Návrat do divočiny 3D

Dokumentární

USA, 2011, 40 min

David Lickley

Drew Fellman

Konečně film, který byl natočen přímo pro IMAX a má trochu větší smysl než jenom ukázat zvířátka v hezkých obrazech. V tomhle případě se dokonce jedná i o nějaké poselství, které je sice místy podáno příliš doslovně a trochu naivně, ale zároveň je ukázáno, co je možné udělat pro to, abychom některé druhy zachránili.(12.10.2016)

Ani né tak dokument, z něhož by se člověk hodně dozvěděl, jako spíš snesitelná hra na city, v níž sehrají hlavní role mláďata od slonů a orangutanů. Výpovědní hodnotu tady moc nenajdete, za to najdete přesně to, na co IMAX láká - neskutečně pěkné 3D: ***** z něhož jsem byla sama pěkně divoká, páč jsem skoro uvěřila, že jsem tam s nima, nebo lépe řečeno, že je můj obývák plný zvířat, rostlin, keřů a kdo ví čeho ještě. Nechtělo se mi věřit, že koukám na televizi, jelikož scény z Born to be wild působí tak prostorově a uvěřitelně, že se mi zdálo, že se to všechno děje před televizí, za televizí, prostě opravdu všude. A jestli to bylo v telce, tak se mi ta potvora na těch 40 minut pěkně rozrostla. Vychytané 3D. Imax válí!(10.10.2013)

A co sloni? Mají si kde hrát? Nejen příběhy malých sloníků sirotků, ale i o zachráněných mladých orangutáncích vypráví dokument Návrat do divočiny. Po jeho zhlédnutí je člověk obohacen o pár praktických informací ze života těchto zvířat a může si oddychnout, že existují lidé, kterým není jedno, co všechno člověk v přírodě činí a z tepla domova je obdivovat.(24.4.2012)

V rámci žánru IMAX dokumentů se řadí Návrat do divočiny k naprosté špičce. Jak už je u těchto dokumentárních jednohubek zvykem, spíše než na vyčerpávající obsahovou stránku se zde hraje na vizuální nápaditost a precizní využití 3D formátu. Pokud přidáme možná trochu prvoplánovou roztomilost, kterou Návrat do divočiny disponuje, dostaneme ve výsledku svěžích čtyřicet minut jako dělaných pro rodinou návštěvu kina(16.4.2011)

Jediná škoda na české verzi je, že se v kině IMAX promítá pouze s českým dabingem. Je to logické, cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi a ty nechtějí číst titulky (často ještě ani číst neumějí). Tím pádem ale také přicházejí o výborný hlasový doprovod Morgana Freemana. Kvůli němu by ale čeští diváci na Návrat do divočiny stejně nešli.(9.11.2011)

• - 12 scén bylo natočeno pomocí digitálních kamer 4k IMAX. Jedná se o první snímek, k jehož filmování byly tyto kamery použity. (oje)