostá hlína). Moc příjemná vzpomínka na dobu videopůjčovní a na slovansky hezkou Lindu Kozlowskou.(11.6.2017)

• - Melanie Roberts (Meredith Salenger) má ve filmu zbraň Smith & Wesson Model 10 ráže .38 Special. (dc125)