Městečko prokletých

Village of the Damned

Mesto prekliatych

Horor / Sci-Fi

USA, 1995, 99 min

Midwichské kukačky jsou méně slavnou knihou nežli Den trifidů, ale jejich Carpenterovo zpracování je skvostné. Ačkoliv dětští herci zpravidla v horrorech selhávají, ty zdejší malé, drzé, stříbrovlasé, neposkvrněně počaté hajzlíky musí mít člověk od srdce rád - jejich "nelidská" dikce, přísné pohledy, toporná strojová chůze... povedli se, neřádi. A povedl se i 70s-80s retro vzhled filmu (tedy předpokládám že záměrný) a poskytl mi moře zábavy (vítězí scéna telepatického souboje v závěru, naprostá hlína). Moc příjemná vzpomínka na dobu videopůjčovní a na slovansky hezkou Lindu Kozlowskou.(11.6.2017)

Celkem nuda, neni tam nic co by tam nějak zvlášť zaujalo, v podstatě jsem ani nebyl napnutej a tom že bych se u tohohle bál jsem si musel jenom nechat zdát, jediný co je na tomhle obstojný jsou výkony těch dětí, který se furt tvářej dost divně, ale docela to sedělo, ale to je dost málo a aby to byla aspoň vyvražďovačka, tak by to muselo mít daleko víc napaditých zabití a občas třeba něco vtiépnýho, ale toho se tady taky nedá dočkat. Na to že tam hrajou slušný herecký hvězdy to je slabý, ale jinak průměrný(22.5.2005)

Podle autora Dne Trifidů (naprosto geniálního románu science fiction) natočil Carpenter svoji verzi Midwičských kukaček ( zcela vhodně užité jméno) a vyšel se ctí. Sice klasicky béčkově ,ale jestli si někdo myslí, že se dětí nemůžete bát, opak je zde pravdou. Christopher Reeve svou roli doktora zvládl bravurně. A místní kněz má taky něco do sebe :) Nebýt ovšem vydařeného finále ve stodole, dostalo by Městečko prokletých nižší (kua) nižší hodnocení.(20.3.2009)

John Carpenter si téma dětí, počatých při "výpadku" vědomí většiny z městečka, příjemně užil. Atmosféra není celou dobu ideální, ale po většinu času bohatě stačí a divák je ve správný čas (večer:)) dostatečně připoután k obrazu a tématu. Konec je vcelku průhledný a filmu chybí výrazný moment, který by tomu dodal potřebnou třešničku na dortu, ale jinak dobře odvedená práce.(4.4.2010)

Pro mě jakožto milovníka Carpenterovi tvorby docela zklamání.Ač je nápad dokonalý,od něj sem čekal daleko více.Rozhodně jeden z nejhorších filmů tohoto mistra.Samozřejmě film nechci zatracovat,atmosfera a nápad se mi moc líbily,jen sem stále čekal,kdy přijde něco víc.Snímek jede prakticky pořád ve stejném tempu,což po nějaké době začne docela nudit.Reeve je bez výhrad,jeho výkon je perfektní.Tak i tak pro mě film z průměru v hororové škále nevybočuje.(13.10.2008)

• - Melanie Roberts (Meredith Salenger) má ve filmu zbraň Smith & Wesson Model 10 ráže .38 Special. (dc125)