Nadia: Tajemství Modré vody (TV seriál)

Fušigi no umi no Nadia

ふしぎの海のナディア

Fushigi no umi no Nadia

Nadia : Secret of Blue Water

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Japonsko, 1990–1991, 16 h 15 min (Minutáž: 25 min)

Výborný animovaný seriál, som rád, že som si našiel čas a chuť pozrieť si ho. Dej sa točí okolo mladého vynálezcu Jeana ktorý je vždy milý, nebojácny a siroty Nadie, ktorá je tvrdohlavá, panovačná vegetariánka.Príbeh je plný lásky, záhad a akcie, koniec seriálu bol dosť prekvapivý, nečakaný aspoň pre mňa, veď presvedčte sa samy :P .(16.8.2013)

Nepříliš zajímavé anime pro děti o princezně, která cestuje po světě a snaží se zachránit své přátele.(14.8.2019)

Tento seriál zobrazuje to, co se žádné z jeho kopií nepodařilo (je dost slavný, aby inspiroval kde koho, až se divím). Krásu přírody, krásu techniky, krásu tajemství a krásu pravdy.(13.6.2009)

Fantastické dobrodružství takřka mijazakijovských parametrů (původní námět je přímo od Mijazakiho, takže to není až taková náhoda), dalo by se říci, že je to taková Laputa pod vodou. Seriál na pozadí objevování nových světů ukazuje konflikt technologického pokroku a ničivé síly, kterou s sebou ten pokrok může přinášet a tyhle dva pohledy, nikoliv však neotřesitelné, zosobňuje v postavách Jeana a Nadii. Zároveň je nechává dospívat a vyrovnávat se s nově probuzenými city, ale také s tíhou odpovědnosti, kterou s sebou vstup do světa dospělých přináší. Vše skvěle režíruje Hideaki Anno tříbící postupy a prvky, které použije v pozdějším Evangelionu, skladatel Širó Sagisu svůj rukopis také nezapře. Byl jsem dopředu srozuměn s tím, že díly v prostřední části za nic nestojí (televizní stanice je zařadila nad plán kvůli popularitě seriálu), takže mi zážitek nijak zvlášť nezkazily (ty z Afriky jsem vynechal úplně). Spíše mám trochu problém s úplným závěrem, který sice představuje po ovládnutí vzduchu a mořských hlubin logický krok, ale svou velkolepostí snad až moc kontrastuje s prvním dějstvím a vybízí k otázce, proč onu technologii nepoužíval někdo už od začátku, když je evidentně o dost lepší a byla k dispozici. Při sledování posledních minut posledního dílu (před doslovem) ale mám stejně chuť dát maximální hodnocení, Anno má na perfektní konce skoro patent a v kombinaci s hudbou nabízí závěr skvělou emocionální tečku.(25.12.2010)

Jean, mladý vynálezce, se rozhodne jednou pomocí dívce Nadie a zachránit ji před pronásledovateli. Jean se do Nadii zamiluje a slíbí ji, že ji dopraví do Afriky, kde se pravděpodobně narodila. Jejich dobrodružná cesta nabere ale úplně jiný spád a kolikrát jde o život a nebo přímo o záchranu celé planety. Animace je moc pěkná i po tolika letech. Příběh má nádech dobrodružství od J. Verna, za což asi může hlavně Nemo a jeho Nautilus, a nechybí krásný příběh za kterým stojí Mijazaki, což už samo o sobě značí úžasný příběh, jak tento velikán v každém svém díle dokazuje.(9.11.2017)