poster

Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku rómantan – Cuioku hen

 • japonský

  るろうに剣心 -明治剣客浪漫譚- 追憶編

 • japonský

  Rurōni Kenshin: Meiji kenkaku romantan - Tsuioku hen

 • anglický

  Samurai X: Trust and Betrayal

Animovaný / Drama / Historický / Romantický

Japonsko, 1999, 120 min

 • Jhershaw
  *****

  Příběh, který vezme za srdce, zpracování, které zapůsobí na vaše oči, a vše dohromady vás na konci dovede k slzám. Nádherné. ____ Ačkoliv se jedná o prequel k seriálu, vznikl až pár let po něm. Ovšem doporučuji sledovat v pořadí: Tsuioku hen oav prequel - seriál - requiem film - seisou hen oav sequel. Oav je laděno vážněji než seriál, tedy méně humoru, více emocí, odpovídá tomu i vyzrálejší zpracování/kresba. A vyplatilo se to - Tsuioku hen patří nejen do mojí anime TOP 5, ale vede i žebříček na animenfo a animenewsnetwork.(3.11.2003)

 • Zíza
  ****

  O příběhu se tu už vyjádřili jiní, co mě opravdu mile překvapilo, byly scény s "reálem" (voda, káča, oheň). To bylo pro mě něco nového a přišlo mi, že to jen posílilo atmosféru. Pěkný to bylo. Lze se na to koukat samostatně (bez znalosti seriálu), ale já už mám pár dílů za sebou, takže si myslím, že jsem si to možná užila i o trochu víc, když vím, co bude potom. Ačkoliv kdo ví...(23.7.2009)

 • Hromino
  ****

  Na rozdíl od většiny zde hodnotících a v komentářích tak krásně se rozplývajících nemůžu říct, že bych byl tímhle OVA kdovíjak nesmírně nadšen. Proč? Pokusím se to vysvětlit na příkladu Kakašiho gaidenu z Naruta: pokud tedy onu dvojepizodu znáte, pak mi možná budete rozumět. Jak Kenšinovo OVA, tak Kakašiho gaiden nám mají objasnit něco zajímavého z minulostí postav nám tak dobře známých. Oba případy mají v arzenálu nějakou tu kopu emocí, kterou nás neváhají ve svém závěru příjemně zahltit. Oba případy mají nemalý potenciál na to, abych jim dal bez mrknutí oka pět hvězd, ale... ale. Oba případy mi připadaly zkrátka příliš krátké na to, aby na mě stoprocentně zapůsobily. Kenšin na to měl sice o dva díly navíc oproti Kakašimu, ale zase měl odvyprávět delší časový úsek – a na to mi ty čtyři díly připadaly málo. Těžko říct, kolik dílů by mi teda přišlo optimálních, ale možná by mi stačil jen jeden, dva díly navíc. Kdoví? Pohled na Kenšina v trochu jiné animaci (neřekl bych, že je "strašně super", ale nazval bych ji spíše "zajímavou") a bez vtípků se mi líbil, romantika taktéž, příběh byl vynikající a vlastně se mi to taky hrozně líbilo, ale přesto mi to přišlo moc krátké na to, aby na mě vše výše zmiňované zapůsobilo nezapomenutelným dojmem. Solidní 4*. –– By the way: Někdo tu doporučoval, aby se Kenšina neznalí podívali nejdříve na tohle a pak teprve na samotný seriál. Nesouhlasím. Řekl bych, že když už postavu toho hodného Kenšina trochu znáte, OVA by na vás mohlo zapůsobit více. Takže pokud jste Kenšina neznalí a chcete se na tohle OVA mrknout co nejdříve, doporučuju vám zkouknout aspoň prvních 10 dílů seriálu, ať aspoň trochu charakter Kenšina poznáte – pak se prosím můžete zakousnout do tohoto OVA. Itadakimasu. :)(13.9.2012)

 • ledzepfan
  *****

  Ha!-člověk se tu musí každý den podivovat nad tím co všechno má už dávno nakoukané ale stále neohodnocené....Konkrétně tohle opomenutí je až trestuhodné :/ !!...........Protože tohle je klasika s velkým K a dokonalost s velkým D !!.....Jedno z prvních anime co jsem před spoustou let složitě (a dloooouho)stáhoval z netu a louskal jsem to s Engliš titulkama-naprosto mě to dostalo a dodnes je to (pro mě)jeden z naprostých vrcholů japonské animace.(28.7.2011)

 • Ceres
  *****

  Kenshin ve svém nejlepším zpracování, tohle 4 dílné animé je fantastické a jen mě mrzí, že se mi nevešlo do mého top 10. Pro mě to byla jedna z ranných věci animé scény, co jsem viděl a hned tak dokonalý zážitek, hlavně musím vyzvednout soundtrack, to byla mňamka. Poprvé jsem dostal nápad, že kdyby to někdo dokázal zfilmovat....ale radši ne, zase by to někdo zpackal.(30.12.2010)

 • - Tento film spojuje romantické prvky s tvrdou realitou krvavé revoluce a je celkově laděn daleko vážněji než stejnojmený seriál, který se odehrává o deset let později. Tsuiokuhen se pravidelně umisťuje na předních místech všech anime žebříčků (např. 1. místo na Anime News Network k 23.3.2008) a mnoho kritických publikací o něm mluví jako o nejlepším anime počinu všech dob. (Genryuusai)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace