Městečko prokletých

Village of the Damned

Mesto prekliatych

Horor / Sci-Fi

USA, 1995, 99 min

V předmluvě knihy Černý dům Stephena Kinga a Petera Strauba je poznámka o knize Johna Wyndhama podle které byl natočen tento snímek. Neváhal jsem ani chvilku a začal tento snímek shánět. Nakonec jsem jej získal nahráním ze Slovenské televize. Nutno dodat, že jsem byl velmi zklamán. Kniha je ve své podstatě hodně dobrá, film je ve své podstatě skoro podprůměrný. Nedejte se oklamat nádherným plakátem.(31.3.2013)

• Caelos

Dámy a pánové, toto je ptákovina. Rozhodně bych chtěl vidět raději původní než tohle. Nuda, nuda a nuda, od začátku až do konce. Superman vlastně nevěděl co má dělat, chodil mluvil a dokonce... Dokonce i bouchnul pěstí do stolu! Fíha. Kozlowská se zase chovala jak pako. Kirsty Alley má nadváhu, to ale neznamená, že to není kus baby. Akorát si ten svetřík mohla sundat úplně, než si rozkydlila břuch. Děcka měly asi být děsivé, nicméně působily spíše směšně. Očička svítily všemi barvami duhy. Nelogické chování několika postav a konec to úplně oddělaly. Není to úplně odpad, protože to režíroval Carpenter, takže natočené to není zas tak hrozně. 3/10(21.3.2009)

John Carpenter si téma dětí, počatých při "výpadku" vědomí většiny z městečka, příjemně užil. Atmosféra není celou dobu ideální, ale po většinu času bohatě stačí a divák je ve správný čas (večer:)) dostatečně připoután k obrazu a tématu. Konec je vcelku průhledný a filmu chybí výrazný moment, který by tomu dodal potřebnou třešničku na dortu, ale jinak dobře odvedená práce.(4.4.2010)

• gumli

Remake filmu z roku 1960.Aj napriek tomu že Carpenter film zmodernizoval a je už samozrejme farebný,ten starší film sa mi páčil viac.Aj keď Carpenter je môj obľúbený režisér.Ono sa to nemusí vyplatiť,prerábať staré filmy,väčšinou to nedopadne dobré ako napríklad tento film.Aj keď sú samozrejme aj výnimky.Tento film je dosť stereotypní a aj dosť nudný.Začiatok filmu ešte ujde ale potom to kdesi uviazne.Takže radšej pôvodný film z roku 1960.(16.7.2009)

Pro mě jakožto milovníka Carpenterovi tvorby docela zklamání.Ač je nápad dokonalý,od něj sem čekal daleko více.Rozhodně jeden z nejhorších filmů tohoto mistra.Samozřejmě film nechci zatracovat,atmosfera a nápad se mi moc líbily,jen sem stále čekal,kdy přijde něco víc.Snímek jede prakticky pořád ve stejném tempu,což po nějaké době začne docela nudit.Reeve je bez výhrad,jeho výkon je perfektní.Tak i tak pro mě film z průměru v hororové škále nevybočuje.(13.10.2008)

• - Melanie Roberts (Meredith Salenger) má ve filmu zbraň Smith & Wesson Model 10 ráže .38 Special. (dc125)