Yashiro Tenshu byl odsouzen k trestu smrti za vraždu své milenky Misako. Svoji popravu na elektrickém křesle však přežil, a tak je deportován do uzavřené místnosti, kterou sdílí s chladnokrevným zabijákem. Stal se tímto obětí pokusů skupiny Japonských vědců, kteří zkoumají jejich chování. Cílem tohoto experimentu je, aby jeden z nich zabil druhého. Situace se však vymyká kontrole ve chvíli, kdy vědci použijí jako provokatérku sestru jedné z vědeckých pracovnic jménem Witch... (Žuži)

drankeryth

To bol teda zvlastni film od sikmookych bratov:) Prva polovica filmu sa neuveritelna vliekla v nejakej uzavretej miestnosti s dvoma chlapmi, druha polovica filmu bola pre mna zaujimavejsia v ktorej sa uz aj nieco dialo, aj ked tomu nieco chybalo. Suboje mi pripomenuli Matrix, ale trochu v horsom prevedeni. Stopaz filmu bola az prilis dlha pre mna na takyto slaby film, keby bol film kratsi a lepsie premysleny, tak by bolo moje hodnotenie urcite vyssie ako len dve hviezdicky. ()

MartinNDL

Mistr akčních scén a ultralevných filmů R. Kitamura natočil matrixovský příběh dvou vězňů odsouzených na smrt, kteří dostanou možnost PŘEŽÍT. Jedna místnost, dva lidi. Oba jsou zabijáci, ale nejsou stejní. Neví, v čem spočívá experiment, do kterého byli vtaženi, neví, co mají dělat, aby se dostali pryč, neví, jestli se kdy dostanou pryč. Ví jen, že žijí a že chtějí žít dál. Vzpomínáte na Azumi? Co se nám na ní líbilo? Psychologie postav, flashbacky, hra s (ne)volbou, akční souboje, herecké výkony. Tím vším nás Kitamura obšťastňuje již v Alive. Samurajské Japonsko ale střídá depresicní cela, místo minulosti je budoucnost a meče nahradily pistole. ()

maddy

Hmm... Velmi zvláštny film. Zo začiatku ma síce dej vtiahol. Zaujímalo ma prečo sú postavy tam, čo s nimi bude a podobne. Takže prvá hodina, ktorá stavia prevažne na dialógoch bola vynikajúca. Potom to už začalo dosť upadať, akčné scény boli dosť neprehladné a nevyrazné (od Ryuhei Kitamura by som čakal oveľa viac), príbeh sa stal mierne prekombinovaný, scénar taktiež pokulhával. Byť to o takú pol hodinu kratšie bola by to väčšia pecka, ale dvoj hodinová stopáž je pre tento film až príliš. 3* ()

Cedr

Narozdíl od Versus, se Alive tváří až příliš vážně a lehce překomplikovaný, ale přesto poměrně prázdný a nezáživný příběh tady působí poněkud... levně. Pár zajimavých momentů se sice najde, ale jak u Ryuhei Kitamury zvykem, film by měl byl aspoň u půl hodiny kratší, takže všehovšudy celkem nuda. Fanoušci japonské sci-fi a Ryuhei Kitamury, by Alive zkusit mohli, ostatní "běžní" diváci... radši ruce pryč. ()

fr3ak

Opravdu zajímavý film, který ale nebude pro každého. Na začátku vidíme dva vrahy odsouzené k trestu smrti, kteří dostanou šanci přežít, pokud budou souhlasit s účastí v jistém experimentu - ten spočívá v tom že je oba zavřou do jedné místnosti a tam jsou pozorováni. Co se ze začátku vyvíjí jako takové zajímavé izolační drama, se po čase změní v méně ale stále zajímavé Sci-Fi s trochou konspiračního nádechu (tohle já můžu) a nakonec nás čeká i trocha akce (která je velmi zajímavě nasnímána). Co mi na filmu hodně vadilo bylo hodně divné jednání lidí, kteří oba vězně pozorovali, to bylo jako z úplně jiného filmu a dost to kazilo atmosféru. ()

• Ve filmu se v miniroli objeví i herec Tak Sakaguchi, který ztvárnil hlavní roli v předešlém celovečerním snímku Ryuhei Kitamury Versus (2000). Versus je zároveň název předposlední kapitoly tohoto filmu a zároveň jediné, ve které se Tak Sakaguchi objevil. (Lorge)