Píše se rok 1966. Saya je poslední žijící členkou rodu původních upírů a díky jejím schopnostem pracuje pro tajnou americkou armádní složku, která se zabývá likvidací démonů. V přestrojení je vyslána na střední školu v Yokotě, kde má za úkol lokalizovat a následně zabít skupinu nestvůr, které mají na svědomí několik vražd zdejších obyvatel... (-Ravee-)

Marius

Upírov ja veľmi môžem ale Blood:The Last Vampire ma nenadchol až tak ako by som bol čakal. V prvom rade je v tomto anime veľmi zvláštny dizajn postáv, samotná Saya (inak saya je puzdro samurajského meča) má ústa ako po návšteve plastického chirurga a samotné príšerky sú príliš príšerkaté aby ma nejak zaujali. Na druhej strane je tu výborná animácia a časté využívanie CGI, čo však na rozdiel od mnohých iných anime nie je na škodu. Nuž a ak je toto pilot resp. prequel k Blood+ tak je to ten najnešťastnejší pilot aký som videl, pretože odhaľuje jeden taký spoiler, ktorý by si nedovolil snáď nikto, kto by plánoval vypustiť komerčný 50 dielny seriál. Za výbornú temnú atmosféru 8/10 ()

Zíza

Pardon, ale mě to neoslovilo vůbec. Saya mi byla nesympatická. Akce bylo poskrovnu. Bylo to takové o ničem. Můžu na to nahlížet jako na předvoj seriálu, ale i přesto... prostě nesympatické krvavé nic. ()

Skejpr

Naprosto parádní akční hororový nářez, který sice občas kapičku zakulhá po animační stránce, podstatné ale je, že zábavy nabízí víc, než leckterý celovečerák - tak úžasně natřískaný je. PS.: A opravdu nedoporučuji koukat na jeho celovečerní zpreznění v režii Chrise Nahona. Nemuseli byste to přežít ve zdraví... ()

Shit

Seriál neznám, ale tohle upíří anime se mi líbilo, nicméně rozhodně mě to nějak neohromilo. Sice to má dobrou temnou atosféru, občas hodně zajímavý pohledy a je to solidně kravavý, ale působí to trošku nedodělaně pro někoho, kdo nikdy neviděl seriál, krom toho se mi moc nelíbili démoni ()

Dragoni

Pěkná kresba, velmi krátké a s příběhem ze kterého se mohlo jistě vytěžit víc. Ale na druhou stranu co by jste chtěli od 48 minutového filmu. 7/10 ()

molotov

Vynikající atmosféra navozená krásnou animací, ale jinak příběh působí jako by byl vytržený z nějakého vyššího celku. Spousta nedořečených otázek, o minulosti postav nevíme nic a často je nejasná i jejich motivace. ()

Hitman_47

3 AM Code ve svém komentu napsal, že to vypadá, jako kdyby to byl pilot k seriálu a on to doopravdy je pilot k seriálu :) Jen se ten seriál tak nějak odkládal a odkládal a začal vznikat teprv ke konci roku 2005 (a ještě stále není dokončen...má toho být 52 dílů...bylo jich zatím odvysíláno 18 :). A jelikož seriál už nějakou dobu sleduju a "pilota" jsem viděl teprv teď, takže můžu říct, že jsem tomu docela dost porozuměl...ale oproti seriálu je tu jistá odlišnost, a tou je zabíjení Chiropter (to jsou ti half-breeds) -> v seriálu jdou zabít jen pomocí Sayiny krve, která se musí smísit s krví Chiropter....No, ale jinak je to doopravdy povedený filmeček. Jo a ten seriál se jmenuje Blood+ a odehrává se v současnosti...pro případné zájemce. ()

kitano

Chutna, ultrastylizovana jednohubka, ktora kazdym svojim prvkom podporuje svoju temnu atmosferu. Vyzual, to su skutocne orgie a pribeh sice nepatri medzi prilis originalne, za to je vsak prespikovany mnohymi zaujimavymy detailmy. Vydatne. (8.2/10) ()

Tom_Lachtan

Mizerná splácanina všech možných upírských motivů. která působí jako něco, co má scénář z hodně podprůměrného dílu Buffy, přemožitelky upírů, které někdo připsal vlastní sadu tesáků a Bladeovskou katanu, bohužel to ale není klon zábavný, on je totiž hrozivě blbý, mající logické díry velikosti dvou Gruzií, takže film je vážně hrozně hloupej a hlavním kamenem zkázy je tak fakt, že se celou dobu tváří hrozně vážně, bez nadsázky se fakt film o upírce čtvrtící démony na střední škole prostě dělat nedá, obzvlášť když v závěru přijde nehorázně űberdementní filozofování, které zcela koresponduje s nudnou a unilou hlavní hrdinkou s výrazem nakopnutého emo-štěnětě při záchvatu dráždivého kašle. Dobrej vizuál rozhodně nestačí. ()

kinej

Škoda, že příběh není nijak rozvinut. Sledujeme zde něco, co působí jako pasáž vytržená z nějakého velkého díla. Velmi se mi zde líbila krseba a animace. Ta film hodně zvedá, protože je nadstandartní, ()

balone

Nijak se nevyklánějící příběh z japonských akčních anime. Animace mi přišla na začátku dost děsná a když jsem si myslel, že si na ní zvyknu, než se tak stalo, film skončil. Samozřejmě akce byla pěkná, ale průměrná. ()

paascha

Trochu delší klípek nebo díl seriálu s působivou atmosférou, ale naivní animací a charaktery postav. Film pro děti ()

