Fullmetal Panic! (TV seriál)

• Japonsko

フルメタル・パニック!

• Japonsko

Full Metal Panic!

Full Metal Panic!

Animovaný / Akční / Drama / Komedie / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2002, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Po Fumoffu jsem se nakonec odhodlala pustit si i samotné FMP a dle očekávání musím konstatovat, že ztřeštěně komické pojetí Fumoffu mi sedlo výrazně lépe nežli vážněji laděná první série. A nejen proto, že Chidori je zde ještě nesnesitelnější, o ostatních ženských postavách (snad s výjimkou majora Mao a ne, nemá u mne protekci kvůli jménu) ani nemluvě. Chápu, že dost diváků se dá utáhnout na fanservice jako na konopném provazu, nicméně já mezi ně nepatřím...možná, kdyby měla děvčata menší kozy...ale ne, ani tak ne, jedna přepjatá píča vedle druhé. Občasný patos a nelogické jednání nutí zuby ke skřípění, nevysvětlení, co je to vlastně Black Technology a jak se dostala lidem do hlav zamrzelo velice velmi (nevím, zda se to řeší v novelách), hlavní antagonista, mecha i akce celkem gut. 3,5* P.S. Tuatha Dé Danann? Trololol.(9.9.2013)

Jedno z mých prvních anime, a rozhodně dílko, které neztráci na vtipnosti ani po repríze. Sagara je prostě machr stejně jako další členové jeho týmu a Chidori taky dokáže překvapit svým chováním, fajn hudba, akční příběh, trocha romantiky, trocha tajemna. Ale hlavně je to nesmírně stylové anime(jako teba Hellsing, taky není ideální, ale je to kult prostě) pro mě je to klasika žánru, uctívám to vysokým hodnocením, protože mě to prostě dostalo a spoustu věcí si z toho pamatuji dodnes.(11.10.2006)

Mechoškolní komedoromanci nevidíte každý den a tato témata skombinovat mi nepřijde tak snadné, aby to ve výsledku dalo něco smysluplného. FMP s tím bojoval statečně, ale nevyvaroval se zmateného kormidlování, kdy se máme pár dílu smát, poté huspneme do akce, pak by se nám ty postavy možná mohly trochu sblížit a nakone to nějak úchvatně zakončit. Ne všechno se, jak jste možná už předpověděli, zadaří. Nejsilnější devíza je určitě 1. třetina až polovina, kde se seznamujeme se Sousuke Sagarou a věnujeme se právě ztřeštěným absurditám. Sagarovo chování a hlášení alá terminator mi vykouzlilo úsměv hned několikrát a nést se podobným směrem zbytek seroše by mi kupodivu vůbec nevadilo; diváka by to zabavilo do sytosti. Vážnější druhá polovina onen šmrnc postrádá, komediální prvky jsou silně potlačený ale nikoliv nahrazeny podobně hutným napětím či samotnou filosofií a příběhem. Začneme se nudit, několikrát si klepat na čelo (nepostřehnutá procházka hlavního bad guye skrz spřátelený bay) a když ani finále nám nenabídne žadný wow moment, odcházíme nakonec s mírně zkřivenými ústy. Musím vyzdvihnout grafické zpracování, i když doteď nechápu, proč některé ostavy mají ty čáry pod očima.(8.7.2015)

• Jeoffrey

Opět jeden z tipů, které jsem dostal a po trefě do černého v podobě Gurren Lagannu jsem i od tohohle měl velká očekávání. Bohužel tady jsem se zklamal... Čekal jsem něco zábavného, ale dostal jsem pouze momenty, kdy jsem se jen lehce něčemu pousmál a i těch bylo velmi málo. Čekal jsem akci a je pravda, že té se zde najde docela hodně, ale takový ten pocit, že jsem opravdu napjatý jsem tady vlastně skoro vůbec nezažil. Co se romantiky týká tak ano, nějakou jsem zaregistroval, ale pocit nějakého silného jiskření, které by mě zaujalo, jsem opět nezaznamenal. Navíc jsem si ani po jedenácti dílech nenašel cestičku k hlavním hrdinům i když bylo patrné, že se pomalu vyvíjí a mění, ovšem ani tohle mě nějak nechytlo a z vedlejších postav mě také nikdo neoslovil. Když k tomu přidám i mecha řežby, které mi ale na rozdíl od výše zmíněného GL nepřišli nijak strhující, tak zkrátka celkový dojem u mě je prostě podprůměr. Takže drop přesně v polovině (a to jsem to rozkoukával na dvakrát) a 4/10.(3.7.2015)

Nemůžu se stále rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Sice jsem byla z toho všeho ze začátku značně rozpačitá, ale druhá polovina seriálu už mi nedělala vůbec žádné problémy. Co mě ale docela dost vytáčelo, byly díly bez jakékoliv návaznosti, jen nejspíš pro pobavení diváka, což se bohužel u mě minulo účinkem. Nicméně za geniálního Sousukeho dám čtyři a hned se vrhnu na Fumoffu :)(28.8.2010)

• - Homunculové Pýcha, Závist, Chtíč, Obžerství, Chamtivost, Lenost a Hněvjsou pojmenováni jako sedm smrtelných hříchů. (Maty.tekk)