Seihó bukjó Outlaw Star (TV seriál)

• japonský

星方武侠アウトロースター

• japonský

Seihō bukyō Outlaw Star

Outlaw Star

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 1998, 26x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Po všetkých stránkach priemerná záležitosť.(3.9.2009)

Firefly jsem neviděl, ale tohle anime mi víc než cokoliv připomíná Hvězdné války. Mladík vytžený ze svého světa zkušeným dobrodruhem jen aby jej v zápětí opustil s novou cestou k velkým dobrodružstvím, ve vesmíru jednak zmáném, ale i tak plném tajemství a mystyčna. Pak už na nás čeká jen spousta akce a dobré zábavy. Jednoduše rerto akční podívaná z budoucnosti, která zestárla velmi dobře.(10.8.2014)

Má to hodně pomalý rozjezd, ale cca po desátém díle, kdy si zvyknete na postavy o kterých se toho ale moc nedozvíte, to začne být opravdu fajn. Spousta originálních až bizarních příběhů napříč vesmírem. Krásná devadesátková animace a atmosféra. Konec jsem popravdě vůbec nepobral, ale i tak jsem u tohoto dílka strávil příjemné 3 dny.(14.8.2017)

Při hodnocení se tenhle seriál nevyhne své známější konkurenci (alespoň já jsem dřív slyšel o Kovbojovi Bebopovi) se kterou sdílí stejný rok výroby a v tomhle srovnání nejspíš u většiny prohraje. Já jsem zatím v seriálu viděl věci, které jsem viděl všude jinde, ale do průměru bych ho nezařazoval. Slova jež teď volně přeložím nejsou moje, ale názor sdílím: Outlaw star je neuvěřitelně návyková show, ve které je všechno, co si sci-fi fanoušek může přát - vesmírné závody , vesmírné boje, rozdílné planety, alternativní dimenze, divní emzáci, sakra přitažlivý mimozemšťanky, mimozemšťani s podivným rozdělením pohlaví, obří roboti, bio-androidi, kyborgové, krásky ve stázi, shapeshifteři, bitky s laserovými pistolemi, boj mečem, boj pěstmi, paintball, šílení vědci, tao magie, robotičtí panteři, kung-fu housecats a epizoda z lázní, která je krom jiného vtipná a to nemluvě o soutěži onejsilnější ženu ve vesmíru, potopené mimozemské galeoně nebo vězení s vysokou gravitací. To všechno narváno do dvaceti šesti epizod, které sice nedávají charakterům moc času k vývoji, ale zato nemají hluchá místa a děj nestojí. Dialogy stojí na slušné úrovni, postavy se chovají tak jak se očekává a všechny jsou dobře (a taky trochu ploše) napsané. Já se zatím královsky bavím.(2.2.2013)