Jhershaw

Mně to celé přišlo jako jeden díl ze seriálu... Bez pořádného začátku či konce, děj by se dal shrnout do jedné věty. Celé je to prostě moc krátké... Mezi pozitiva filmu patří ostatními již zmíněná výtvarná stylizace, hektolitry krve a dost se mi líbili démoni, byli správně strašidelní:-)) 70% ()

Madsbender

Zoznámte sa - americká Saya. Dobre počujete, s tou japonskou nemá príliš spoločné. Len povážte - animácia a kresba pripomínajúca spoločné japonsko-americké animátorské projekty, spracovanie na úrovni síce miestami atmosférického, ale nepríliš zábavného béčka, pátos (a že aký - celá časť okolo a v hangári je na nezaplatenie!), rezignácia na logiku deja, strnulé charaktery s nulovým prekreslením a zužitkovaním potenciálu, OTRASNÝ anglický dabing a japonský ešte horší tým, že pôsobí ako umelo napasovaný. A keď sa v závere dostavia pokusy o prehĺbenie a ten najdebilnejší spôsob vysvetlenia, aké má scenárista poruke, začína to celé vyznievať ako pekný pokus o paródiu... Ale pekne poporiadku. Ako znalec a fanúšik manga predlohy, a ešte omnoho viac brilantného seriálu som rozčarovaný a nepríjemne prekvapený. Áno, aj seriál mal v sebe množstvo pátosu, ale bol umne zakomponovaný ako násilie a brutalitu eufemizujúci činiteľ do vyladeného celku, nabitého emóciami, akciou a strhujúco dynamickým univerzom s množstvom perfektných charakterov a hybateľov deja, plný zvratov, okorenený o sekundárne časové línie, cestovanie po svete a množstvo prvkov (a symboliky), ktoré z neho robia zásadné dielo pre každého otaku a fanúšika japonského animačného žánru. Blood: The Last Vampire je, ako však dá divákovi poznať až záver, vo vzťahu k seriálovému súrodencovi prequelom a je primárne určený práve znalcom predlohy ako dočasné sústo na ukojenie hladu pred hlavným chodom. Z toho dôvodu je zrejmá epizodickosť, skratkovitosť a absencia vysvetľujúcich prvkov ospravedlniteľná a dá sa predpokladať. Bohužiaľ, sme tým pádom ochudobnený o všetko to dobré. Postavy nemajú medzi sebou žiadne poriadne vzťahy, množstvo vecí je pre laika a neznalca úplne nepochopiteľných, chýba tu globálny kontext, chevalieri (darmo budem zapierať, k Hajimu, Solomonovi a ostatným som si vybudoval svojho druhu vzťah), niektoré veci sú úplne nezmyselné (Sayina nová katana - tomu jeden neuverí...) a celkovo je to len na gore a kolísajúcej atmosfére postavený 43-minútový krvák, ktorý nedokáže (narozdiel do seriálu) divákovi sprostredkovať ani jednu zaujímavú myšlienku. Pre niekoho možno audiovizuálne opojné guilty pleasure (závisí od toho, aký je váš vzťah k anime a koľko ste toho už videli), ale svojim súrodencom robí skôr hanbu. Nehovoriac o tom, že práve takýto prequel som si nepredstavoval - dúfal som vo Vietnam (teraz mi prichádza na rozum, že vlastne nebolo poriadne predstavené ani prostredie, v ktorom sa tento miniatúrny a pre mňa zbytočný medailónik odohráva). Ten však, ak sa dobre pamätám, dostal priestor v jednej epizóde. Na záver snáď len jedno - ak chcete spoznať skutočný príbeh Sayi, odporúčam vám tento seriál. Tým, ktorí ho už videli, prípadne tým, čo hľadajú zaujímavú a relatívne inteligentnú zábavu v medziach žánru radím - ruky preč. Pár efektných scén celkom ušlo, ale azda tým najdesivejším na tomto kúsku je animácia postáv (a niektoré postavy - učiteľka - všeobecne), z ktorej budem mať ešte dlho nočné mory. 40% () (méně) (více)

dr.horrible

Niečo ako dievčenský Blade. Pôvodné anime nepoznám a celovečerná verzia je vraj strata času, no tento stredometrážák stojí za pozretie. Vďaka dĺžke nenudí, atmosféru má a je tam hodne krvi a japonských školáčok, takže OK. 70% ()

Anderton

Určite to už niekto spomenul, ale záver dáva filmu nový, hlbší rozmer. Jedno z mojich prvých stretnutí s anime dopadlo nadmieru pozitívne a navnadilo ma (aspoň na čas) na ďalšie kúsky tohto nekonformného, antidisneyovského žánru. Dĺžka je tak akurát. ()

predators

Docela normální animák, který nepřináší nic převratného. Ono taky za 40 minut, co se dá přinést, že? :-) Jednoduchý příběh, pěkná animace. Nic víc, nic míň. Ale vynášet jej do nebes za to nestojí... 35% ()