Návrat vojáka

The Return of the Soldier

Velká Británie, 1982, 99 min

Duševní otřes utrpěný ve válce a z něj následná částečná amnézie Chrise Baldryho, donutí jeho (žárlíci) manželku Kitty obrátit se na psychiatra Gilberta Andersona, aby se ujal léčby jejího manžela. Chris totiž považuje za realitu dobu svého mládí a proto hledá svou lásku dívku Margaret..... Bude terapie láskou za odborného dohledu lékaře úspěšná ? Doporučuji přesvědčit se sami " ))(18.2.2013)

Film s Glendou Jackson nemůže dopadnout jinak, než neobyčejným zážitkem. Buď má štěstí, nebo si své role dobře vybírá. K tomuto filmu jsem se vracela, nejen kvůli dobrým hercům a příběhu, ale i scenériím a výpravě - je to požitek pro oko. Dost obvyklý námět zpracovaný neotřelým a poměrně neobvyklým způsobem.(28.7.2017)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(22.5.2006)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1982 - Nominácia na 1. cenu(1.2.2013)

Velice zajímavý klasicky britský film vyprávějící příběh o částečné ztrátě paměti v důsledku prožitých válečných událostí. Motiv, který sám o sobě není nijak orginální se tady se rozvíjí způsobem a cestami, které neprošlapané jsou, přičemž si zachovává všechny příjemné atributy tradičního drama.(26.5.2012)