Blood: The Last Vampire

Blood: The Last Vampire

Animovaný / Akční / Horor

Japonsko, 2000, 48 min

3 AM Code ve svém komentu napsal, že to vypadá, jako kdyby to byl pilot k seriálu a on to doopravdy je pilot k seriálu :) Jen se ten seriál tak nějak odkládal a odkládal a začal vznikat teprv ke konci roku 2005 (a ještě stále není dokončen...má toho být 52 dílů...bylo jich zatím odvysíláno 18 :). A jelikož seriál už nějakou dobu sleduju a "pilota" jsem viděl teprv teď, takže můžu říct, že jsem tomu docela dost porozuměl...ale oproti seriálu je tu jistá odlišnost, a tou je zabíjení Chiropter (to jsou ti half-breeds) -> v seriálu jdou zabít jen pomocí Sayiny krve, která se musí smísit s krví Chiropter....No, ale jinak je to doopravdy povedený filmeček. Jo a ten seriál se jmenuje Blood+ a odehrává se v současnosti...pro případné zájemce.(18.2.2006)

Přestože mám ve své filmotéce několik anime kousků, tak tento druh filmů doteď nepatřil k mým nejvyhledávanějším. Po shlédnutí tohoto snímku však přišel čas na změnu, protože jsem byl velice mile překvapený a hlavně spokojený s tím co jsem viděl. Hlavním plusem je nádherná animace prostředí, která je v určitých pasážích úžasně propracovaná do sebemenšího detailu. Ve spojení s hudebním doprovodem nabídne divákovi slušnou porci záživné podívané, kterou jen sem tam naruší poněkud kostrbatý děj. Některé místa jsou totiž trošičku nudnější, stejně jako charakteristika několika vedlejších postav. Tvůrci totiž všechno vsadili na kouzlo hlavní hrdinky, jenž ovšem v určitých chvílích také zrovna dvakrát nezabodovala. Narozdíl od své filmové kolegyně nám totiž animovaná Saya nenabídne takový krvavý masakr, což je ovšem odvozeno od pojetí, kterým se tvůrci nechali inspirovat. Film z roku 2009 sázel totiž především na svou akčnost a litry krve, zatímco jeho starší bratříček spíše kladl důraz na vytvoření co nejtemnější atmosféry. Trošku mi vadilo i divné ztvárnění upírů/démonů, které bylo ze slabšího soudku.(8.6.2011)

Temná, drsná Saja zabíjející Chiropterany bez jakékoli milosti,ať už je u toho sama, nebo je kolem spousta lidí. Celkem zajímavá animace. Přesto mě to nijak výrazně nenadchlo, i když to temné prostředí, ve kterém se celý děj odehrával, mělo něco do sebe. Rozhodně jsou to lepší 3*. Mnohem více se mi líbil seriál Blood+.(28.5.2011)

Příběh o malé vampírce, která bojuje proti démonům. Pěkně nakresleno, dostatečné tajemné, ale příliš dlouhý rozjezd. Osobnost malé vampírky, jménem Sayo, kolem sebe nosí auru tajemna a nebezpečí. Je sice ještě náctiletá, ale při pohledu na ní máte pocit, že žije již několik století. Jednou jsem již tento animovaný příběh viděl a pořád se na to hezky kouká, ale jinak je to příliš prázdné. Chyběl tomu propracovanější příběh, ale na 48 minut to je stále zábavné a krvavé efekty pěkně tryskaly až ke mě na koberec.(30.8.2013)

Upírov ja veľmi môžem ale Blood:The Last Vampire ma nenadchol až tak ako by som bol čakal. V prvom rade je v tomto anime veľmi zvláštny dizajn postáv, samotná Saya (inak saya je puzdro samurajského meča) má ústa ako po návšteve plastického chirurga a samotné príšerky sú príliš príšerkaté aby ma nejak zaujali. Na druhej strane je tu výborná animácia a časté využívanie CGI, čo však na rozdiel od mnohých iných anime nie je na škodu. Nuž a ak je toto pilot resp. prequel k Blood+ tak je to ten najnešťastnejší pilot aký som videl, pretože odhaľuje jeden taký spoiler, ktorý by si nedovolil snáď nikto, kto by plánoval vypustiť komerčný 50 dielny seriál. Za výbornú temnú atmosféru 8/10(27.7.2007)