Návrat do divočiny 3D

• USA Born to Be Wild

Do keňské savany a pralesa na Borneu! Tam se vypravuje film Návrat do divočiny 3D a spolu s diváky zblízka sleduje, jak se opuštěná mláďata orangutanů a slonů učí znovu žít ve svém přirozeném prostředí. Dobrodružná výprava do divočiny, na kterou se vydává nejnovější film IMAX 3D, zavede diváky do dvou zcela odlišných světů: deštného pralesa na Borneu, kde se potíte i v nejhustším lijáku, a do vyprahlé savany v Keni. Co mají tato dvě místa společného? Tam i tam žijí lidé, kteří v divoké přírodě zachraňují osiřelá mláďata, starají se o ně, pozorují jejich první krůčky a potom je vypouštějí zpátky do jejich přirozeného prostředí.

Ve filmu Návrat do divočiny 3D představuje režisér David Lickley nejen příběh statečných zvířat v ohrožení, ale i příběh dvou dam, které zasvětily jejich záchraně celý svůj život. Primátoložka Biruté Mary Galdikas založila „dětský domov“ pro opuštěné orangutany v džungli na Borneu, zatímco Daphne M. Sheldrick, která byla za své úsilí povýšena do šlechtického stavu, je zakladatelkou sloní školy v Keni. (oficiální text distributora)

DaViD´82

Pro děcka to nejlepší; ať již ta zvířecí či ta lidská. Zvířecím dávají hrdinky dokumentu druhou šanci na život a lidským zase autoři dokumentu podávají informace nevtíravou formou, která sice dospělé v ničem neobohatí, ale rozhodně ani neotráví. ()

TeeAge

|| Scenár: Drew Fellman | Hudba: Mark Mothersbaugh | Produkcia: Drew Fellman | Distribúcia: Warner Bros. Pictures, Walker World Pictures | Štúdio: IMAX Pictures | Rozpočet: ? $ | Tržby: 932,764 $ || ()

Ded@M@tes

Pohádka o zachraňování zvířátek. Starání o malé slony a orangutánky , které neměly v životě štěstí a přišly o své zvířecí rodiče, díky devastaci naší planety. "Já chci taky jednoho slona." ( Hodnocení: 8/10 ) ()

filmfanouch

Mrzí mě, že jsem to neviděl v IMAXU. I tak jsou ale ty záběry opravdu neuvěřitelnou pastvou pro oči. Krásný milý dokument. Ne však dokonalý ()

playboxguest

Ani né tak dokument, z něhož by se člověk hodně dozvěděl, jako spíš snesitelná hra na city, v níž sehrají hlavní role mláďata od slonů a orangutanů. Výpovědní hodnotu tady moc nenajdete, za to najdete přesně to, na co IMAX láká - neskutečně pěkné 3D: ***** z něhož jsem byla sama pěkně divoká, páč jsem skoro uvěřila, že jsem tam s nima, nebo lépe řečeno, že je můj obývák plný zvířat, rostlin, keřů a kdo ví čeho ještě. Nechtělo se mi věřit, že koukám na televizi, jelikož scény z Born to be wild působí tak prostorově a uvěřitelně, že se mi zdálo, že se to všechno děje před televizí, za televizí, prostě opravdu všude. A jestli to bylo v telce, tak se mi ta potvora na těch 40 minut pěkně rozrostla. Vychytané 3D. Imax válí! ()

Payushka

Jediná škoda na české verzi je, že se v kině IMAX promítá pouze s českým dabingem. Je to logické, cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi a ty nechtějí číst titulky (často ještě ani číst neumějí). Tím pádem ale také přicházejí o výborný hlasový doprovod Morgana Freemana. Kvůli němu by ale čeští diváci na Návrat do divočiny stejně nešli. ()

PauloZ

Velice příjemný a pozitivně laděný dokument s osobitým přístupem k natáčení. Je to hezké a hezky se na to dívá a je velmi dobře, že tuhle práci pro záchranu zvířat někdo dělá a obětuje jí celý život. 3D je famózní, ale hraje samozřejmě až druhé housle. ()

Lamiczka

Přírodovědný dokument, spíše určený dětskému publiku, ale samozřejmě má co říci i dospělému jedinci. Krásné scenérie, pohnuté příběhy ze dvou odlišných "dětských domovů", míst, kde opuštěná sloní a orangutaní mláďata dostanou druhou šanci a možnost vrátit se zpět do divočiny. ()

kaylin

Konečně film, který byl natočen přímo pro IMAX a má trochu větší smysl než jenom ukázat zvířátka v hezkých obrazech. V tomhle případě se dokonce jedná i o nějaké poselství, které je sice místy podáno příliš doslovně a trochu naivně, ale zároveň je ukázáno, co je možné udělat pro to, abychom některé druhy zachránili. ()

ilemas

Nádherný dokument v němž mě zaujalo víc 3D. Nevím co se mi líbilo víc, zda slůňata nebo orangutani, ale obojí je moc pěkné. ()

kaposlav

No mne to trochu prišlo umelé a zinscenované. Sem tam pekny záber, sem tam humorna scénka, ale celkovo to neprekročilo priemer. Taktiež nechápem to hodnotenie 85%. Asi to pozerali ludia, čo vela dokumentov o zvieratách a o prírode nevideli a nemaju možnosť zrovnania. Film je viac vhodný pre deti ako pre diváka, ktorý čaká informácie. Som presvečený, že pred kamerou sa dá spraviť pekné divadlo, ale v realite je to trošku ináč. 3* ()

KatRi

A co sloni? Mají si kde hrát? Nejen příběhy malých sloníků sirotků, ale i o zachráněných mladých orangutáncích vypráví dokument Návrat do divočiny. Po jeho zhlédnutí je člověk obohacen o pár praktických informací ze života těchto zvířat a může si oddychnout, že existují lidé, kterým není jedno, co všechno člověk v přírodě činí a z tepla domova je obdivovat. ()

Hpatrik

Je moc pěkné, že jsou na světě lidé, kteří zasvětitili svůj život záchranou těchto krásných zvířat, a následné systematické přípravě k jejich návratu do divočiny. Krásná podívaná i ve 2D, a jen škoda že to není o trochu delší. Lepší čtyři. ()

lobo87

Veľmi zaujímavý a nenásilný dokument vhodný pre deti aj dospelých. Zaujímavejšia bola pre mňa časť o orangutanoch, ktorá bola zábavnejšia.... 75% ()

wray

tazko hodnotit dokumentarny 3d film :) jednoducho prirodnych dokumentov uz bolo natocenych strasne moc, 3d filmov je tiez coraz viac a budu coraz lepsie... ale pacilo sa mi to, zabava a ponaucenie pre celu rodinu, 3d efekt vyborny, takze neutralne 3* ()