Šinseiki Evangelion gekidžóban: Ši to šinsei

Neon Genesis Evangelion: Death & Rebirth

Animovaný / Drama / Psychologický / Sci-Fi

Japonsko, 1997, 115 min

• Djkoma

Jak tohle hodnotit? Death and Rebirth si pusťte místo 25 a 26 dílu a začátku EoE a budete vděční a nadšení. Pušťte si ho však později a vypnete to, protože na rekapitulaci asi nebudete mít chuť. To byl přesně můj případ, kdy shlédnutí seriálu v jeden den včetně filmů mě donutilo tohle spíše proskákat a nezabývat se tím. Z tohoto důvodu prostě 2* a na shledanou.(17.1.2010)

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth. Tedy pokud jsem viděl to samé (mělo to minut pouze 70). Je to vlastně souhrn toho "zásadního" ze seriálu, vhodné pro osvěžení paměti, jinak asi ne.(17.5.2004)

Výcuc předchozích perfektních seriálů...vtip je v tom, že ani tenhle film nevnese do evangelionského světa jasno...každopádně je to parádní podívaná, která vás připraví na závěrečný film(21.6.2009)

• York

Nejak mi unika vyznam tohoto filmu :-( Smestnat 26 dilny serial do 70 minut je nemozne a zbyla pul hodka byla to same jako prvni cast End of Evangelionu.(13.6.2005)

Prostě rekapitulace seriálu (1-24). Já jsem to jen přeskákal ke konci, protože vidět znova to samé v osekané formě moc nepotřebuju...(16.7.2010)

Samostatne samozrejme nema vyznam, ale jako doplnek pro rekapitulaci serialu je vynikajici. Osudy hrdinu jsou sice maximalne smrsknuty, ale vse dulezite tu je a nektere veci, co se v prubehu sledovani dulezite nezdaly, jsou tu spravne vypichnuty. Mel jsem moznost sledovat verzi se shrnutim do 24.dilu.(15.10.2006)

• Radek.SCH

Dle mého, naprosto zbytečná rekapitulace.(13.11.2010)

• K.a.r.i.n

Hodinu a půl dlouhá repríza, která nepřináší vůbec nic nového. Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mi přijde naprosto zbytečný...(15.8.2009)

Takový pěkný sestřih ze seriálu a upoutávka na End of Evangelion.(20.6.2009)

Jako samostatný film přirozeně nekomunikativní, ale jako sumarizace důležitých momentů z dílů 1 až 24 funguje znamenitě nejen po formální stránce.(28.10.2007)

První část je jen rekapitulace seriálu, druhá část, Rebirth, pokračuje tam, kde skončila 24. epizoda seriálu. Tentokrát tu exceluje Asuka, protože Shinji je příliš zaneprázdněný se svou psychózou. Jinak film funguje už jen jako příprava na End of Evangelion.(5.3.2016)