poster

Alive

 • japonský

  アライヴ

 • anglický

  Condemned Man

Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2002, 119 min

 • Campbell
  *

  Viděno, nepochopeno, uspáno. Doslova. Film jsem musel koukat na 3x protože jsem nepochopil o čem to je a co se tam vůbec děje, navíc je to zbytečně dlouhý na to abych se na film pořádně soustředil. Na druhou stranu musím ale říct že vizualita a kamera byly perfektní a bez chyby, ale pro mě to bylo sakra málo.(29.11.2012)

 • drankeryth
  **

  To bol teda zvlastni film od sikmookych bratov:) Prva polovica filmu sa neuveritelna vliekla v nejakej uzavretej miestnosti s dvoma chlapmi, druha polovica filmu bola pre mna zaujimavejsia v ktorej sa uz aj nieco dialo, aj ked tomu nieco chybalo. Suboje mi pripomenuli Matrix, ale trochu v horsom prevedeni. Stopaz filmu bola az prilis dlha pre mna na takyto slaby film, keby bol film kratsi a lepsie premysleny, tak by bolo moje hodnotenie urcite vyssie ako len dve hviezdicky.(27.2.2011)

 • maddy
  ***

  Hmm... Velmi zvláštny film. Zo začiatku ma síce dej vtiahol. Zaujímalo ma prečo sú postavy tam, čo s nimi bude a podobne. Takže prvá hodina, ktorá stavia prevažne na dialógoch bola vynikajúca. Potom to už začalo dosť upadať, akčné scény boli dosť neprehladné a nevyrazné (od Ryuhei Kitamura by som čakal oveľa viac), príbeh sa stal mierne prekombinovaný, scénar taktiež pokulhával. Byť to o takú pol hodinu kratšie bola by to väčšia pecka, ale dvoj hodinová stopáž je pre tento film až príliš. 3*(8.6.2008)

 • Cedr
  **

  Narozdíl od Versus, se Alive tváří až příliš vážně a lehce překomplikovaný, ale přesto poměrně prázdný a nezáživný příběh tady působí poněkud... levně. Pár zajimavých momentů se sice najde, ale jak u Ryuhei Kitamury zvykem, film by měl byl aspoň u půl hodiny kratší, takže všehovšudy celkem nuda. Fanoušci japonské sci-fi a Ryuhei Kitamury, by Alive zkusit mohli, ostatní "běžní" diváci... radši ruce pryč.(13.2.2008)

 • MartinNDL
  ****

  Mistr akčních scén a ultralevných filmů R. Kitamura natočil matrixovský příběh dvou vězňů odsouzených na smrt, kteří dostanou možnost PŘEŽÍT. Jedna místnost, dva lidi. Oba jsou zabijáci, ale nejsou stejní. Neví, v čem spočívá experiment, do kterého byli vtaženi, neví, co mají dělat, aby se dostali pryč, neví, jestli se kdy dostanou pryč. Ví jen, že žijí a že chtějí žít dál. Vzpomínáte na Azumi? Co se nám na ní líbilo? Psychologie postav, flashbacky, hra s (ne)volbou, akční souboje, herecké výkony. Tím vším nás Kitamura obšťastňuje již v Alive. Samurajské Japonsko ale střídá depresicní cela, místo minulosti je budoucnost a meče nahradily pistole.(14.8.2006)

 • - Ve filmu se v miniroli objeví i herec Tak Sakaguchi, který ztvárnil hlavní roli v předešlém celovečerním snímku Ryuhei Kitamury Versus (2000). Versus je zároveň název předposlední kapitoly tohoto filmu a zároveň jediné, ve které se Tak Sakaguchi objevil. (Lorge)