Reklama

Reklama

Armitage III

  • Japonsko アミテージ・ザ・サード

Recenze (3)

mandelbrot 

všechny recenze uživatele

Při troše snahy mohla být z Armitage III stejná klasika jako Akira nebo Ghost in the Shell, příběh skýtá opravdu velmi slušný potenciál. Roboti schopní rodit lidské děti, politické napětí mezi Zemí a Marsem, teraformace Marsu, vždyť to by mohl být vážně nářez. Bohužel je tento potenciál nepříliš využit a výsledkem je až bolestně průměrné sci-fi. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Děj - Thirds jsou roboti třetí generace, vypadají jako lidé, chovají se jako lidé, žijí jako lidé, lidmi jsou považováni za lidi prostě proto, že o jejich identitě nevědí. Nyní se však na Marsu objeví jejich zabiják. Zjistit kdo a proč Thirds likviduje má detektiv Ross Sylibus s parťačkou Naomi Armitage. A Armitage je jednou z Thirds, což neví ani její kolega Ross. Brzy však vyvstane i další otázka. Jaký je vlastně účel Thirds? Postavy - Postavy jsou docela uvěřitelné, i když jejich vývoj a psychologie nejsou nijak extra divácky náročné. Tohle OVA na tom však nestojí. Ross je prostě velký čestný chlap a Armitage nepříliš oblečená drsná sexy kočička, která má i nějaké to křehčí nitro. Směr jejího myšlení se trošku ubírá ve směru androidů z Blade Runnera, kterýžto film si tipnu, společně s Ghost in the Shell, jako hlavní inspirační zdroj. Animace a kresba - Není nijak ohromující, dá se povšimnout množství statických obrázků. Někdy je to pochopitelné, jindy to zamrzí. Např. nehybné davy v pozadí, když daná scéna umožňovala i použití pozadí, které je statické i v reálu apod. Akční scény jsou pochopitelně "rozhýbanější". Zkušenější otaku si dle kresby tipne první polovinu 90. let a samozřejmě se trefí. Shrnutí - Vcelku se na Armitage III dá koukat, není to úplně marné. Poznámka - S Armitage se lze setkat ještě ve filmu Armitage III: Dualmatrix. Film Armitage III: Polymatrix vznikl (doufám, že teď nekecám) pouhým sestříháním tohoto OVA. ()

Reklama

kyselin 

všechny recenze uživatele

Armitage je v rámci svojho žánru skôr z tých menej náročných, nie zrovna filozofických anime, ale občas si treba aj odpočinúť, že? Príjemný a vyvážený mix akcie, humoru a trochu tej romantiky. ()

Reklama

Reklama