Cardcaptor Sakura (TV seriál)

• Japonsko

カードキャプターさくら

• Japonsko

Kádo kjaputá Sakura

Cardcaptor Sakura

Cardcaptors

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 1998, 70x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

• Subjektiv

Můj druhý výlet do světa žánru mahou shoujou (kouzlící holčičky) nedopadl k mé spokojenosti. Každý díl je střižen podle jednotného vzoru. Tedy skoro každý. Nejdřív nějaký ten všední život, pak kouzelná karta něco provede, nějaké to vylíčení vztahů s bratrem a dalšími, nějaká dobrůtka pro Kera, pak už se vyrazí na kartu, samozřejmě v novém kostýmu od kamarádky...Nesmím zapomenout na vtipné (výjimečně) lži jednoho Sakuřina spolužáka. Jediný argument pro zvýšení hodnocení, který jsem ochoten přijmout je, že tenhle seriál je určen pro malé holčičky. Ale znám třebas Akazukin Chacha a i když ani to není žádný extra odvaz, pořád je to alespoň o hodně vtipnější. Pokud jste dospělí, tak se tomuhle spíše vyhněte.(1.3.2007)

Ufff, dát tomuto seriálu odpad, to je vážně silný kafe. Cardcaptor Sakura sice občas nudí a rozhodně není dobré koukat na ni v jednom kuse, ale pokud jako já dáváte dva díly týdně, rozhodně se budete bavit. Jedno z klasických anime, které by měl zhlédnout každý správný otaku. A potom si přečíst stejnojmennou mangu od CLAMPu, která je ještě lepší. Jeden ze seriálů, který prostě našinci nějak nepochopili. Na IMDB 8,1.(8.9.2007)

Klasika jak žánru mahou shoujo tak CLAMPu se vším, co k tomu patří - typicky CLAMPovský progresivní přístup k postavám, jejich vztahům a vývoji je tu dobře vidět a stejně tak charakteristický grafický styl. Seriál cílí hlavně na dětské publikum a proto se tu nedá čekat nějaká hlubší symbolika a je tu i vcelku velká míra epizodičnosti, typicky pro žánr - ale narozdíl od spousty podobné produkce není vůbec hloupý a i filler epizody jsou dobře napsané - a díky CLAMPovskému přístupu je seriál zábavný i pro dospělé při zachování snadné stravitelnosti pro děti. Postavy jsou jednoduché a přitom vysoce efektivní, dobře definované a s výborně zvládnutým vývojem, který jde občas vidět až retrospektivně. Grafika, animace a soundtrack patří mezi to nejlepší, co v devadesátých letech v animovaných seriálech vzniklo. Jedinou větší vadou je tedy prezence docela velkého množství filleru... manga tímto neduhem netrpí a vysoce doporučuju si ji přečíst - stejně jako většina zbytku tvorby CLAMPu za to stojí. Ve výsledku 9/10 s malým plusem pro místní Subjektivy.(18.11.2016)