Reklama

Reklama

Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku rómantan – Cuioku hen

  • Japonsko るろうに剣心 -明治剣客浪漫譚- 追憶編 (více)

Obsahy(1)

Jedné deštivé noci v Japonsku poloviny 19. století zachránil velmistr Hiko Seijuro před bandity malého chlapce. Pojmenoval ho Kenshin (Srdce meče) a sám ho v ústraní vychovával. V patnácti letech se ale Kenshin rozhodne pomoci imperialistům v právě zuřící občanské válce proti Tokugawskému šógunátu, protože se už nemůže dívat na to, jak při ní umírají nevinní lidé. Přes Hikův nesouhlas tak odejde do tábora imperialistů a díky schopnostem nabytým tvrdým tréninkem i výchovou se brzy stane jedním z nejobávanějších zabijáků v celém Japonsku. Teprve pak před ním ale vyvstanou problémy, které si předtím ani nedokázal představit. (Genryuusai)

(více)

Recenze (30)

Hromino 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od většiny zde hodnotících a v komentářích tak krásně se rozplývajících nemůžu říct, že bych byl tímhle OVA kdovíjak nesmírně nadšen. Proč? Pokusím se to vysvětlit na příkladu Kakašiho gaidenu z Naruta: pokud tedy onu dvojepizodu znáte, pak mi možná budete rozumět. Jak Kenšinovo OVA, tak Kakašiho gaiden nám mají objasnit něco zajímavého z minulostí postav nám tak dobře známých. Oba případy mají v arzenálu nějakou tu kopu emocí, kterou nás neváhají ve svém závěru příjemně zahltit. Oba případy mají nemalý potenciál na to, abych jim dal bez mrknutí oka pět hvězd, ale... ale. Oba případy mi připadaly zkrátka příliš krátké na to, aby na mě stoprocentně zapůsobily. Kenšin na to měl sice o dva díly navíc oproti Kakašimu, ale zase měl odvyprávět delší časový úsek – a na to mi ty čtyři díly připadaly málo. Těžko říct, kolik dílů by mi teda přišlo optimálních, ale možná by mi stačil jen jeden, dva díly navíc. Kdoví? Pohled na Kenšina v trochu jiné animaci (neřekl bych, že je "strašně super", ale nazval bych ji spíše "zajímavou") a bez vtípků se mi líbil, romantika taktéž, příběh byl vynikající a vlastně se mi to taky hrozně líbilo, ale přesto mi to přišlo moc krátké na to, aby na mě vše výše zmiňované zapůsobilo nezapomenutelným dojmem. Solidní 4*. –– By the way: Někdo tu doporučoval, aby se Kenšina neznalí podívali nejdříve na tohle a pak teprve na samotný seriál. Nesouhlasím. Řekl bych, že když už postavu toho hodného Kenšina trochu znáte, OVA by na vás mohlo zapůsobit více. Takže pokud jste Kenšina neznalí a chcete se na tohle OVA mrknout co nejdříve, doporučuju vám zkouknout aspoň prvních 10 dílů seriálu, ať aspoň trochu charakter Kenšina poznáte – pak se prosím můžete zakousnout do tohoto OVA. Itadakimasu. :) ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Příběh, který vezme za srdce, zpracování, které zapůsobí na vaše oči, a vše dohromady vás na konci dovede k slzám. Nádherné. ____ Ačkoliv se jedná o prequel k seriálu, vznikl až pár let po něm. Ovšem doporučuji sledovat v pořadí: Tsuioku hen oav prequel - seriál - requiem film - seisou hen oav sequel. Oav je laděno vážněji než seriál, tedy méně humoru, více emocí, odpovídá tomu i vyzrálejší zpracování/kresba. A vyplatilo se to - Tsuioku hen patří nejen do mojí anime TOP 5, ale vede i žebříček na animenfo a animenewsnetwork. ()

Reklama

Paldini 

všechny recenze uživatele

Připadám si mezi všemi těmi pětihvězdičkovými hodnoceními jako kacíř. Sice bezchybná výtvarná stránka, kde se v některých záběrech prolínají skutečné obrazy s těmi kreslenými, ovšem děj mě až tak za srdce nechytil. Na pozadí válek o moc v Japonsku v druhé polovině 19. století sledujeme komplikovaný příběh nekompromisního úkladného vraha (nikoli samuraje (nebo dokonce Samuraje X)), který si službu svému pánovi a své jednání naivně omlouvá konáním dobra. Sice díky lásce prohlédne, ale je už příliš pozdě na to, aby se vymanil z kolotoče intrik a násilí. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

O příběhu se tu už vyjádřili jiní, co mě opravdu mile překvapilo, byly scény s "reálem" (voda, káča, oheň). To bylo pro mě něco nového a přišlo mi, že to jen posílilo atmosféru. Pěkný to bylo. Lze se na to koukat samostatně (bez znalosti seriálu), ale já už mám pár dílů za sebou, takže si myslím, že jsem si to možná užila i o trochu víc, když vím, co bude potom. Ačkoliv kdo ví... ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Příběh o malém chlapci, kterého zachrání velmistr Hiko před smrtí, následně mu dá jméno Kenshin a cvičí ho k boji a on se později stane obávaným „zabijákem“ s jizvou ve tvaru kříže, se mi líbil. Mám rád animované kousky ze starých dob a ty o samurajích asi nejvíc. Nablýskaná katana sviští, kusy těl pokrývají zem a všude je cítit smrt. Jen by se v nich mohlo ubrat na romantice a víc věnovat budování temné atmosféry. Každopádně tohle zapůsobilo a asi se brzo mrknu po seriálu. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Tento film spojuje romantické prvky s tvrdou realitou krvavé revoluce a je celkově laděn daleko vážněji než stejnojmený seriál, který se odehrává o deset let později. Tsuiokuhen se pravidelně umisťuje na předních místech všech anime žebříčků (např. 1. místo na Anime News Network k 23. 3. 2008) a mnoho kritických publikací o něm mluví jako o nejlepším anime počinu všech dob. (Genryuusai)

Reklama

Reklama